Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Nu, nu vindem nimic la bursa, dar vreau ca acest club sa nu mai ajunga pe mana cui nu trebuie!

Cum gasim persoana, vom vedea! Iar daca nu vrei bani, iti garantez tie si fondatorilor ONG ca veti ramane in club, urmand trierea celorlati, conform codului!🧐

 

Stii, nu de alta...dar cata vreme tu ai ONG-ul si pastrezi langa tine oameni care nu aduc si n-au adus clubului decat deservicii (n-o spun doar io, o spuneti si voi intre voi, pe grupul tau secret de WhatsApp), nu mai pot avea incredere in promisiuni, in vorbe... M-am saturat, atat io cat si ceilalti de duplicitatea de care dati dovada! Ori ai impresia ca daca ti-ai luat langa tine oameni care m-au tradat candva pe mine, incepatori gen Costin, Romeo, plus altii care nu-si vad lungimea nasului, pe tine nu te tradeaza nimeni, sau nu te vor trada?!

Si sa nu uiti: ~jumatate dintre cei care au fost acum la paranghelie imi vin cu informatii, poze, capturi de ecran...chiar daca par lipiti de voi (nu toti uita cine i-a adus in club, decat unii au memorie scurta, iar altii nu au memorie deloc, fiindca se lepadasera de clubul asta candva, scris!). 

Nah...inca o conversatie proaspata din multele pe care le-am primit si le primesc din mai multe surse, dovada ca sunteti tare iubiti!🤮

G_2786.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 17 minute, ivan pedala a spus:

Daca imi pui la dispozitie pe langa facturile care dovedesc platile infiintarii acestui ONG si desfasuratorul cheltuielilor pe fiecare luna (intrari/iesiri) incepand cu prima zi de la infiintarea ONG-ului si pana la data actuala, adica bilantul detaliat al ONG, iti virez banii si faci demersurile ca acest ONG sa treaca pe o persoana desemnata de colegii motoveterani aici, pe forum, scris, incat sa vada si sa stie toata lumea? Vreau raspuns cu DA sau NU, iar de documente, procura notariala, imputerniciri...ma ocup io! Dar nu ma lungesti cu vorba (in stilul caracteristic tie, una spui si alta faci) cu obtinerea documentelor pana in vara viitoare, fiindca stii ca am si varianta doi, care ma costa mult mai putin si o pot obtine ~imediat!

Eu nu știu care e varianta 2.

Constat că vrei să obții varianta unu :clubul;varianta 2 ???

Trebuia să înțelegi mai demult că acest club nu este al meu,nici al tău dacă ofertezi bani pentru el.Este normal să fie clubul membrilor actuali si viitori.

Din acest moment va anunț că ASOCIATIA CLUBUL MOTOVERANILOR nu va avea nicio modificare juridică până nu înțeleg care sunt interesele unor membri .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie de acest club, cum si tu ai declarat si sustii ca nu ai nimic de castigat (doar bani cheltuiti si timp pierdut) privind apartenenta acestui ONG. Singurul castig ar fi ca daca ajunge la cine trebuie, (poate o persoana cu coloana vertebrala si nu o nevertebrata), ar aplica acel regulament si cod, iar membrii de drept ai clubului in mod sigur ar reveni in club(nu cred ca avem nevoie de cantitate, ci de calitate, asta s-a vazut!).

Varianta nr.2 imi apartine, o s-o afli cand o sa fie oficiala, asta daca nu ajungem la intelegerea amiabila propusa! Sper totusi in luciditatea ta si am incedere ca nu am pierdut timpul degeaba incercand aceasta conciliere, spre binele doar al clubului!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, ivan pedala a spus:

Nu am nevoie de acest club, cum si tu ai declarat si sustii ca nu ai nimic de castigat (doar bani cheltuiti si timp pierdut) privind apartenenta acestui ONG. Singurul castig ar fi ca daca ajunge la cine trebuie, (poate o persoana cu coloana vertebrala si nu o nevertebrata), ar aplica acel regulament si cod, iar membrii de drept ai clubului in mod sigur ar reveni in club(nu cred ca avem nevoie de cantitate, ci de calitate, asta s-a vazut!).

Varianta nr.2 imi apartine, o s-o afli cand o sa fie oficiala, asta daca nu ajungem la intelegerea amiabila propusa! Sper totusi in luciditatea ta si am incedere ca nu am pierdut timpul degeaba incercand aceasta conciliere, spre binele doar al clubului!

