Sari la conținut

Accident De C***t, F***t Si Cu Banii Luati.


LOTRU
 Share

Postări Recomandate

Razbunarea e un fel de mancare ce se serveste bine RECE!

asteapta si tu 1-2 luni (suna ciudat, dar ii trece aluia starea de alerta pe care eventual o s-o aiba) si abia atunci poti sa incepi sa-i faci ceva. cred ca merita sa te uiti inca de pe acum pe acolo, prin zona, dar fara moto, doar in patrulare per pedes, evtl dupa ce iti trece schiopatatul.

cat despre metode de a buli o masina/casa/garaj, imaginatia proprie e limita, sau rabdarea de a cauta pe net "ways to trash up a car"

si cred ca dpdv legal daca ala da un ochi pe aici, si vede toata discutia, poate sa dea in judecata situl/userii/smth, asa ca gandeste cu gura inchisa. paranoia te tine in viata.

bye!

succes!

 

eventual lasa si tu o harta pe aici, cu locul accidentului, de unde a venit ala, etc, ca sa stim pe unde sa cautam, si prin ce zona, ca eu am inteles initial ca era pe la academia militara.

eventual punem un plan cu strazile care au fost deja cercetate, care mai sunt de vazut, chestie total anonima si colectiva.

HAIDETI< CA MERITA SA NE DISTRAM BINE DE TOT PANA IN CRACIUN!

BWAHAHAHAHAHA!

ma ofer sa plec in patrulare pe acolo, perpedes, numai sa-mi zica si zona mai precisa.

bye!

Editat de DerVish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

statia dr.taberei 34,la Lasermed.masina a iesit de pe una din stradutele ce pleaca dintre blocurile de la Lasermed de pe partea dreapta cum mergi spre Academie.Ai dreptate,daca se uita cineva poate il instiinteaza pe conserva.Am sa caut fara sa ne mai scriem pe aici.b38 fwl,fwm,fwb neclar totusi.Culoare verzui/gri metalic.Va scriu daca il gasesc.

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu ceva oarecum asemanator, si sunt de acord ca lucrurile nu pot ramane asa, DAR trebuie sa te gandesti bine ce fel de "mesaj" vrei sa ii lasi respectivului. Ar trebui sa incerci varianta spusa mai sus de cineva, aceea in care sa ii aduci respectivului la cunostinta ca e o plangere la politie impotriva lui si ca o vei retrage daca iti plateste daunele. Altfel tu te razbuni pe masina lui, in mod clar ii vei lasa si un "mesaj" sa stie ca e vb despre motociclistul care a cazut din cauza lui, atunci el poate merge la politie si vor sti ca e vb despre tine din moment ce tu i-ai vizitat deja. Probabil el va fi acuzat de fuga de la locul accidentului, iar tu va trebui sa ii suporti pagubele materiale rezultate in urma "mesajului" lasat pe masina (acesta se va "judeca" separat de accidentul propriu-zis). Deja mi se pare ca treaba se complica. E adevarat exista si sansa ca respectivul, de teama ca a fugit de la locul accidentului sa nu reactioneze in nici un fel. Depinde cat il duce capul.

Cat despre amenda aia, o fi ea de doar 30 RON, dar acceptand sa o platesti accepti implicit ca a fost vina ta, ca nu ai respectat distanta regulamentara...eu nu inteleg cum au ajuns ei sa te incadreze la asa ceva, pt ca nu se putea discuta despre distanta regulamentara in cazul de fata.

Oricum faci iti urez bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

statia dr.taberei 34,la Lasermed.masina a iesit de pe una din stradutele ce pleaca dintre blocurile de la Lasermed de pe partea dreapta cum mergi spre Academie.Ai dreptate,daca se uita cineva poate il instiinteaza pe conserva.Am sa caut fara sa ne mai scriem pe aici.b38 fwl,fwm,fwb neclar totusi.Culoare verzui/gri metalic.Va scriu daca il gasesc.

