Sari la conținut

BMW Lo Rider


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

Pun topic-ul aici, pt. ca restul nu pra le au cu customs, choppereli si d-alea. Chiar daca nu-i clar la prima vedere, e la a doua...

 

post-17131-1231516620_thumb.jpg post-17131-1231516611_thumb.jpg post-17131-1231516607_thumb.jpg post-17131-1231516601_thumb.jpg

 

 

Personal cred ca, in cazul in care va intra in serie, scula are un potential custom mai mare decit doar exemplele aratate de designer-ii BMW...

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer dupa mine pare un naked cu tente de custom!Sincer nu-mi place :D ! :) !

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huh, stai ca nu vad bine... BMW-ul a iesit din cumintenie stilistica?

 

Wow, arata interesant, cel putin.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw incearca sa-i acapareze ceva tineret....customizarea va fi in functie de gustul fiecarui potential cumparator...daca vrei de exemplu tobele pe lateral ,sus sau jos ,far rotund clasic sau cel nou cu blocuri optice a la gs sau cu saua solo sau pasager ,toate aceste customuri se vor face la fata locului ...dealer sau internet ca e si asa la moda...sa vedem daca baietii de la munchen au destula incredere in viitoarea motocicleta.in aceasta privinta mi-au trimis un chestionar legat de custom bmw sa afle primele intentii si ce vot de incredere vor prini in randul celor care au deja o motocicleta bmw!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....interesant .dupa mine e streetfighter. Daca intra in serie sunt curios daca va rezista la tranta cu Buell :)

 

Pai uite aici un mic test.Nu este acelasi BMW nici pe departe dar ne facem o idee.

 

Link: http://www.fasterandfaster.net/2009/01/nak...ell-1125cr.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....interesant .dupa mine e streetfighter. Daca intra in serie sunt curios daca va rezista la tranta cu Buell :)

 

 

Baiete, Buell se chinuie sa faca streetfightere si cam atit...

 

La trinta mai degraba cu ceva gen Speed Triple, daca tot se vrea trinta.

 

 

 

 

Io vad mai mult potential, decit doar fighter... dar n-am ochelarii, asa ca poate ma insel... dunno.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiete, Buell se chinuie sa faca streetfightere si cam atit...

 

La trinta mai degraba cu ceva gen Speed Triple, daca tot se vrea trinta.

 

 

 

 

Io vad mai mult potential, decit doar fighter... dar n-am ochelarii, asa ca poate ma insel... dunno.

 

 

Fratelo fie cum zici tu acolo...sau poate ii ai aburiti nu stiu ! Mersi pentru link easybiker...foarte tare testul. Cum zicea si acolo ,fanii nu prea au cum sa se razgandeasca si sa-l aleaga pe ''celalalt'' ...Dar ideea principala e cea pe care o cam stim : USA=putere bruta (primitiva :) ) ,BMW- cat mai high tech.

 

P.S.: Pt cei care nu-l stiu pe Speed Triple http://www.arrow.it/img_news/Speed_triple_poster.jpg

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratelo fie cum zici tu acolo...sau poate ii ai aburiti nu stiu ! Mersi pentru link easybiker...foarte tare testul. Cum zicea si acolo ,fanii nu prea au cum sa se razgandeasca si sa-l aleaga pe ''celalalt'' ...Dar ideea principala e cea pe care o cam stim : USA=putere bruta (primitiva :) ) ,BMW- cat mai high tech.

 

 

We're all living in America... stiu, doar ca io-s "illegal alien"... if you get my point.

 

Nu ma placi, nu te plac... sa revenim la subiect.

 

 

 

Ideea e interesanta si da, in sfirsit BMW iese din cuminmtenia stilistica. Daca nimic altceva, macar asta e laudabil.

 

Io vad chiar ceva track racer...cumva, p-acolo... chiar bobber new school... da' io-s dus cu pluta si am fumat ceva chestii de curind...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce pret va avea... In ce clase (merg si unele :) dubioase/aberante ) l-am mai putea cataloga?

 

(Cat despre ce ai zis tu acolo road... asa e da n-are rost sa plictisim lumea ->ma scuzati de of !)

 

you go girl : da-1.jpg

 

 

Sorry de off topic, dar... let's pretend I give a fuck and leave it at that...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un naked/street toata ziua...nu vad unde e custom!aa,ca e modificat?

hai sa nu fortam nota incluzind orice model moto putin modificat,in categoria custom...cel putin nu asa cum o inteleg chopperistii.

 

 

 

Relax, man... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conceptul se numeste SCRAMBLER...

 

Scrambler este o redefinire a motocicletelor bune la orice care au făcut faimoÂşi anii '40-'60.

Puține motociclete pot susține că sunt unice, dar Scrambler, datorită stilului autentic este în mod sigur una dintre ele.

 

Mai multe informatii pe INTERNET, of course...

post-882-1231765872_thumb.jpg

post-882-1231765891_thumb.jpg

post-882-1231765952_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

We're all living in America... stiu, doar ca io-s "illegal alien"... if you get my point.

 

Nu ma placi, nu te plac... sa revenim la subiect.

 

 

 

Ideea e interesanta si da, in sfirsit BMW iese din cuminmtenia stilistica. Daca nimic altceva, macar asta e laudabil.

 

Io vad chiar ceva track racer...cumva, p-acolo... chiar bobber new school... da' io-s dus cu pluta si am fumat ceva chestii de curind...

Io in schimb vad un caferacer(imi recunosc subiectivitatea)...da la urma urmei e bine ca fiecare vede ce vrea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, ceva f aproape de racer(cafe sau track)...oricum foarte interesant si placut ochiului si probabil la un pret descurajant atunci cand va intra in productie.

cat despre naked, street, etc.......las-o moarta frate rocker ca nu are legatura, si in plus, daca nu bagasi de seama, nu e o discutie purtata la rubrica "chopperisti" ca sa nu supere eminentele de p-acolo.

bafta.

Editat de dio phili
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un naked/street toata ziua...nu vad unde e custom!aa,ca e modificat?

hai sa nu fortam nota incluzind orice model moto putin modificat,in categoria custom...cel putin nu asa cum o inteleg chopperistii.

 

Hai man ca sunt superbe ... lasa sa mai vada si chopperistii design si bun gust ... sa lase Franjurile deoparte e bine sa te uiti la chestii desenate frumos ...

basty

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Hai man ca sunt superbe ... lasa sa mai vada si chopperistii design si bun gust ... sa lase Franjurile deoparte e bine sa te uiti la chestii desenate frumos ...

basty

 

 

 

CORECT!mie unu' mi se pare a fi un newschool bobber,mai ales cel monopost.Conceptul de custom e superficial la noi.Bani multi pe articole custom... de serie :cheers: si embleme cu Harley pe motoare japoneze(la cei cu bani de investit in capre) si franjuri si tricouri pt cei cu mai putin potential sau interes .Fiecare cu ce-i place iar eu ma bucur ca BMW iese un pic din aria motocicletelor cu detalii deosebite de design dar ansamble urate cu spume(este numai parerea mea).Nice work si probabil ca preturile nu vor fi pe bugetul prea multora dintre noi.Sincer,schitele astea imi dau o idee de custom pt DR-ul meu

 

OFF TOPIC - Nice works Basty,faci custom calumea si dintr-o comunista si dintr-un japan sau Indian(my favourit).Custom concept si viziune nu abtipilduri si embleme de serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...