Ok.Daca grija ta este sa nu ajungă clubul unde nu trebuie ,atunci îți propun să facem front comun și să rezolvăm problemele.Eu am înțeles ca suntem in mijlocul unor interese,între doua

tabere.Hai să păstrăm integritatea clubului așa cum a fost inceput de predecesorii noștri (faci parte dintre ei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Valeriu Alexa a spus:

Ok.Daca grija ta este sa nu ajungă clubul unde nu trebuie ,atunci îți propun să facem front comun și să rezolvăm problemele.Eu am înțeles ca suntem in mijlocul unor interese,între doua

tabere.Hai să păstrăm integritatea clubului așa cum a fost inceput de predecesorii noștri (faci parte dintre ei)

 

Mult zgomot , nimic concret !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Valeriu Alexa a spus:

Ok.Daca grija ta este sa nu ajungă clubul unde nu trebuie ,atunci îți propun să facem front comun și să rezolvăm problemele.Eu am înțeles ca suntem in mijlocul unor interese,între doua

tabere.Hai să păstrăm integritatea clubului așa cum a fost inceput de predecesorii noștri (faci parte dintre ei)

Aceeasi placa, aceeasi melodie... Asta facem de ~doi ani! Tu n-ai inteles nici acum ca interesul taberei pe care il sustin (io si cei inscrisi in club cu mult inainte voastra - cei cu ONG-u') este acela de a face clubul sa mearga mai departe asa cum a fost el gandit, iar acei membri care au plecat sa revina in club? Bun, am zis-o si repet (vezi ceva mai in urma!), hai sa incepem cu inceputul! I-am dat afara pe cei doi (sper sa nu-i mai vad la nici-o intrunire de-a clubului, iar daca va iubiti asa de mult, va puteti vedea in particular!), si-astept acum rezolvarea din partea voastra (fiindca asta chiar nu imi apartine) a problemei paginilor de FB, ca sa nu mai plictisim lumea pe-aici sau in alte zone publice!:cheers:

 

Ti se pare ca cer prea mult, ca am pretentii nefondate?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai știu un club fără nici activitate din 2016, nu face nimic președintele, dar nici nu dă clubul pe mâna altuia, să facă ăla ceva. Pur și simplu e ca în vorba aia: ce faci? Bine, stau. 🫢 Nu pot spune public ce club este, dar îl cunoașteți pe sef.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.12.2022 la 3:20, Toni a spus:

Principiile initiale pe baza carora a luat nastere AMOVERO, ulterior AMVR, ulterior Clubul MotoVeteranilor au fost foarte simple si de foarte mare bun simt:

- respect fata de definitia cuvantului de veteran prin conditionarea existentei unei minime vechimi de 20 ani pentru calitatea de membru cu drepturi depline,
 

- fara şefi

 

 

 

Eram la masa celor care au stabilit aceste reguli acum multi ani intr-un birt din Bucuresti. Tin minte si acum ca Harea spunea sa se accepte membri cu 10 ani vechime dar am insistat sa fie 20, ca discutam despre veterani.

Deasemenea, o regula clara a fost fara sefi. Nici aia nu se mai respecta.

Despre faptul ca ati acceptat ca niste relativ incepatori sa acapareze acest grup nici nu vreau sa discut. Este de tot rasul ca au putut sa vina unii cu cativa ani de motociclism sa va ia numele.

Daca ar fi dupa mine, as da un restart acestui grup. Doar membri cu 20 de ani vechime si fara sefi. S-a putut candva si s-ar putea si in viitor. Toti cei sub 20 de ani sa fie simpatizanti fara niciun drept, asa cum s-a stabilit odata. Iar pentru cei care macane ca acest grup trebuie sa se adapteze noilor vremuri, sa-si faca un grup propriu adaptat noilor lor vremuri. E absolut penibil sa vezi baieti cu cativa ani de motociclism ridicand pretentii in clubul moto-VETERANILOR.

Asta este un grup al motociclistilor cu vechime. Atat si nimic mai mult. Restul trebuie sa stea la coada timpului. Parerea mea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane te anunt cu tristete ca Vali nu o sa-ti predea niciodata Asociatia. A simtit gustul puterii care i-o dau lingaii de pe langa el. Gandeste-te ca in timp ce el scrie de unul singur pe forum ,in spate primeste telefoane de la simpatizantii lui care ii fac capul mare sa nu cedeze in fata ta.E de rasul curcilor ca o asociatie de motoveterani sa aiba presedinte unul care nu se incadreaza nici la simpatizanti cu drept de vot. Iar un membru fondator sa nici nu vrea sa mai auda de club.Alt membru fondator mai e inscris si in alt club.

Sunt curios in ce sedinta s-a aprobat componenta celor patru membrii fondatori.