 

un opel vectra B38 FWM verde inchis zici?

care sta in spate la favorit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e opel,cred.B 38 FW iar a 3-a litera e L,B,M, nu tin minte exact.Nu la Favorit ci la dr.taberei 34/Lasermed.O statie inapoi spre Moghioros.Sa merg acum sa stau cu orele pe la Politie ca sa recuperez dupa 3 luni 300k nu imi vine ,zau.Verde deschis sau gri-metalic.Trebuie amendat cineva,cred,atunci cand se merge la Politie ptr un accident.Ptr ca cineva a gresit si calcat legea.Si cum eram numai eu pe acolo...

 

Spune- ce Vectra B38 FWM verde?Unde trage ,sa ma uit si eu un pic la ea.PM?

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, lotrule, dar din cauza asta isi permit militienii sa dea asemenea verdicte, pentru ca stiu ca romanii nu protesteaza.

 

in fata mea, politistul l-a scos pe unul vinovat pentru ca altul a iesit de pe straduta laterala fara sa se asigure. tot asa, ca cica trebuia sa mearga mai incet si atunci nu mai era nici un accident. si la protestele aluia, militianu zicea ca "dati-ma in judecata, si daca (,) castigati, eu ies la pensie"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.... man .... acid sulfuric se gaseste aproape in orice baterie de masina .... de pe piatza romaneasca

(asta pt un post de mai sus....)

 

 

in alta ordine de idei.... ce ti sa intamplat este strigator la cer... daca poti sa faci ceva ca acel nenorocit sa fie tras la raspundere .... nu ezita......

 

 

 

Insanatosire grabnica si tie si motorului......

 

 

 

Ride Safe.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pleca capul in fata nedreptatii, chiar daca amenda nu te deranjeaza asa tare, daca vei ceda vei contribui si tu la hranirea sistemului cancerigen din Romania. Daca vei pleca capul li se va intari tot mai mult convingerea tututror tantalailor (functionarilor) ca pot face ce vor fara sa fie trasi la raspundere.

Nu le da lor drepatate, pentru ca nu o au.

Gandeste-te, daca era era un accident care se solda cu victime (de partea ta) mai erai dispus sa dai din mana a scarba si sa lasi nelegea sa invinga....nu cred.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scri doar Bike Killer cu vopsea pe parbriz ... un shablon ar fi indicat. Daca zgarii vopseaua shi are casco ... dai in asiguratori nu in el.

Asha va sta sa curetze parbrizul.

Vezi sa fi sigur de mashina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit toata discutia, insa exista o singura solutie: Iei un spay, de duci noapta la el shi ii lasi un mesaj pe parbriz, sau ii faci parbrizul opac. Daca nu ai tupeu sa faci asta, stringe bani shi plateste un aurolac s-o faca. Daca n-o faci data viitoare va face la fel, la cit de dobitoci sunt conservarii de bucuresti, cred ca nu e o chestie exagerata. Ci e un mod de a-i comunica sa nu mai faci asta. Atlfel nu vor sa intheleaga de ce trebuie sa dea prioritate. Pur shi simplu nu vor sa intheleaga.

 

PS: Daca mai patiti careva ceva de genu asta, stai nemiscat jos vreo 1-2 minute. Ca sa fiti sigur ca l-au trecut toate apele pe dobitoc. Cind vezi ca s-a apropiat. Te scoli shi incepi cu tot nemaul lor : P...le, P...de luate in ordine ierarhica, sau tot felu de zeitati, dupa cum ti-e religia.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmm e o idee buna acidul sulfuric.... lichidul de frana insa nu merita osteneala ...am pus eu candva in pragurile unei dacii si abia in 3 luni i a inflorit vopseaua deci daca l sterge nu ai facut nimicnu cred ca esti dispus sa treci 2-3 luni seara de seara si sa i torni cate o sticla de lichid de frana.

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de faci tu rost ma de acid sulfuric... il cumperi de la piata ? il prepari ?

