Sari la conținut

Vama Veche


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

sezi bland, nu esti singurul dezertor

eu v-am lasat la Silista si am facut o mica tura de Bg

am ajuns cam de o ora..dar si peste 700 km pe slr nu de ici de colo

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

first of all: Felicitari all pt excursie ! imi pare rau ca nu v-am ajuns din urma (pt mine o plimbare e pe la max max 90/h si asta cand depasesc, 80 e idealul) de acea dupa 50 km am facut cale intoarsa spre Buc.

 

second: Multumesc camaradului de pe BlackYamaha ca s-a oprit sa ma ajute sa ridic motorul de pe jos, il astept cu un PM sa aflu cine era sa ii fac o cinste pt gest ! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

first of all: Felicitari all pt excursie ! imi pare rau ca nu v-am ajuns din urma (pt mine o plimbare e pe la max max 90/h si asta cand depasesc, 80 e idealul) de acea dupa 50 km am facut cale intoarsa spre Buc.

 

second: Multumesc camaradului de pe BlackYamaha ca s-a oprit sa ma ajute sa ridic motorul de pe jos, il astept cu un PM sa aflu cine era sa ii fac o cinste pt gest ! :scratch:

imi pare rau ca nu ne-ai mai putut insotii :P ,baiatul care te-a ajutat este LinX :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu ne-ai mai putut insotii :lol: ,baiatul care te-a ajutat este LinX :scratch:

 

Ms KidRock si Bv !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moldovane, si noua ne-a parut rau ca ai ramas pe drum. Dar sa stii ca s-a mers tare, la dus pe la 90-120, iar la intoarcere pe autostrada pe la 130-170. Si chiar si asa am ajuns la 11 seara acasa...

 

In rest, jos palaria pt grup!!! Desi unii au fost cu motor proaspat cumparat, desi unul era incepator (eu adica :P ) si multi dintre noi ne-am intalnit prima data in excursia asta, s-a mers super bine in grup. Pana acum am fost in 4 excursii de cand am carnet, si niciodata nu s-a mers asa frumos si compact. Pacat de jumatatea aia de ora pierduta la bac, de cele 4 stopuri la benzinarii pana in Vama si de cobul care a vrut sa se plimbe pe camp de unul singur. :lol: Poate data viitoare incercam sa ne organizam mai bine cu benzina, sa avem mai putine pit-stopuri si mai mult timp de plimbare.

Per total, o excursie super reusita. Si de abia astept sa mai dau si alte ture cu asa motoristi. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super iesire

vreme de poveste

 

ce am invatat

ca la nr de ore pe care stii ca le faci de la pct a la pct b singur sau in 2 moto

trebuie sa adaugi minim 15 minute de om din gasca

adica daca tu faci 3 ore si vin 10 oameni e clar ca se vor face aproapte 3 ore in plus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare ceata din mad max !!!

 

pt. obtinerea unui timp mai bun pauzele de tigara ar trebui facute cu 30 la ora, mers cu o mana :P glumesc... si eu am fumat 6 ani si mai ma prostesc si acum uneori, asa ca stiu cum e cu nicotina :D , iar altii ca mine trebuie sa isi mai cumpere faruri non lumanare, echipament, cauciucuri, oglinzi, spray uri anti fog, etc. ca sa vad si eu ceva noaptea pe umezeala... :lol: cred ca stie robbie de ce si-a pus bec ecologic... :P

 

echipa, plimbarea, vremea - nota 20 + !!! :scratch:

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f misto. imi pare rau ca nu am venit si eu. am avut program de plimbare dar la munte cu masina sambata. speram sa pot iesi azi dar uite ce vreme. stau si ma uit la motor. cu mersul in grup mare asa e, se pierde mult timp.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moldovane, si noua ne-a parut rau ca ai ramas pe drum. Dar sa stii ca s-a mers tare, la dus pe la 90-120, iar la intoarcere pe autostrada pe la 130-170. Si chiar si asa am ajuns la 11 seara acasa...

