Sari la conținut

Noile Modele Enduro/sm


Postări Recomandate

2 CILINDRI IN V. :P

 

Poze f.f. mari cu modelul supermoto... e pacat sa fac resize.

 

Super tare pe ala de enduro, l-ai vazut? Super compact si puternic!, modelul de supermoto ajunge la 60cp din cate stiu eu.

Editat de Sasa25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, asteptam de mult asa ceva , eu sunt bolnav dupa v-uri si exact asta lipsea in peisaj: un v2 usor si cu c.oaie care sa poata fi folosit pe un enduro. Motorul ar trebui sa fie dementa, in varinte de 450 si 550 cmc , un v2 care urca in 13.000 RPM :P Din pacate e de-abia aparuta asa ca noi astia muritorii de rand vom mai avea de asteptat vre-o 5 ani pana sa putem gasi una destul de veche si plimbata de neamt ca sa ne-o permitem. Pana atunci, admiram :banana:

post-462-1130933785_thumb.jpg

post-462-1130933793.jpg

post-462-1130933803.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bleahh..nici nu as vrea sa ma gandesc cum ar fi sa merg cu un V2 prin padure, mlastini sau prin rape.Are si monocilindrul rostul lui.In curand enduro cu 4 cilindrii :P ...

P.S.de un supermoto, mai treaca-mearga, da' enduro... :banana: .Sau poate nu ne referim la acelasi lucru cand spunem enduro :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred ca va avea mare succes varianta de enduro, decat poate la nivel competitional.la nihel de end-user, asa cum cred ca suntem majoritatea pe aici, e mai placut un monocilindru.pentru supermoto insa treaba se invers, consider ca e un pas mare inainte, dar mai trebuie rafinat pe partea tehnica, in special la performante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred ca va avea mare succes varianta de enduro, decat poate la nivel competitional.la nihel de end-user, asa cum cred ca suntem majoritatea pe aici, e mai placut un monocilindru.pentru supermoto insa treaba se invers, consider ca e un pas mare inainte, dar mai trebuie rafinat pe partea tehnica, in special la performante.

 

n-ai ce sa faci cu 2V la enduro mah. Sunt curios ce greutate are.

Oricum, ar putea scoate ceva de rally din ea, insa ma indoiesc ca vor reusi sa scoata ceva f fiabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...