Sari la conținut

copil de 10 ani


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 146
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

A trecut ceva vreme de cind nu am mai scris nimic pe aici.

Au inceput cursele.Rezultatele noastre,la prima vedere nu sint dintre cele mai bune,loculrile 25-28 din 40-50 de copii,dar drebuie stiut ca majoritatea copiilor merg in 2-3 secunde diferenta pe tur.Noi sintem in primul an in 70 si in ceia ce priveste timpii sintem la 3-4 secunde in spatele celor buni.Avind in vedere ca uni copii se antreneaza cel putin doua zile pe saptamina rezultatele noastre nu pot fi la nivelul lor,noi ne anternam o data pe luna.O sa revenim cu poze de la curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva vreme de cind nu am mai scris nimic pe aici.

Au inceput cursele.Rezultatele noastre,la prima vedere nu sint dintre cele mai bune,loculrile 25-28 din 40-50 de copii,dar drebuie stiut ca majoritatea copiilor merg in 2-3 secunde diferenta pe tur.Noi sintem in primul an in 70 si in ceia ce priveste timpii sintem la 3-4 secunde in spatele celor buni.Avind in vedere ca uni copii se antreneaza cel putin doua zile pe saptamina rezultatele noastre nu pot fi la nivelul lor,noi ne anternam o data pe luna.O sa revenim cu poze de la curse.

 

 

OLE OLE OLE!

Keep up the good work!!!

Mult succes in continuare si noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa bafta Pustiu:)

esti un tip tare norocos..:X

Multi dintre noi si-ar fii dorit soarta ta

Extrem de putini o au

Mai ales ca prin romania nu prea poti sa faci performante ..

Respecte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offence, dar reply-ul tau are legatura cu intrebarea copilului?

 

 

lasa-l frate ca omu` e high acu`.....

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost decizia mea.Tata nu a mers niciodata cu motocicleta.Aici am primit cadou de Mos Cracciun o minimoto cu care mergeam pe unde apucam.Intr-o zi am fost sa vedem o cursa de motoare la un circuit de aici de aproape si de atunci am zis ca eu freau un motor ca astea da tata a zis ca satea nu sint jucarii ca mini chin care o aveam eu ,ca merg mult mai tare si costa multi bani si daca nu pot merge cu ea el nu arunca banii.Asa ca a cautat sa vada cum pot proba un motor ca asat si a gasit probele pe gare le face fedetatia Catalana si ne-am prezentat la probe.Asa a inceput totul.

 

Si cand te gandesti ca mie tata nu a vrut sa imi ia nici macar bicicleta, ca dau masinile peste mine... Si cand mi-am luat prima moto (pa banii mei), a zis ca nu am ca face cu banii...

  Vremurile astea... Multa bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva timp sintem in discutii cu un producator de motociclete pt copii sa venim in tara sa facem o prezentare in care publicu din Romania sa aiba posibilitatea de a vedea cum merg motoarele astea ca in video par ca merg destul de incet dar in realitate e diferit.In principiu ei sint de acord sa vina cu motocicletele, ramine de vazut o data cind putem venii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

la 10 ani am luat bataie de la tata ca nu'i dadeam bicicleta sora'mii..... atunci nici nu stiam ca exsita motoare de viteza :unsure:

Cum au zis si ceilalti....multi ar vrea sa aiba la 10 ani altceva de facut decat sa se scarpine in nas, sa se joace cu masina pe covor sau sa ia bataie de la tatii lor ca nu le dau bicicleta suruorilor.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si Multa Bafta in ceea ce faci... e bine ca iti place si ca te sustin parintii... eu m`am rugat 3 ani de parinti sa ma lase sa imi iau motor ...spuneau ca dau peste mine masinile :| ca sa nu mai vorbesc ca is in stare sa imi ascunda cheile numai ca sa nu plec sa ma plimb :rolleyes:) eu la 9-10 ani nici nu visam motociclete cu toate ca stau acum si ma gandesc ce frumos era :huh:) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur celorlalti in comentarii si elogii la adresa unui pusti de 10 ani care are "skill" pentru MotoGP. Intradevar noi la 10 ani aveam altceva in cap dar erau si alte vremuri, motoarele mult mai putine de productie autohtona, sovietica sau dintr-o alta tara din Pactul de la Varsovia. Drept pentru care unii dintre noi au si inceput mai tarziu sau foarte tarziu :huh:

Multa bafta "pustiule" si cum au zis cei de sus sa te vedem cum il scoti la pensie pe Rossi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Aveti aici un link unde puteti vedea niste imagini de la antrenamente iar la sfirsit e startul in ultima cursa.

Rezultatele de anu asta nu au fost foarte bune intrucit ne-am antrenat putin.Cu toate ca ne antrenam putin am reusit sa scurtez distanta dintre mine si cei din fata.La inceputul anului aveam 4-5 sec.pe tur in spate iar acum la ultima cursa am fost doar la o secunda in spatele lor.

http://www.youtube.com/watch?v=j6k6CcAPXAc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pentru tine si pentru parintii tai. Sa le dea Dumnezeu sanatate si putere de munca sa te poata sustina in continuare iar tie gramul acela de noroc necesar sa ajungi acolo sus. Inca o data toata stima pentru tine si pentru parintii tai, sa-i iubesti asa cum te iubesc si ei pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...