Sari la conținut

Drumuri de mers la sfarsit de saptamana


crazydriver
 Share

Postări Recomandate

bai bai, fantastic, unii "munceste" pe 30

 

 

mi se pare cam frig pentru un drum asa de lung. ma refer ca drumul ar putea mai confortabil si am putea sa-l "savuram" mai bine daca ar fi peste 20-22 de grade afara.

 

vad ca prognoza meteo zice niste temperaturi mai scazute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 315
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu mai degraba ma gandeam sa facem un traseu knd mergem spre bv...cum spuneai pe la vulcanii noroiosi, oprire la brasov unde ne relaxam o zi cu gratare si usoare shpritzuri, ne simteam bine si a 3`a zi o luam spre casa pe ruta ``cheia``sa nu fim incontinuu pe drum si faceam si noi 1 mai frumos, k alte variante pe aici prin zona nici nu prea sunt, dar mai vb pana atunci :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok cum spui tu, pastrezi un loc in masina.

Daca stie cineva un loc de cazare bun prin zona BV sa dea de stire, fiind 1mai sa nu avem surprize sa cautam loc de dormit. Eu zic cazarea sa o facem pe la Bran-Moeciu sunt mai multe pensiuni in zona si sanse mai mari sa gasim o cazare la plesneala, asa cum o sa mergem noi.

Editat de crazydriver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai bai, fantastic, unii "munceste" pe 30

 

 

mi se pare cam frig pentru un drum asa de lung. ma refer ca drumul ar putea mai confortabil si am putea sa-l "savuram" mai bine daca ar fi peste 20-22 de grade afara.

 

vad ca prognoza meteo zice niste temperaturi mai scazute

vremea se va mai incalzi..mai sunt aproape 2 saptamani, de acum nu cred k se va mai raci si tot vor fi de la 17-18 grade, dar pana atunci poate va rezolvati situatia cu munk pe 30 si mai vedem:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din surse sigure, se pare ca drumul Basarabi (murfatlar)-Adamclisi-Ion Corvin... va fi asfaltat in aceasta vara.... Se mai asteapta doar banii pt inceperea lucrarilor..... care ar trebui sa vina destul de curand. Doamne ajuta... ca drumul ala e fain si are cateva curbe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata sau Duminica se baga cineva la un Buzau:

 

CT-Harsova-Tulcea-Macin-Braila-Buzau-Urziceni-CT;

Aproximativ 650km

costele...cu mashina merge? :baldy: , azi dupa munk am iesit putin...e mai bine, am dat o tura prin oras un pic prin mamaia dar a fst scurta iesirea, asa k eu ma bag...mai alea pt portiunea de baia-topolog :wacko: . daca unora li se pare prea lung am putea merge pe acelasi traseu dar pana la tulcea..mankm un peste pe malul dunarii si...retur. oricum ar fi eu sunt prezent. mai vb maine poate inklzim putin gumele pe la 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate da' astia sunt nesatui de kilometri. Insurati-va fratilor cu cate o borna kilometrica !!!! Doar ce am venit de la munte si deja puneti la cale alta iesire ?? Poate weekend-ul asta mancam si noi un pestic in bulgaria ?!?!

 

Si poate dam un tur de munte peste vreo 2 weekend-uri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate da' astia sunt nesatui de kilometri. Insurati-va fratilor cu cate o borna kilometrica !!!! Doar ce am venit de la munte si deja puneti la cale alta iesire ?? Poate weekend-ul asta mancam si noi un pestic in bulgaria ?!?!

 

Vorbim vedem, drum sa fie si motoru sa mearga, ca restu cumparam :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata sau Duminica se baga cineva la un Buzau:

 

CT-Harsova-Tulcea-Macin-Braila-Buzau-Urziceni-CT;

Aproximativ 650km

 

Duminica eu as merge!

dar daca tot ajungi langa curbe ...eu zic sa ne dam si pe ele.

 

propun alt traseu

 

c-ta-cernavoda- drajna- slobozia- buzau-siriu nehoiu- si retur pe cheia-ploiesti.......

cred ca sunt vo' 700 max , daca plecam pe la 7 din c-ta pana la inoptare suntem acasa.

 

Cre vrea? e ok traseul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca sunt mult mai multi Km, cam 800-850 destul de mult pentru o singura zi, mergem sa ne plimbam sau sa facem maraton, este frumos traseul si daca arunci o privire cateva pagini mai in urma o sa vezi ca este propus, dar ca traseu de 2 zile cu inoptare in zona Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca amanati pentru saptamana viitoare merg si eu : Sambata - Buzau, Siriu, Poiana BV - dormim si ne intoarcem Duminica pe Cheia. Am facut traseul anul trecut. E super. Saptamana asta merg la o nunta. 400+400 km

Editat de dan_s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

15, 16, 17 Gura Dobrogei. Care se baga? ( suntem deja 6 cu bicicletele. padure, cort, foc , izvor, pestera si alea alea ). :P

29, 30, 31 mai Cluj adunare motociclisti. ( Constanta, Bucuresti, Brasov - Cheia - Sighisoara, Targu Mures, Turda, pauza de betie pana duminica, Turda Alba Iulia, Sibiu, Ramnicu Valcea Pitesti, Bucuresti, Constanta ). Care te bagi? Suntem deja 4. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai intors de prin maicutze cu chef de fuga ?

De la o extrema la alta , dragul meu, de la o extrema la alta...! :P

Sa inteleg ca te bagi ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...