Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Speedy.K a spus:

La acea data n-o sa am inca doua'j de ani de permis. Si nu ma incurc eu cu jumatati de masura la categoria catei...

Poți încerca să te fofilezi direct în prezidiu.

Acum 2 ore, smar2 a spus:

Mai sunt si alte culori de cavaleri

Da, cavalerii maro! Dar ăia sunt undercover.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 9 ore, ivan pedala a spus:

@Vali, nu conteaza cine a plecat nemultumit, conteaza ca nu stii sa-ti alegi o singura cale, cea dreapta si corecta, cat si oameni/prieteni verticali...vrei sa nu-l superi nici pe Mihalache si pe nasi-su', vrei sa mearga si clubul (oengeu'), eventual o sa faceti pe sustache modificare in regulament (propunerea stiu ca exista, dovada este mai jos!) si...halal club!

In afara de cei doi, plus inca vreo doi care n-au fost si nici nu au ce cauta in clubul pe care candva l-au destramat, mai exista cineva care sa isi doreasca sa fie dirijati de tractoristi  si minori (vorbesc despre membrii vechi, nu aia parasutati in club care indeplinesc conditiile peste 5...7...15 ani sau...niciodata!)?!

Poftim, uite atitudine de "membru" care nu indeplineste conditiile (nu are categoria A, nu are motocicleta), care la a doua intrunire la care a participat a ocupat locul la masa "prezidiului" si tinea discursuri unora carora care au vechime moto si erau la a zecea intrunire a clubului! Si cel tanar este membru (!) si de la prima adunare a ocupat loc in "prezidiu"!

Bai, voi sunteti nebuni, nu pricepeti ca vreau sa fie CLUBUL MOTOVETERANILOR asa cum a fost gandit si creionat de defunctul Nastase?!

Inked6a69dfdd-66d8-4651-a57a-1b08e.jpg

20191005_112025.jpg

Spune-mi si mie cum poate fi membru de club moto o persoana fara categoria A???

Sau cum poate fi o persoana membru plin acceptat in club fara sa indeplineasca conditia minima stipulata in regulament de a avea 20 de ani impliniti de categoria A???

De fapt din formatia actuala a clubului,cati intrunesc pe bune conditiile minime de a fi membri???

 

Avea dreptate Cocosila... :)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai euinteleg ca limita e zece ani ca sa fii membru cu drept de vot decizional. Doar ca n-ai dreptul sa porti eticheta d-aia cu motoveteran, ci doar eticheta cu membru in clubul motoveteranilor. Si asta a fost bagata ca sa nu fie doar 5 oameni in club, probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Kristian K a spus:

...Avea dreptate Cocosila... :)

Pai intrebarea asta ar trebui sa si-o puna cei care au hartia oengeului sub cap si nu stiu sa-si impuna punctul de vedere, nu stiu sa impuna respectarea acelui regulament, fiindca, daca stau si ma gandesc bine, in club au ramas foarte putini care sa indeplineasca acele conditii minimale...dar deciziile se iau totusi cu majoritate de voturi, asa ca ia ghiciti voi, cine-s majoritari acum in za club?! Ah...si la vot participa (si-s foarte vocali!), dupa cum se poate vedea mai sus in una din poze, inclusiv tinerei care au permis categoria A cu o vechime mai mica decat a copiilor mei (fiul meu are permis categoria A de peste 20 ani, iar fiica implineste cei 20 ani categoria A la vara)!

Uite o poza de la o intrunire in care apar doar 15 motoveterani din totalul de vreo 40 persoane prezente!🙈

Avea dreptate Cocosila!👍

 

1-DSCN3511.jpg

Acum 8 ore, smar2 a spus:

...

Vazusem si ieri prin poze beretele cu pricina, impreuna cu niste patch-uri frumoase cu Green Knights. In aceleasi poze am vazut alte patch-uri cu Black Knights, si chiar si o a treia varianta, White Knights.

