Sari la conținut

Cumpar Buson Cu Cheie


ticolino
 Share

Postări Recomandate

In lumina ultimelor evenimente, am nevoie neaparata de un buson cu cheie. De preferinta sa se potriveasca la un rezervor de voshod.

 

Are cineva de vanzare? Ma puteti ajuta cu un sfat, unde sa caut?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lumina ultimelor evenimente, am nevoie neaparata de un buson cu cheie. De preferinta sa se potriveasca la un rezervor de voshod.

 

Are cineva de vanzare? Ma puteti ajuta cu un sfat, unde sa caut?

 

Multumesc

am eu unul, mere cu cheie d rezervor de dacie...o sa pun o poza cred ca p luni si cu masuratorile d rigoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a mai discutat despre problema asta :haha: :D si s-au mai facut si 2 topicuri : unul la coltzul comunistelor si unul la service.

 

aleko spunea ca se gasesc bushoane cu cheie pt camioane (dar care merg si la rezervoarele motocicletelor ) in benzinarii. sunt cromate si costa in jur de 20-30 de ron.

 

take care!

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca diametrul de la buson este ca la Ij atunci, la Agip de langa Podul Constanta, pe la OMW-uri, unele Petromuri, ba chiar si la Lukoil gasesti. O cutie rosu cu verde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand afli o solutie fiabila si pentru voshod te rog sa o impartasesti si noua , ca sant sigur ca sant oameni care au ramas fara benzina in voshod sau au aflat nisip ,mere, crengi... in rezervor . Mersi si noroc la cautare

 

Numa Bine :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat la mol si la omv, nu aveau si mi-au spus ca sunt sanse mari ca nici sa nu mai aduca. o sa incerc si in alte parti.

 

intre timp, am vazut cum arata un buson de dacie. fara o adaptare la gatul rezervorului nu se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu cumva sa pui de Dacie ca e o porcarie si iti intra apa in rezervor...

in Asa am la Nipru. Mai incearca ca poate ai noroc. Incearca un' ti-am spus eu la Agip spre Buc Noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai valabila metoda pe care am citit-o pe forum ar fi sa mergi la dezmembrari auto sa cumperi un rezervor de golf dacie... cu tot cu buson si cheie la el si sa-i tai gatul sa-l pui pe rezervoru tau un sudor bun face treaba asta in cateva minute dupa care dai cu khit vopsea si arata ca nou

:haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magazin de camioane am vazut pe strada care trece prin fata complexului studentesc belvedere, deci cum vii dinspre gara basarab, treci de bricostore-ul de pe dreapta, apoi tii drept inainte, pe piatra cubica, treci de fabrica de tigari, nu ajungi in regie si faci dreapta pe prima strada. Treci prin zona aia plina de tzigani si la un moment dat, pe dreapta e un maaare magazin cu piese auto pentru camioane. Acolo ar trebui sa aiba asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acolo si nu merge.

 

in primul rand busonul "de camion" e muuult prea mare.

in al doilea rand chiar daca ar fi mai mic (cica sunt si de microbuze), tot nu s-ar potrivi. mi se pare chiar mai greu de adaptat decat cel de dacie. adica ar merge binisor, daca as taia gatul rezervorului, dar nu vreau sa fac asta.

 

mai incerc. am fost si la un agip dar nu aveau, o sa incerc sa ajung si la cel de pe 1mai cu buc noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut la IJ gura de rezervor de Dacie sudata pe flansa si apoi pe rezervor, arata perfect, iar busonul era turcesc, mai mic si fiabil, pentru Dacie. La o adica poti cositori flansa pe rezervor, daca ti-e frica sa sudezi sau daca nu vrei sa deteriorezi prea mult vopseaua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...