 

In rest, jos palaria pt grup!!! Desi unii au fost cu motor proaspat cumparat, desi unul era incepator (eu adica :P ) si multi dintre noi ne-am intalnit prima data in excursia asta, s-a mers super bine in grup. Pana acum am fost in 4 excursii de cand am carnet, si niciodata nu s-a mers asa frumos si compact. Pacat de jumatatea aia de ora pierduta la bac, de cele 4 stopuri la benzinarii pana in Vama si de cobul care a vrut sa se plimbe pe camp de unul singur. :lol: Poate data viitoare incercam sa ne organizam mai bine cu benzina, sa avem mai putine pit-stopuri si mai mult timp de plimbare.

Per total, o excursie super reusita. Si de abia astept sa mai dau si alte ture cu asa motoristi. :scratch:

 

 

aici a fost problema de nu v-am mai vazut la orizont. eu mergem cu 80-90 voi cu 120 ! de mult timp nici cu masina nu mai merg cu 170 daramite cu motorul la aceasta viteza ! ideea este ca la chopper (lipsind parbrizul) nu poti sa dai mai mult de 100 ca simti vantul in piept foarte puternic si atunci iti mai taie din elan. asta e, trebuie sa imi caut grupuri mai linistite :D

felicitari ! astept pozele pe "excursii pe 2 roti" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii la care am datorii va rog sa imi spuneti cum facem sa le achit :scratch:

Asta inseamna ca nu ti-au ajuns cei 250 ron de care vorbeai inainte de plecare? Cat a costat pana la urma excursia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii la care am datorii va rog sa imi spuneti cum facem sa le achit :scratch:

 

Asta inseamna ca nu ti-au ajuns cei 250 ron de care vorbeai inainte de plecare? Cat a costat pana la urma excursia asta?

 

BETIVU ASTA DE KID

A TERMINAT STICLA DE VOTCA SI 2 BATERII DE VIN IN VAMA

DUPA CARE ABIA SE TARA PE A2 CU 140 KM/H

AUZI LA EL 250 RON ASTA DOAR DE BAUTURA.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto iesirea. Am avut parte de o vreme deosebita... drumuri frumoase si pustii, oameni de treaba, totul a fost perfect. In ciuda opririlor cred ca s-a mers f. bine (mai tare decat ma asteptam sincer) si grupul a fost destul de omogen. Pentru care vrea traseul in varianta Google Earth: Ostrov___Negru_Voda___Vama_Veche__2009.02.07.kml.zip Difera doar portiunea in care io si Horia am luat-o aiurea.

 

Mi-a parut bine sa va am colegi de drum,m-am simtit super alaturi de voi,chiar daca la un moment dat ma simteam ca la intrunire BMW,noroc ca mai era Florin cu TDM si vecinul de la 34 cu CBF ca altfel ...

Hai c-au fost doi baieti cu CBF si unul cu un Suzuki GS

 

second: Multumesc camaradului de pe BlackYamaha ca s-a oprit sa ma ajute sa ridic motorul de pe jos

Come on man, fii serios! Imi pare rau ca pana la urma am zbughit-o, dar de, intelegi cum e... :scratch:

 

conteaza ca toti participantii

s.au intors pe la caselelor

asa cum au plecat

sanatosi si voiosi

Perfect de acord. Numai bine la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BETIVU ASTA DE KID

A TERMINAT STICLA DE VOTCA SI 2 BATERII DE VIN IN VAMA

DUPA CARE ABIA SE TARA PE A2 CU 140 KM/H

AUZI LA EL 250 RON ASTA DOAR DE BAUTURA.....

mersi mult ianachim,acum care vede si nu ma stie iti dai seama ce imagine are in cap :P :scratch: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si le-a mai spus si Fane de freza mea spooky :scratch: :lol:

 

 

ma duc sa ma tund...

 

.....naaah...nu merge ca deja sunt tuns Nr.1

----------------------------------------------------------------------------------

Multumesc tuturor meseriasilor cu pozele lor cu tot

----------------------------------------------------------------------------------

Ianachim...mi-ai adus si mie niste nisip?......in chilotzi tai aia nr. 67 ?

 

esti un dragut , chilotzarule !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si le-a mai spus si Fane de freza mea spooky :lol: :P

Lume, lume ! Toate fetele care mor de curiozitate sa-l cunoasca pe Kidrock, acum il pot vedea (si ii pot admira freza) si in pozele de aici. Dai o bere pt reclama. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...