Astea sunt sub-grupuri ale Clubului Motoveteranilor sau sunt chestii separate, paralele, fara legatura...?

Mai sunt si alte culori de cavaleri (knights) in afara de cele 3 observate de mine?

Ai dreptate, cei cu berete au vrut sa iasa in evidenta ca fiind un grup separat/zonal...iar ceilalti, cavalerii colorati, erau in vizita ca sa-si impuna punctul lor de vedere si-al clubului pe care il reprezinta, cum de fapt au inceput sa vina in vizita cu indicatii pretioase si de la alte cluburi, vezi dom'le dominante! 🙈

Asa-i cand se simte miros de sange proaspat, ciorile si corbii dau tarcoale ca sa apuce un oscior din lesurile proaspete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Valeriu Alexa a spus:

Eu aș fi vrut să fie invitat ,poate sărbătorea și el un eveninent asemănător (am văzut că a sărbătorit în familie restrânsă)

 

Draga cãtel ,daca cumva faci referire la mine (eu fiind cel cu sarbatorirea a 30 de ani de casnicie) afla ca aceia nu erau familie ci prieteni si nu erau prieteni de pahar cum sunteti voi ci prieteni adevarati. De asemenea mentionez ca nu sunt suparat ca nu am fost invitat. Sunt amic cu Nicon si daca il sunam sigur ma invita dar vezi tu mie nu imi plac petrecerile cu manele asa cum va plac voua motocãteilor. Plus ca m-a deranjat termenul de "intalnire moto" la care se vine cu auto.

Adevarul e ca plang si acum ca nu am fost la asa petrecere moto de roakeri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, sasesase a spus:

Eu vad un club de pensionari foarte de succes, având în vedere interesul tinerilor. 

Eu unul de manelisti... :)

 

Cred ca Dan Nastase se rasuceste in mormant...

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Kristian K a spus:

Eu unul de manelisti... 

Cred ca Dan Nastase se rasuceste in mormant...

Asadar parerile vad ca se potrivesc, coincid...deci nu-s chiar nebun cand sustin ceeace sustin!👍

https://www.facebook.com/ScoaladeTatuaje/posts/pfbid0BXssiTUXzVXR8R4Qm78WdmVQzhBcejwMvGGKtnSDxXoEEVESjsw77sD1KuLxoSVrl

Continuare...🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiu sincer, eu nu vad nimica penibil. Nu înțeleg de ce trebuie sa fi penibil, daca te simți bine pe un gen de muzica.

Omu și-a sărbătorit ceva, e treaba lui ce muzica pune la chefu lui.

Daca oamenii nu rag pe heavy metal, sau nu își bagă cuțitu în vene pe Cargo, e mai putin motociclist?

Din punctul meu de vedere, sunt penibili oamenii care rad/denigrează pe alții care se simt bine. 

 

Spunea cineva ca s-ar răsuci Dan Nastase in mormânt... eu nu cred. Orice om sănătos la cap, s-ar bucura când ar vedea atâția oameni care se simt bine...fondul audio este irelevant. 

Mai scoateți capu din pământ, si cautați sa vedeți cum arata chefuriile cluburiilor din afara. Si acolo oamenii se distrează pe muzica lor locala, chestia cu Rock-ul e mai mult din filme.

 

Nasol ca va spalati rufele asa in public

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, ivan pedala said:

Nimic naspa acolo. Oamenii se distreaza. Nu de asta s-au adunat? Pleci de la premiza ca o intalnire moto n-are voie sa existe decat daca se pune exclusiv rock? Nu ma intelege gresit, nici mie nu-mi place maxim cum decurg lucrurile acolo. Bine ca n-am fost. Dar nu minoritatea da tonul. Si acolo pare ca majoritatea se distreaza. 

2) nu toata lumea are minte elastica, unii nu pot trece la altceva fata de muzica pe care au ascultat-o in tinerete. Ca mine, de exemplu: ascult (sa zic) "orice", dar cand incepe ușoară româneasca post decembrista la radio schimb postul. 

