Sari la conținut

Vama Veche


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Se anunta vreme frumoasa,asadar fortez sezonul estival cu o plimbarica pana in Vama prin Lehliu,Ostrov,Adamclisi,Topraisar,Vama Veche.Cine doreste sa ni se alature,ora 09:00 benzinaria Rompetrol imediat dupa magazinul Cora.Toata cele bune :scratch:

salutam , salutam ! maine ma bag si eu la o vama . sper insa sa nu ajungeti prin bg. pt.ca am nr rosii la motoreta si nu pot iesi din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa plec mai devreme din Ploiesti !

Pe la 07:30...ca sa ajung la locu intalnirii pana la 09:00

 

Rompetrolu de dupa Cora...hmmm....Pantelimon ?...vin dinspre Otopeni si pe centura pe undeva , fac dreapta ..parca e un Selgros p-acolo...

 

sau sa stau la iesire spre Lehliu ? unde ? pe marginea santului ?

 

se merge pe A2 pana la Drajna ?

 

Dobre Vecer

 

Iulian 0722303368

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Horia, m-as baga si eu, daca mai e loc pe bac... :scratch: Fac tot posibilul sa-mi asamblez mobra de-azi de la pranz si daca reusesc pana diseara, iti dau un semn. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a luat careva rovigneta pt. motor ? nu sunt ghinionist dar la intrebat garcea pe careva de rovigneta pe nationale ? sau daca suntem multi oricum nu opreste pe nimeni ce-i drept... ca nu are cum... :scratch:

 

Rovigneta pentru motor? :lol: eu n-am avut niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a luat careva rovigneta pt. motor ? nu sunt ghinionist dar la intrebat garcea pe careva de rovigneta pe nationale ? sau daca suntem multi oricum nu opreste pe nimeni ce-i drept... ca nu are cum... :scratch:

 

Triunghi refleptorizant are toata lumea ?

Dar trusa medicala de prim ajutor aveti ?

 

Dar becuri de rezerva ?

 

Eu vesta reflectorizanta am...sic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a luat careva rovigneta pt. motor ? nu sunt ghinionist dar la intrebat garcea pe careva de rovigneta pe nationale ? sau daca suntem multi oricum nu opreste pe nimeni ce-i drept... ca nu are cum... :scratch:

 

o am eu pe aia de austria de acum un an

e de vanzare

organizez licitatie

 

 

dar tu nu ai mai iesit nicodata din bucuresti?????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer...am mai iesit da doar spre munte cu motorul, :lol: da am acum mi-am adus aminte de cand tot mergeam spre mare fara rovigneta vara trecuta si garcea statea intre constanta si mangalia si isi facea cincinalul si apoi te dadea si la televizor... :P daca erai cu masina ce-i drept

 

imi cer scuze pentru link-ul anterior. Sper ca de data asta sa fie cel bun

legat de obligativitatea rovignetelor la motociclete /index.php?...mp;#entry343890

vedeti fisierul atasat de userul mavetz

 

Aha, mersi fain. Chiar nu stiam chestia asta. :scratch: acuma stiu. :P Am mai scapat de o cheltuiala !!! URA !!! :D

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam , salutam ! maine ma bag si eu la o vama . sper insa sa nu ajungeti prin bg. pt.ca am nr rosii la motoreta si nu pot iesi din tara.

sa fii sanatos,cu draga inima te asteptam,nici eu nu am cum sa ies din tara pt ca prietena nu are nici un act,toate pierdute,azi am aflat :D

Sa plec mai devreme din Ploiesti !

Pe la 07:30...ca sa ajung la locu intalnirii pana la 09:00

 

Rompetrolu de dupa Cora...hmmm....Pantelimon ?...vin dinspre Otopeni si pe centura pe undeva , fac dreapta ..parca e un Selgros p-acolo...

 

sau sa stau la iesire spre Lehliu ? unde ? pe marginea santului ?

 

se merge pe A2 pana la Drajna ?

