Sari la conținut

Accident Timpuri Noi


dmc
 Share

Postări Recomandate

Salutari,acum vreo 2 ore, la timpuri noi, pe partea opusa a strazii de unde e gura de metrou,nush sa explic prea bine, era un scuter tavalit pe jos iesea fum din el si in fata lui un taxi..am impresia ca scuteru intrase pe contrasens sa depaseasca coloana..nush sa va explic prea bine zona... scuteristu era imbracat in geaca pantaloni din textil, avea casca iar tipu cu taxi-u urla la el, il injura , ii zicea ceva de genu: vrei sa imi omori sotia? desi era singur in masina...scuteristu livra pizza sau ceva de genu cred, era un tip mai inalt si mai slabutz, scuteru era albastru....taximetristu era un tip mai solid si a inceput sa sa il ia la pumni pe scuterist...era rosu si nu puteam traversa ca treceau masini la greu..pe bulevardu Gheorghe Sincai 3 benzi pe sens sau 2...scuteristu a scos casca , a incercat sa-l loveasca cu casca, nu a reusit, taximetristu a sarit puternic la el la apucat de gat, l-a pus jos si a inceput sa-l loveasca :laugh:...nu aveam cum sa trec..in momentul acela un baiat cu un golf 3 modificat a dat cu spatele vreo 60 de metri inapoi spre locu accidentului, au sarit vreo 4-5 oameni si de abia au reusit sa-l scape pe scuterist...scena de groaza ce sa mai....Impresia mea finala e totusi ca taximetristu era de vina..dar nush ce sa zic...dupa ce au fost despartiti baiatul cu scuterul a plecat cu greu de acolo inspre Tineretului, iar tipu cu taxi-u dupa el...sper sa nu se mai fi intamplat si altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,acum vreo 2 ore, la timpuri noi, pe partea opusa a strazii de unde e gura de metrou,nush sa explic prea bine, era un scuter tavalit pe jos iesea fum din el si in fata lui un taxi..am impresia ca scuteru intrase pe contrasens sa depaseasca coloana..nush sa va explic prea bine zona... scuteristu era imbracat in geaca pantaloni din textil, avea casca iar tipu cu taxi-u urla la el, il injura , ii zicea ceva de genu: vrei sa imi omori sotia? desi era singur in masina...scuteristu livra pizza sau ceva de genu cred, era un tip mai inalt si mai slabutz, scuteru era albastru....taximetristu era un tip mai solid si a inceput sa sa il ia la pumni pe scuterist...era rosu si nu puteam traversa ca treceau masini la greu..pe bulevardu Gheorghe Sincai 3 benzi pe sens sau 2...scuteristu a scos casca , a incercat sa-l loveasca cu casca, nu a reusit, taximetristu a sarit puternic la el la apucat de gat, l-a pus jos si a inceput sa-l loveasca :laugh:...nu aveam cum sa trec..in momentul acela un baiat cu un golf 3 modificat a dat cu spatele vreo 60 de metri inapoi spre locu accidentului, au sarit vreo 4-5 oameni si de abia au reusit sa-l scape pe scuterist...scena de groaza ce sa mai....Impresia mea finala e totusi ca taximetristu era de vina..dar nush ce sa zic...dupa ce au fost despartiti baiatul cu scuterul a plecat cu greu de acolo inspre Tineretului, iar tipu cu taxi-u dupa el...sper sa nu se mai fi intamplat si altceva...

de ce zici ca s-a terminat cu bine??ca s-au luat la pumni?? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,acum vreo 2 ore, la timpuri noi, pe partea opusa a strazii de unde e gura de metrou,nush sa explic prea bine, era un scuter tavalit pe jos iesea fum din el si in fata lui un taxi..am impresia ca scuteru intrase pe contrasens sa depaseasca coloana..nush sa va explic prea bine zona... scuteristu era imbracat in geaca pantaloni din textil, avea casca iar tipu cu taxi-u urla la el, il injura , ii zicea ceva de genu: vrei sa imi omori sotia? desi era singur in masina...scuteristu livra pizza sau ceva de genu cred, era un tip mai inalt si mai slabutz, scuteru era albastru....taximetristu era un tip mai solid si a inceput sa sa il ia la pumni pe scuterist...era rosu si nu puteam traversa ca treceau masini la greu..pe bulevardu Gheorghe Sincai 3 benzi pe sens sau 2...scuteristu a scos casca , a incercat sa-l loveasca cu casca, nu a reusit, taximetristu a sarit puternic la el la apucat de gat, l-a pus jos si a inceput sa-l loveasca :laugh:...nu aveam cum sa trec..in momentul acela un baiat cu un golf 3 modificat a dat cu spatele vreo 60 de metri inapoi spre locu accidentului, au sarit vreo 4-5 oameni si de abia au reusit sa-l scape pe scuterist...scena de groaza ce sa mai....Impresia mea finala e totusi ca taximetristu era de vina..dar nush ce sa zic...dupa ce au fost despartiti baiatul cu scuterul a plecat cu greu de acolo inspre Tineretului, iar tipu cu taxi-u dupa el...sper sa nu se mai fi intamplat si altceva...

 

De ce nu ai chemat Politia? 112 apel gratuit... din orice retea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ai chemat Politia? 112 apel gratuit... din orice retea

 

 

Ce n-ai inteles? "...era rosu si nu puteam traversa ca treceau masini la greu..pe bulevardu Gheorghe Sincai 3 benzi pe sens sau 2..."

