Sari la conținut

Haine Incalzite De La Bateria Motorului


tro5
 Share

Postări Recomandate

E foarte adevarat ceea ce zici tu, si eu am vazut documentarul. Dar aici apare experienta mea cand am fost 120km la 0 grade si desi eram bine imbracat mainile nu se simteau excelent. E drept ca nu am avut probleme de manevrare a comenzilor dar odata ajuns acasa am simtit pe propria "piele" cum e apa calda. :haha: Cred ca e mai usor sa ne protejam crpul. Curentii de aer au viteza mai mare la maini si manusie sunt mai subtiri decat hainele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare.

As vrea sa va 9intreb daca la un scooter de 49,aprilia,poate duce alternatorul cea ce discutati voi?

Si in legature cu incalzirea la picioare vreau sa av spun ca am o idee.

Ori ne oprim undeva si ne incalzim,ori in ghete punem niste hasa incalzita care sa se alimenteze cu un fir care urca in sus in geaca.

Alta mai buna nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAca vreti raspunsuri corecte la intrebarile voastre trebuie sa postati cateva detalii: Puterea maxima a alternatorului sau magnetoului, tensiunea din instalatia electrica, puterea becului de far.

Nu ajuta cu nimic sa puneti intrebari de genul '' la un scuter de 49 merge'' sau ''un scooter de la FB de 125 ala rezista''. Este de datoria voastra sa dati un minim de informatii despre instalatia electrica, nimeni altcineva nu o sa caute date tehnice despre mobrele pe care le aveti.

Iarasi, MARE ATENTIE: daca umblati in instalatie electrica a mobrelor NOI aveti toate sansele sa pierdeti garantia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...