Varianta 2 mi se pare cea mai oportuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut, si...sincer la verticalitatea pe care am stiut ca o are, ma asteptam la astfel de comportament!🤮 Clar, varianta pe care o voi adopta va fi cea castigatoare!👍 Asa cum ei se suna intre ei ca sa se felicite ca nu cedeaza, sau sa-i intrebe aia mari, ca la securitate, ca sa afle de unde a rasuflat totul si cum de am atatea detalii secrete in mintea lor, la fel sunt sunat si io si indemnat sa parasim clubul, sa facem un club nou care sa ne reprezinte si asa cum il avem descris in regulamentul/codul nostru! Inclusiv aceia pe care footescu i-a preluat fara sa-i intrebe si pe care i-a trecut pe noua pagina de FB deschisa iarasi tot de el, cu numele clubului putin modificat analfabetic, pagina ascunsa publicului, m-au sunat sa-mi spuna minunea si sa ma roage sa facem ceva, sa scapam de scabia acestui club! Asa ca, dupa ce vom discuta incet, pe-ndelete, cu majoritatea celor care indeplinesc conditiile (cei vechi) din cod si isi doresc sa ne reintrunim in vechea garda moto, voi veni cu propuneri. Va multumesc pentru sustinere, pentru idei, pentru ca ati ramas devotati acelei cauze care ne-a adunat si legat atatia ani! Dupa reintregirea vechii garzi, ma voi retrage de la pupitru, si-o sa va raman alaturi cate zile voi mai avea de trait! Nu am vizat si nu vizez conducerea unui club care are ca regula "fara sefi...!"🥰

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Speedy.K a spus:

Atentie, daca faci un club nou nu repeta greseala de a nu inregistra, macar la OSIM, daca nu vrei sa faci un ONG, numele clubului.

 

Asa facem.

Vom avea un grup separat de discutii aici pe forum,o pagina de FB si poate un www

 

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris ca nu mai raspund pe acest topic, unde (asa cum scria Cosmin) e mult zgomot, nimic concret. Doar ca unii agita spiritele intentionat, chiar daca strecoara si idei aberante considerandu-se si clarvazatori. Deocamdata Ivan nu a venit cu propuneri concrete de persoane (ce corespund cerintelor codului )dispuse sa preia in conditiile prevazute in statut, conducerea asociatiei. Suntem in zona "misterelor", a surprizelor, dar acuzam ong-ul ca nu face nimic! De trei ani cred, am tocit tastele -in special iarna - scriind alaturi de Vali ca dorim oricand schimbari in structura conducerii asociatiei si asteptam propuneri concrete. 

 

Acum 3 ore, Enduristul a spus:

Alt membru fondator mai e inscris si in alt club.

Sunt curios in ce sedinta s-a aprobat componenta celor patru membrii fondatori.

 

Pe bune, Dane ?! nu ai aflat ca ong-urile NU SUNT cluburi ? Si ma intreb, oare cum ar proceda 4 padurari ( e doar un ex.) ce doresc infiintarea unei asociatii (ong)de protectie a bursucului cu mot alb, in ce sedinta ar trebui sa mearga sa obtina aprobare ?! Iti raspundeam eu la aceste intrebari, sau orgoliul e prea mare si te prefaci ca nu ai nr. meu de tel. ,continuind derularea "programului" de spalare a rufelor in public!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, hornet60 a spus:

... Deocamdata Ivan nu a venit cu propuneri concrete de persoane...

Propunerea mea concreta este cu cateva posturi mai inainte. Mai concret de-asa, nu vad ce-as putea propune! Treaba cu persoanele numite, alese sau silite sa conduca ONG-ul dupa ce clubul va trece la cei care ar trebui sa-l pastoreasca, nu va priveste pe voi, asta va fi bucataria noastra, a celor care au fondat clubul, nu al celor care au luat sigla, numele, bucati din regulament si cativa membri ametiti si au facut un ONG...

Si, cred ca sunt unu' dintre cei care nu acuza ONG-u' ca nu face nimic! Face, dar nu face nimic in folosul clubului al carui nume si l-a insusit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, zigzag a spus:

 

 Atat si nimic mai mult. Restul trebuie sa stea la coada timpului. Parerea mea..

Elegant, finut! Sa traiesti! Asta da replica,

chapeau!

 

In rest se vede in continuarea public topicul si circul.

Paine nu se da, ceva acolo de tinut omu' langa forum?

Pagina 5 libertatea,ceva frumos de motovetereanca?

Hai ca va ajutam sa va descretiti sau  descarcati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, hornet60 a spus:

...

