Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am un Honda CB500 din 98 . adus din germania, si era/este limitat . i-am scos obturatoarele acelea de aer . dar mai am nevoie de un set original (cred) de jigloare . aveti ideee de unde pot sa-mi cumpar ? mersi

 

 

pai cel mai bine poti sa cumperi de la Honda, din bucuresti...

vin destul de repede.

la comanda , iti trebuie seria de cadru, ptr piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Stie cineva unde gasesc 2 stopuri pe spate ? Doar plasticul acela, nu intregi.

Am 2 dar nu sunt bune pentru RAR se pare. Sunt cam negre, dar m-am uitat la ele, nu sunt vopsite, scrie si JAPAN pe ele.

Sau ceva cu care sa le inlocuiesc pentru RAR.

Editat de paimei01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce acum si nu la primavara? ca si eu tot la primavara vreau sa-l fac. E vreun motiv logic/fizic/chimic?

 

P.S.: inca nu a intrat la iernat, chiar azi am mers cu ea. dar de obicei nu ma dau prin centru ca ma enerveaza traficul, prefer centura, tiristii sunt 10 clase peste soferii din centru (ca bun simt/mod de comportament in trafic)

 

L.E.: ca sa-i schimbi kitul de lant & filtrele & uleiul iti trebuie niste instrumente speciale? (unii cica presa?) sau merge cu chei normale + ce surubelnite are omu' prin casa?

Editat de vladase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei imi recomandati sa pun la un CB 500 din 2002 cu 55 mii de km?

merci

 

merci ptr raspunsuri

vreau sa il schimb acum ptr ca are deja 15 mii de km si inca mai merg

de la repsol a incercat cineva sa puna?

btw.. cat ulei intra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa il schimb acum ptr ca are deja 15 mii de km si inca mai merg

 

Uau. Saraca motoreta... Nu mai face asa ceva daca tii la ea! Stiu ca e Honda si ca "merge oricum", dar asta nu inseamna ca e bine pentru ea. 10.000km e maxim pentru un ulei, oricat de bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb uleiul primavara, la inceput de sezon si merg cam 10.000Km, poate si peste. Intra 3 l, fara schimb filtru, cu filtru 3,2l

 

Mesaj completat

Tocmai ce am fost pe la Udriste si am vazut ce poate sa faca neatentia unei soferite si viteza unui moto.

Motociclistul decedat pe loc, soferita la spital, moto si auto dauna totala.

Cel mai grav accident vazut de mine

Era HONDA CB 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Pe la sfarsitul lui iunie am intrat si eu in posesia unui CB500 din '94, dar din lipsa carnetului nu am inceput sa-l plimb decat de abia pe la mijlocul lui septembrie si deja am facut 2000 de km cu el. Ultimul drum a fost Ploiesti - Mangalia, acum o sapt. si a mers super. Acum stau si ma intreb daca mai are rost sa imi gasesc o prietena sau mi de-ajuns cea pe care o am deja si niciodata nu comenteaza when i want to ride "her" :blink:

 

Ceva posesori de CB prin Sibiu? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps : o sa poti sa ride 2 ,fara sa comenteze :goodposting:

 

 

Esti din Bucurest cu numar de PH sau esti chiar de prin jud. PH? ca si eu sunt chiar prin Brazi, pe langa Ploiesti si chiar vreau sa aud si alt CB cum suna ca am ceva obsesie de genul "ceva nu suna bine".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si eu cu Honda CB, luata cam de 1 luna, merge perfect, dar am auzit ca pot fi limitate. Pe Wikipedia spune 42.3 kw, in carte scrie 25kw. Dar motocicleta e din 93, si cartea poate fi tot de atunci, cum aflu daca e limitata sau nu ? Am prins 100 cu ea si am schimbat a 5 a :) Daca pe bord sunt 220, cred ca ar putea fi limitata.

 

Daca e limitata consuma mai putin ?

Editat de paimei01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...