 

Exact...il cumperi de la orice tiribomba care vine piese auto...sub forma de electrolit pentru baterie....se da frumos la sticla de 1L. Nu este 100% concentratie, dar garantez ca isi face treaba :haha:

Editat de Andyatf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Daca mai patiti careva ceva de genu asta, stai nemiscat jos vreo 1-2 minute. Ca sa fiti sigur ca l-au trecut toate apele pe dobitoc. Cind vezi ca s-a apropiat. Te scoli shi incepi cu tot nemaul lor : P...le, P...de luate in ordine ierarhica, sau tot felu de zeitati, dupa cum ti-e religia.

 

Buna ideea cu ramasu jos. Se strange si lumea ca la urs, poate mai multi martori, mai multe declaratii..foarte probabil sa opreasca si respectivul sofer "neatent"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact...il cumperi de la orice tiribomba care vine piese auto...sub forma de electrolit pentru baterie....se da frumos la sticla de 1L. Nu este 100% concentratie, dar garantez ca isi face treaba :lol:

Bine... daca voua va place sa va jucati cu acid sulfuric, n-aveti decat ! Poate il versi drq aiurea si te topesti :haha:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am patit la fel la inceputul anului asta pe un Suzuki bandit model 2005. Stiti ce a spus MILITIANUL ,,, acelasi lucru ... "de ce nu ai intrat in el " ... asa "ia de aci amenda pt ca nu ai redus pana la limita evitarii oricarui pericol" ... ce ziceti de asta.

Spre norocul meu nu am avut nimik ,, iar motorul s-a ales doar cu semnalizatorul rupt si un pic capacul motorului julit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Offff.... Sa va'nvetze moshu'.

Distrugerea mashinii nu serveshte la nimic. Se gaseshte mashina, se studiaza orele de venire/plecare, se iau 4-5 amici, in piele cu casca pe cap shi bate in maini, se ashteapta shoferul, se mangaie moderat, se pune in vedere ca figura se va repeta daca nu da banul.

 

Ideea de baza e: daca pici din vina altuia, NU TE SCOLI DE JOS!!!!!!!!!! CHIAR DACA N-AI NI-MIC!!!!!!!!!! Incepi sa te tangui, te dai lovit la cap, ashteptzi politzia, mergi la spital, itzi ia o tensiune, se uita cu lanterna in ochi, te dai ametzit, acuzi dezechilibru, vertij, faci oleaca de spume la gura shi dai 1 pic ochii peste cap (dar nu exagerat), respiri sacadat etc, se intocmeshte dosar de cercetare penala pt autor shi pe urma il mulgi cum shi cat vrei tu! :ok: Deci aia e ideea: eshti lovit LA CAP, ca asta nu lasa urme shi nu se poate dovedi ca nu e adevarat :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si daca te duci la spital, cu motorul ce se intampla? ramane acolo, sa-l ia cine vrea?

 

Pai si daca esti blana ce se-ntampla cu motorul?Nu-i chiar asa.O fi tara lu' dreacu dar totusi....Ce-i drept ca am participat la scoaterea unui ranit implicat intr-o trosneala pe autostrada care in momentul in care l-am suit intr-o masina cu destinatia spital isi facea griji cu privire la soarta conservei...si el era plin de sange.Si pe deasupra ajunsese deja si organul.Asta apropo de "SIGURANTA SI INCREDERE". :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai suni repede un prieten de incredere sa vina sa vada de motor/conserva. Oricum eu cand m-am dat peste cap cu Trabi (adormisem :D ), oprise lumea shi vroia sa ma pipaie da' eu i-am pus la treaba sa puna mashina pe rotzi shi m-am preocupat imediat sa scot borna de la baterie, pe urma m-am uitat sa vad daca mai am toate alea-alea :peace: Nu am parasit mashina, am dus-o intr-o curte a unui depozit (era in Stupini, la intrarea in BV), am dormit acolo cu portarii (noroc ca aveam 2 pet-uri de vin in mashina, au zis aia saru'mana :) ) iar a 2-a zi a venit un amic shi m-a adus la shtanga in Buc. Da' eu sunt mai defect :ok: - am mare grija de fier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...