D-nule Simion fiti amabil,as dori sa stiu ce doriti sa va ramana activ pe forum,contul dvs sau contul clonei dvs. :)

Era o chestiune retorica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.12.2022 la 13:54, ianachim a spus:

urata i batranetea ….

la ce va trebuie ong si club sa va bucurati de MOTOCICLISM ???

forum de motociclism pe care se discuta orice alteceva in afara de motociclit. Vorba lunga mers putin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Kristian K a spus:

D-nule Simion fiti amabil,as dori sa stiu ce doriti sa va ramana activ pe forum,contul dvs sau contul clonei dvs. :)

Era o chestiune retorica...

 

Retorica sau nu, sunt dator cu un raspuns : evident voi ramane cu un singur cont, dupa ce voi discuta detaliile tehnice cu Luigi, sper sa ma ajute sa recuperez parola. Clona a fost folosita scurt timp, pentru a intra de pe un alt dispozitiv. Multumesc pentru atentionare si intelegere, d-le Kristian!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat timp ati postat de pe ambele conturi in paralel de la deschiderea contului clona,nu se sustine ceea ce ati afirmat.

Se vede de catre oricine ca ati avut activitate chiar si recent pe ambele conturi,chiar pe acest topic:

 

https://motociclism.ro/profile/72527-hornet60/

 

https://motociclism.ro/profile/108390-simion/

 

:)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Kristian K a spus:

Cat timp ati postat de pe ambele conturi in paralel de la deschiderea contului clona,nu se sustine ceea ce ati afirmat.

Se vede de catre oricine ca ati avut activitate chiar si recent pe ambele conturi,chiar pe acest topic:

 

https://motociclism.ro/profile/72527-hornet60/

 

https://motociclism.ro/profile/108390-simion/

 

:)

 

Cand zicea Ivan de duplicitate, ziceam ca-i tampit.

Hmmmm, am asa un deja-vu cu clonele, de la inceputurile miscarii, in 2009.

Istoria se repeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, da' rai mai sunteti! Nu poate omu' sa-si faca o clona, doo (ca sa fie si el rau pe-o parte, bun pe alta), ca voi ii sariti repede la gat! :lol:Lipsesc de-aici cateva ore si voi...:kick:

Iar io discutam cu el fara sa sesizez, si-acum ma gandesc ce-o mai urma (sau care?!). 

Dincolo pe site-ul de socializare vad ca se misca treburile ca pe frontu' din Rusia...zici ca dau turcii! Alt grup, alt nume dat grupului, oameni mutati cu japca de colo-colo fara sa fie intrebati, doar ca sa fie membri multi...si gestionar al noului cont, culmea si normal - acelasi analfabet tractorist, fara categoria A, nemebru, exclus pentru nepotrivire de caracter!:crack:

 Duamne...oare uamenii astia nu-si dau seama ca-s penibili si s-au inhaitat cu cine nu trebuia?

Haide, faceti-va de tot rasu'...ca altfel parca nici nu se vedea din satelit ca sunteti penibili! Huo!:puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate tastaturi se vor mai toci pana cand se va putea vorbi de refacerea grupului de PRIETENI MOTOCICLISTI ?

MIe unul imi e dor de acele intalniri de bun simt , fara prea multe figuri si fite.

Din cate se vede disensiunile nu se pot stinge de la sine , cu forta nu cred ca e o solutie demna de niste Oameni Mari.

Ivane , hai cu regrupatul si de acolo mai vedem ce se poate . 

Pasi mici dar siguri , cred ca ar fi o solutie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ceva ce nu inteleg

Vali Alexa l-a propus pe Ivan presedinte.

Unde? Clubul motoveteranilor nu are sef, deci singurul loc unde-l putea Vali propune sef, era Ong-ul.

Deci Ivan a fost propus presedinte la Ong cu vicepresedintii aferenti, Silviu Dumitrescu si Emil Mihalache.

Eu asta am inteles la sedinta.

Gresesc cu ceva ?

De ce nu se duc lucrurile la capat?

Asa dupa cum spunea Toni, Clubul Motoveteranilor si-a respectat partea de intelegere, a modificat statutul si a acceptat vechimea minima de 10 ani.

Acum, Ong-ul ar trebui sa-si respecte partea de intelegere si sa legifereze codul Clubului Motoveteranilor, ca si regulament de ordine interioara al Ong-ului.

In acelasi timp , ar trebui facute , de catre cei care indeplinesc conditiile, cereri de aderare la ONG, constituita o adunare generala a Ong-ului, virtuala, statutat Ivan ca si presedinte, votatii vicepresedintii si date toate actele la tribunal, ca sa existe o singura modificare, o singura taxa.

Stiti vorba, parerea mea.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...