3) pana la urma "cine se aseamana, se aduna", poate pe viitor e bine sa se ne adunam numai cu cine ne asemanam, ca sa nu existe surprize.

Just now, sasesase said:

s-ar răsuci Dan Nastase

Mai degraba Michael Jackson, dar nu mai poate.  :)))

Era si o glumita: oare o fi inceput sa arate ca in thriller? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Krimh a spus:

Is doar penibili. 

Da, dar in gandirea lor ingusta si limitata au impresia ca dau bine la public (dovada stau tonele de poze si filmulete postate peste tot, Youtube, motociclism, FB..., cu sau fara forma ori fond, poze sau filmulete facute sa demontreze ca s-au basit, purtand mandri insemnele unui club moto)!

Vedeti zecile de topicuri deschise pentru mai nimic, de doar vreo cateva persoane reprezentative in noul trend (motociclist batran, care vrea sa fie respectat si apreciat ca merge cu motocicleta la serviciu sau in weekend la plimbare)! Mi-ar fi si rusine sa deschid astfel de topicuri, ori sa ma filmez/fotografiez si sa postez public ce minuni nemaivazute am facut, ca sa castig respect sau atentie!

Iar cheful de mai sus era doar un exemplu, nimic relevant! Acolo totul se petrece intr-un restaurant cu muzica asigurata de locatie, cu turisti si meseni fara tangente cu motociclismul, doar cativa de-acolo vor atentie...altfel nu ar intitula clipul "Distracție la maxim Clubul MotoVeteranilor", daca acel chef era unul aniversar si privat. Asadar...insist ca sa nu mai fie terfelit numele de motoveteran, nu ma intereseaza muzica ascultata de cei de sus, nu ma intereseaza locul in care se aduna si ce fac...

Ei nu reprezinta clubul, asta vreau sa stie lumea!:nono: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, sasesase a spus:

penibil

Era referitor la cei care poartă vestă/patch non stop din câte am înțeles. 

Cât privește bairamul - treaba lor! Dar dacă sunt un grup de prieteni printre care unii motocicliști, eventual veterani, adunați la o aniversare privată, nu înțeleg de ce se intitulează "întrunirea motoveteranilor". Adică dacă eu dau o petrecere la care vin să zicem și 3 membri ai unui club moto se numește întrunire a clubului?!?

Hai că a postat și dromaderul 😜 Ivan între timp cam același lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, ENEOS said:

Era referitor la cei care poartă vestă/patch non stop din câte am înțeles. 

Cât privește bairamul - treaba lor! Dar dacă sunt un grup de prieteni printre care unii motocicliști, eventual veterani, adunați la o aniversare privată, nu înțeleg de ce se intitulează "întrunirea motoveteranilor". Adică dacă eu dau o petrecere la care vin să zicem și 3 membri ai unui club moto se numește întrunire a clubului?!?

Hai că a postat și dromaderul 😜 Ivan între timp cam același lucru.

 

Aici iti dau dreptate, s-o fi lasat dus de val omu cu youtube...is batrani, trebuie sa-i intelegem 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, ivan pedala said:

postez public ce minuni nemaivazute am facut

Astia is anii pe care ii traim. Nimeni nu se bucura de nimic daca nu face poze ca sa le share-uiasca asteptand aprobarea sau intuind invidia. Si sa nu zica cineva ca e vorba de arhiva persoanala. Si eu am giga de filme si poze cu kinderul si la care n-o sa se mai uite nimeni ever.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, ivan pedala said:

Da, dar in gandirea lor ingusta si limitata au impresia ca dau bine la public (dovada stau tonele de poze si filmulete postate peste tot, Youtube, motociclism, FB..., cu sau fara forma ori fond, poze sau filmulete facute sa demontreze ca s-au basit, purtand mandri insemnele unui club moto)!