 

E mai interesant sa posteze ca nu a putut face nimic dar ca s-a intamplat ceva spectaculos cu toate ca nu stie nici macar ce s-a intamplat. Practic a vazut cum si-a luat ala bataie si niste fum din scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca omor si eu un scuterist in curand. Era sa omor doi alataieri. Trec peste tot, pentru ei semaforul nu-i decat o decoratiune de craciun cu trei culori. A mai fost si al treilea dar pe ala nu-l mai omor ca se omoara singur. Seara pe la 10, fara casca, frig afara s-a gandit sa se protejeze de frig. Asa ca mergea cu caciula trasa pe ochi pana la barbie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca omor si eu un scuterist in curand. Era sa omor doi alataieri. Trec peste tot, pentru ei semaforul nu-i decat o decoratiune de craciun cu trei culori. A mai fost si al treilea dar pe ala nu-l mai omor ca se omoara singur. Seara pe la 10, fara casca, frig afara s-a gandit sa se protejeze de frig. Asa ca mergea cu caciula trasa pe ochi pana la barbie.

Ma insel eu sau am mai vazut chestia asta si pe alt topic?

 

Pe de alta parte cred ca ar trebui sa-ti montezi pe masina o camera omologata si bla...bla.. metrologic si aprobata de politie, altfel daca faci un accident si ne spui noua chestia ata nu conteaza deloc (din puct de vedere legal), chiar daca ai poze de la locul accidentului sau chiar un film facut pe camera de amatori.

 

Se pare ca in ani '90 o gramada de cretini au bagat ca proba casete video falsificate, asa ca legea noastra a sarit ca lacusta in cealalta extrema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siguuur, taximetristul era de vina, am eu asa un feeling.., ai facut bine ca nu ai traversat, acolo e linie continua!!! :laugh:Bun baiet, si regulamentar pe deasupra, bravos tie! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine taceam decat sa va povestesc.. S-a terminat cu bine ma refeream la faptul ca nu a murit nimeni si nu a fost nimeni serios accidentat! Totul s-a intamplat in 1-2 minute! Nu aveam cum sa trec strada pentru ca era trafic la greu si ar fi fost imposibil! Nu stiu cine e de vina, tinand cont de faptul ca scuteristul era pe contrasens! Dar asta nu inseamna ca el e de vina! Chiar nu am putut face nimic sa intervin. Probabil ca era mai bine daca nici nu va spuneam. Ma retrag. Va doresc numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuteristul avea cumva o cutie rosie termoizolanta ??? cei de la coloseum de pe vacaresti, au un kymco albastru , iar scuteristul are echipament negru si casca tot neagra cu coarne de la bentite din balci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma insel eu sau am mai vazut chestia asta si pe alt topic?

 

Pe de alta parte cred ca ar trebui sa-ti montezi pe masina o camera omologata si bla...bla.. metrologic si aprobata de politie, altfel daca faci un accident si ne spui noua chestia ata nu conteaza deloc (din puct de vedere legal), chiar daca ai poze de la locul accidentului sau chiar un film facut pe camera de amatori.

 

Se pare ca in ani '90 o gramada de cretini au bagat ca proba casete video falsificate, asa ca legea noastra a sarit ca lacusta in cealalta extrema...

 

Poate m-am mai plans pe undeva. SI culmea e ca nu pe masina imi trebuie camera ci pe mobra. N-am zis ca-i omor in accident, dar pana la urma prin unu si-l bat. Casca oricum nu au asa ca nu pot riposta. Alataieri pe Polona, strada libera, ud pe jos, nu cred ca aveam mai mult de 50/h. Nimeni pe strada decat eu si belaliu de scuterist cu cutia de pizza pe fundal. Venea din fata, fara semnal, fara lumini la nici 15 metri in fata mea o taie stanga si intra pe o straduta. Franez, blochez spatele si ma uitam in ochii lui cum se bulbucau. L-am ocolit la 4-5 metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si fapt divers

sambata 24 ian, prima plimbare pe anul asta, eram langa far la noi in Ct, cu un prieten. tocmai ce iesisem din benzinarie si aveam probleme la un kawa. cum asteptam noi sa vina cineva sa ne ajute sa redresam bateria, auzim un zgomot. cand colo ce sa vezi, un scuterist cu una bucata pasager, pe jos, in mijlocul intersectiei, fara casca, fara ceva, doar fes, blugi, geaca. singurul lor noroc a fost ca TIR-ul care se apropia de intersectie avea viteza mica si era totusi la o distanta destul de mare... altfel...

eu nu-i am la inima nici pe taximetristi, nici pe scuteristi, ba chiar am boala grava pe ambele categorii de asa zisi soferi. exceptie facand de la regula cei care au bunul simt prezent.

trebuia sa suni la 112. oricum taximetristul nu s-a lasat cu una cu doua si i-a mai dat doua-n freza scuteristului.

sanatate si sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine taceam decat sa va povestesc.. S-a terminat cu bine ma refeream la faptul ca nu a murit nimeni si nu a fost nimeni serios accidentat! ... Chiar nu am putut face nimic sa intervin. Probabil ca era mai bine daca nici nu va spuneam. Ma retrag. Va doresc numai bine!

 

Nu te retrage, ca le dai apa la moara!Ignora-i si cu asta basta!

Asa e pe subforumul asta, cand nu e de dat cu RIP sau nu au o tinta precisa pentru injuraturi, casuna pe initiatorul topicului.

 

La fel mi s-a intamplat si mie.De aia am cerut moderatorului(oare exista asa ceva????) sa inchida topicul ala.

 

Sper sa inceapa sezonul cat mai curand, ca sa avem ce comenta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...