 

Dobre Vecer

 

Iulian 0722303368

 

la locul intalnirii este foarte usor de ajuns,la Otopeni ai iesit de pe DN faci stanga pe centura,prima pasarela este Afumati, a doua este Pantelimon,vei vedea in fata pe dreapta un siloz mare si albastru pe care scrie Loulis,la pasarela unde vezi ala urci podul,faci dreapta si mergi inainte,cand ai intrat in Bucuresti,dupa ce treci de primu semafor pe stanga vei vedea Rompetrol,si aia e eventual da-ne un tel la oricare din numerele de pe aceste pagini sa te ghidam :scratch:

Horia, m-as baga si eu, daca mai e loc pe bac... :P Fac tot posibilul sa-mi asamblez mobra de-azi de la pranz si daca reusesc pana diseara, iti dau un semn. Toate bune!

ma Florine cu locul pe bac nu stiu,cum ti-o fii norocul :lol: ,om gasii noi un satean sa te treaca Dunarea in lotca,in orice caz eu te astept,sper sa ne revedem,si eu am surubarit pana acum la ea :P

 

cat despre rovigneta,nu stiu cum e,nu am avut niciodata si nici nu o sa imi cumpar

Editat de KIDROCK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triunghi refleptorizant are toata lumea ?

Dar trusa medicala de prim ajutor aveti ?

 

Dar becuri de rezerva ?

 

Eu vesta reflectorizanta am...sic !

 

Becuri am din alea ecologice...se aprind greu da bat ca si xenonul, si am si stingator chiar...din ala de cladire cu furtun k lumea :lol: trusa de prim ajutor e la 112 si smurd :P

 

la 9 rompetrol cora. sa bagam vacile la ovidiu si sa le tragem niste poze bune, cat sunt tinere... :scratch:

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mare nevoie de ajutor dragii mei,imi aduce si mie cineva un tub de curatat lantul si unul de uns,promit sa fac cinste si sa le car,deci am lantu uscat uscat

Eu pot sa-ti aduc de uns... N-o sa fie curat, dar macar n-o sa fie nici uscat. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat mane,in momentul asta am terminat moto de asamblat si de uns,sper sa vezi asta :scratch:

usor off topic - buc - calarasi - dobric - kavarna ( si retur..vedem la fata locului )_

plec in oora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagam.... bagam....

 

era sa uit

ai schimbat motorul.....

sau iar vrei sa.ti spargi oollee

 

salut

imi trimitzi te rog cateva poze cu motorul tau..cu antena fixata

azi mi-a venit INTERCOMUL...MIDLAND BT 2 TWIN...........intentzionez sa achizitzionez statia ALAN 42 CB,ANTENA TURBO CAMPER SI ADAPTORUL BPA

am garmin zumo 550......

tu cu ce asculti muzica?

si ce telefon ai?

multzumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne spuneti si noua cum a fost ca sa ne ofticam si mai rau,de parca nu era de ajuns. Frumosa initiativa si sper sa tot fie anul asta pentru ca am de gand sa fiu si eu mai activ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne spuneti si noua cum a fost ca sa ne ofticam si mai rau,de parca nu era de ajuns. Frumosa initiativa si sper sa tot fie anul asta pentru ca am de gand sa fiu si eu mai activ.

 

Eu sunt un dezertor.

La Cobadin m-am rupt de grup...din motive...de-ale mele.(a trebuit sa bag goneta inapoi spre casa prin Cernavoda,Fetesti,Slobozia,Urziceni ,Ploiesti..sa ajung pe lumina....nu prea merg noaptea cu far cu lumanare..trebuie sa ajung cat de urgent la Domn' doctor L.U.V)

N-am mai ajuns pe nisipul vamii..

Da' stiu ca atat cat am fost cu grupul a fost FOARTE FAIN.

Nici daca dadea cu bomba nu se-adunau atatea bemere.

 

post-27837-1234029912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super plimbare dragii mei,am inceput sezonul de golaneli 2009 cu dreptul din mare plin,asa soare asa peisaje dar cel mai important asa oameni,nici daca ceream nu cred ca primeam.

Mi-a parut bine sa va am colegi de drum,m-am simtit super alaturi de voi,chiar daca la un moment dat ma simteam ca la intrunire BMW,noroc ca mai era Florin cu TDM si vecinul de la 34 cu CBF ca altfel ... :scratch:

Cred ca nu mai este cazul sa zic ca trebuie cu bis nu ??? :lol:

Va salut,inca o data mi-a facut mare placere si sa ne vedem cu bine

Baietii la care am datorii va rog sa imi spuneti cum facem sa le achit :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...