Vedeti zecile de topicuri deschise pentru mai nimic, de doar vreo cateva persoane reprezentative in noul trend (motociclist batran, care vrea sa fie respectat si apreciat ca merge cu motocicleta la serviciu sau in weekend la plimbare)! Mi-ar fi si rusine sa deschid astfel de topicuri, ori sa ma filmez/fotografiez si sa postez public ce minuni nemaivazute am facut, ca sa castig respect sau atentie!

Iar cheful de mai sus era doar un exemplu, nimic relevant! Acolo totul se petrece intr-un restaurant cu muzica asigurata de locatie, cu turisti si meseni fara tangente cu motociclismul, doar cativa de-acolo vor atentie...altfel nu ar intitula clipul "Distracție la maxim Clubul MotoVeteranilor", daca acel chef era unul aniversar si privat. Asadar...insist ca sa nu mai fie terfelit numele de motoveteran, nu ma intereseaza muzica ascultata de cei de sus, nu ma intereseaza locul in care se aduna si ce fac...

Ei nu reprezinta clubul, asta vreau sa stie lumea!:nono: 

 

Ca la ENOS, iti dau dreptate cu titlul acelui video de pe youtube. Daca era privat, trebuia sa fie ceva privat. "Chefu lui Nicon" sau whatever.

 

Dar de la o asociere neinspirata cu un chef, pana toata asta...este cale lunga. 

 

N-am nicio treaba cu clubu vostru, nici nu as vrea vreodata sa am...nu sunt genul care sa adere la cluburi care au ierahii, unde cei noi veniti sunt mereu tratati cu dispretul aferent de Newbie etc. 

 

Sunt doar un observator al acestiu "circ" si nu pot sa spun decat ca asta nu a fost veci un club din ceea ce spuneti voi. Daca era un club pe bune, aveati reguli pe bune.

 

Dar voi sunteti ca si aia de la autovehicole istorice...aia cu masini din 50-60 si sute de mii de euro, nu concep sa imparta clubul cu ala cu Dacie 1310...chipurile ambii au acelasi drept conf. regulamentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://motociclism.ro/forum/207-motoveteranii/

Ia priviti fratilor, de sus pana jos pe pagina din link, ca sa vedeti cate subiecte extrem de importante sunt dezbatute de acei vreo doi, cate vanturi si aere...care in mod cert ii alimenteaza si pe altii ca sa-i urmeze! Asta este calitate?! Vi se pare ca ati invatat ceva bun?!

Reveniti-va oameni buni, motivul acestui club si faptul pentru care a fost creat acest colt pe forum era altul! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, ivan pedala said:

Vedeti zecile de topicuri deschise pentru mai nimic, de doar vreo cateva persoane reprezentative in noul trend (motociclist batran, care vrea sa fie respectat si apreciat ca merge cu motocicleta la serviciu sau in weekend la plimbare)! Mi-ar fi si rusine sa deschid astfel de topicuri

 

Asa sunt unii, am si eu in lista de prieteni pe FB (la ignore) tot felu de rude trecute de a 2-a tinerete, care posteaza tot ce fac. Oameni trecuti de 60-70 de ani.

 

Unii sunt retinuti (ai mei de ex. nici vorba de social media) altii tin sa posteze tot, sa fie super activi, sa comenteze sharuiasca vrute si nevrute. 

 

Are rost sa cauti sa educi? Iti mai pui capul cu ei? Din partea mea omul sa fie fericit, iar daca asta il face fericit..asta sa faca. 

Daca omului ii place sa deschida topic ca merge cu motoru la servici, sa be it...ignora-l daca nu suporti aceasta idee. Dar lasa-l pe el sa-si faca damblaua. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, sasesase a spus:

Ca sa fiu sincer, eu nu vad nimica penibil. Nu înțeleg de ce trebuie sa fi penibil, daca te simți bine pe un gen de muzica.

Omu și-a sărbătorit ceva, e treaba lui ce muzica pune la chefu lui.

