Sari la conținut

Craciu.....revelion...asteptam Propuneri


pastiluta
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E o idee buna, Pastiluto :ok:

Eu am discutat asta cu Cretzu acum ceva timp, la o bere, dar a ramas la stadiul de discutie.

Fiecare vine cu propuneri si sugestii, alegem in final cea mai buna varianta. Facem si lista de inscrieri, ca sa se stie cati clienti sunt... e bine pt negocierea pretului :moron:

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastiluto...chiar ai avut o idee buna :baldy: ,oricum mai bine mai devreme decat mai tarziu :D ....ar fi frumos sa facem sarbatorile impreuna.....sa vedem care sunt propunerile.....si cu cat mai multi cu atat mai bine.... :eek:

 

Eu propun sa facem Craciunul in Bucuresti pe undeva :lol: ,(harciogule, in Craiova e naspa.....iti spun io)....sariti si voi cu propuneri pe unde am putea sa mergem,...... si Revul sa-l facem undeva la munte ca de ex la Straja la o cabana...tre sa ne interesam de preturi, eventual sa ocupam ceva din timp :kiss: ....

 

Deci cine se inscrie? :moto:

 

:ok: petrecere sa fie ca de strans ne strangem noi :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o cabana dupa Rasnov (Rasnov - Paraul Rece), inainte cu vreo 2 kilometri de cabana Cheia, ii zice Golomos. Are 32 de paturi si o camera mare mare jos. E super fain, singurele probleme ar fi apa.. nu e apa curenta, si curentul... care e de la generator. A schimbat omul generatorul anul asta si consuma relativ putin. Noi am dat, pe un weekend parca, vreo 300,000 pe benzina.

 

Pretul e ok, 1,000 EUR pe 5 zile, si omul o da cui sare mai repede cu avansul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o cabana dupa Rasnov (Rasnov - Paraul Rece), inainte cu vreo 2 kilometri de cabana Cheia, ii zice Golomos. Are 32 de paturi si o camera mare mare jos. E super fain, singurele probleme ar fi apa.. nu e apa curenta, si curentul... care e de la generator. A schimbat omul generatorul anul asta si consuma relativ putin. Noi am dat, pe un weekend parca, vreo 300,000 pe benzina.

 

Pretul e ok, 1,000 EUR pe 5 zile, si omul o da cui sare mai repede cu avansul.

 

 

dupa un calcul simplu...1000 euro impartitzi la 32 de persoane minim...rezulta 31,25 euroi de caciula ceea ce inseamna cam, un milion si ceva pe 5 zile deci 2 sute si ceva pe noapte de caciula ....un pretz mai mult decat convenabil.

:lol:

 

Problema cu apa se poate rezolva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciunul este o sarbatoare a sufletului. Pentru a sarbatori craciunul trebuie sa tzi post inainte macar cateva zile, sa mergi la biserica in ajun shi sa sarbatoreshti nashterea Domnului. Altfel se sarbatoreshte Mosh Gerila nu Craciunul.

 

Daca o sa-l sarbatoritzi cum trebuie ... jos palaria, shi bagatzi shi nishte colinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciunul este o sarbatoare a sufletului. Pentru a sarbatori craciunul trebuie sa tzi post inainte macar cateva zile, sa mergi la biserica in ajun shi sa sarbatoreshti nashterea Domnului. Altfel se sarbatoreshte Mosh Gerila nu Craciunul.

 

Daca o sa-l sarbatoritzi cum trebuie ... jos palaria, shi bagatzi shi nishte colinde.

 

Placebo, sa te pregatesti ca venim sa te colindam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin are dreptate: Craciunul se sarbatoreste in famile, iar Revelionul il putem sarbatori in marea noastra familie cu doua roti. Eu stiu o cabana la Homorod unde e super fain, cu apa curenta, caldura, electricitate si multe alte conditii: partie de schi, izvor termal etc. Am fost acolo in februarie si a fost super misto.

Asta-i linkul: http://www.lobogo.ro/index-ro.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are omul butoaie cu apa... rece :moto:

 

Paturile sunt din alea supra etajate, noi am dormit cate doi in pat... :moron:

 

 

acum 3 ani am facut revu prin apuseni la o cabana unde trebuia sa dezghetzam apa...asadar este beton eu votez Pacasac :baldy:

 

PS acum 4 ani am facut revu in cort in cheile tatarului intr-o mina veche... :ok:

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu zic ca o sa fim mai multi de 30 de insi, asa ca o sa iesim ieftin. Noi ne inscriem deja. Ideea ar fi sa se inscrie cei care vor sa vina, ca macar asa ne facem o idee cam cati am fi, si putem si calcula cam cat ne costa pe cap de bou (sau de vacuta) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat mai multe pareri cu locatii cu atat mai bine......dupa ce se v-a hotari locul se vor face si inscriile......vim deschide atunci un topic cu lista de inscriere.....or s afie multi are dreptate slabutu si o sa iesim chiar f ieftin...acum ce conteaza e locatia....muntele e intotdeauna o idee excelenta

dar imi doresc f mult ca de creaciun pt cei ce aleg sa il facem in "familia asta" de motoristi sa avem si noi un bradut....sa il impodobim...asa cu diverse....si cu sticle de vin...sau coniac...dupa preferinte

sa tinem cont ca pe 27 e sf stefan si sunt cam multi cu acest nume.... :lol: asa ca v-a fi mare sarbatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ridicam pe cineva la rangul de Capitan si sa se ocupe de research. Sa aleaga 5 locatii ieftinache dupa care facem inscrierile si in functie de numarul de oameni alegem locatzia.

fiecare persoana va achita un avans minim de 500.000 lei pentru a evita situatiile in care oamenii spun ca vin , ne bazam pe un numar de persoane si apoi se razgandesc. Avansul respectiv va fi dat in mod cert locatiei pentru rezervare. Va spun asta din experiantza.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...