Sari la conținut

PREPAR MOTOCICLETE VECHI


tudosoiu_tudor
 Share

Postări Recomandate

N-am mai intrat de mult pe forum si din pacate sunt neplacut surprins de ceea ce s-a ajuns sa fie. Nu inteleg de ce unii oameni intre in discutiile altora daca nu sunt interesati de subiectul discutat si cu atat mai mult aduc jigniri si ofense celorlalti. Cu ce va incurca pe voi ca oamenii astia au o pasiune pentru motoare mai vechi si vor sa le modifice? Sau problema voastra e ca nu stiu scrie corect? Cu parare de rau constat faptul ca multi motociclisti care probabil au umblat si ei cu un IJ ori CZ, MZ etc. visand in momentele acelea ca sunt in saua unul GSX sau Vulcan, au uitat de unde a inceput totul. Unde-i spiritul de alta data? Chiar trebuie sa iesim in fata cu vorbe urate, cu betze in roate si cu URA?

Admir oamenii care inca viseaza. E un sentiment pe care l-am experimentat si eu. Dupa ce nu am mai vrut sa vad comuniste, am trecut la lucruri considerate atunci serioase. Asa si sunt. Fiecare categorie are farmecul ei. De ceva vreme "incalec" un Buell......dar nu mai simt nimic. Nu trebuie descurajati cei care vor sa viseze, sa creeze. Chiar daca nu este o reusita munca lor, nu trebuie sa ne batem joc. Isi vor da seama unde au gresit si data viirtoare vor face mai bine. Am trecut si eu prin asta de aceea va incurajez. IAR ACUM AM REVENIT LA BATRANELE DOAMNE!!!!!!!!! Am un IJ Planeta 2 din 1962 si un Manet S100 din 1961. IJ-ul vreau sa-l bobber-esc iar Manetul urmeaza sa fie restaurat.

 

Asa ca va sunt alaturi!!!!! Trebuie doar sa lucrati cu rabdare, serioazitate si responsabilitate. Nu faceti compromisuri. Studiati mult inainte de a concepe un design de motocicleta. Nu vrea nimeni sa vada circuland niste motociclete concepute si executate "din topor".

 

SPOR LA TREABA!!!!!!!!

 

 

corect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci pt observatie dar, deja ai aprins un bec ars cu gandirea ta agera.tine-o tot asa! :lol:

 

 

brava mano!!serios acum,ai scris observat,in loc de opsevat!e ceva sa stii!

daca vrei iti pot da cateva lectii,o meditatie mica???

 

glumesc,spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

daca nu-si lua suspend,ce-si mai primea de la noi... iara ne umpleam de warn'uri.. :love:

ticalosu'.. iara a scapat de la sectia de agitati si nu ne-a anuntat cand a deschis topicul,am ratat ocazia replay'urilor!

 

ps.anu' asta fiind criza, n-a avut parte de colaboratori cu talent la chioparzit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...