Daca oamenii nu rag pe heavy metal, sau nu își bagă cuțitu în vene pe Cargo, e mai putin motociclist?

Din punctul meu de vedere, sunt penibili oamenii care rad/denigrează pe alții care se simt bine. 

 

Spunea cineva ca s-ar răsuci Dan Nastase in mormânt... eu nu cred. Orice om sănătos la cap, s-ar bucura când ar vedea atâția oameni care se simt bine...fondul audio este irelevant. 

Mai scoateți capu din pământ, si cautați sa vedeți cum arata chefuriile cluburiilor din afara. Si acolo oamenii se distrează pe muzica lor locala, chestia cu Rock-ul e mai mult din filme.

 

Nasol ca va spalati rufele asa in public

Sa fiu sincer nu stiu de cand a ajuns manelele&derivatele ei,Muzica.

Intr-adevar exista multe genuri muzicale(folk,electronica,disco,dance,etc),ce plac motociclistilor si se asculta la intruniri,nu doar rock.

Dpmdv sunt penibili cei ce au decazut la a se simti bine pe manele&co.A nu se confunda maneaua cu muzica lautareasca si populara(locala).

 

Dan Nastase s-ar rasuci in mormant la tot ce se intampla acolo in club,nu la faptul ca niste oameni se simt bine pe acel fond muzical sau cum ii spune la ce se aude,fara de care ar fi intr-adevar penibil sa danseze pe mute...

Deci e cam important ce se aude pentru a dansa. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, Kristian K said:

Sa fiu sincer nu stiu de cand a ajuns manelele&derivatele ei,Muzica.

Intr-adevar exista multe genuri muzicale(folk,electronica,disco,dance,etc),ce plac motociclistilor si se asculta la intruniri,nu doar rock.

Dpmdv sunt penibili cei ce au decazut la a se simti bine pe manele&co.A nu se confunda maneaua cu muzica lautareasca si populara(locala).

 

Dan Nastase s-ar rasuci in mormant la tot ce se intampla acolo in club,nu la faptul ca niste oameni se simt bine pe acel fond muzical sau cum ii spune la ce se aude,fara de care ar fi intr-adevar penibil sa danseze pe mute...

Deci e cam important ce se aude pentru a dansa. :)

 

 

Dar care e scopul acestui club? Sau care a fost scupul pentru care Dan Nastase l-a fondat?

Fiecare club trebuie sa aibe un scop...cred ca iti cere si statul cand vrei sa te oficializezi. 

 

Inteleg ca distractia, sau distractia pe anumit gen de muzica nu a fost scopul. Inteleg ca distactia cu amante/copii etc. nu a fost scopul. 

In rest? Doar mersul in formatie cu o bucata de material texil pe spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, sasesase a spus:

Dar voi sunteti ca si aia de la autovehicole istorice...aia cu masini din 50-60 si sute de mii de euro, nu concep sa imparta clubul cu ala cu Dacie 1310...chipurile ambii au acelasi drept conf. regulamentului.

Acolo e altă mâncătorie de numa'! I-ai uitat pe ăia cu corvete recente care și-au luat atestate de isterici ca să se fofileze de la impozit. Fix ca la motoveterani! Doar că aici nu înțeleg care e miza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, sasesase a spus:

 

Dar care e scopul acestui club? Sau care a fost scupul pentru care Dan Nastase l-a fondat?

Fiecare club trebuie sa aibe un scop...cred ca iti cere si statul cand vrei sa te oficializezi. 

...

Nu Nastase a fondat clubul...v-am rugat sa cititi sectiunea si apoi sa postati vrute si nevrute!

Iar daca tu stii, spune-ne si noua, ce scopuri oficiale si legiferate au celelalte cluburi moto din tara asta, ori de-afara, enumera cateva...ca io nu le stiu?!🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Valeriu Alexa a spus:

Se pare că s-a primit ordin pe unitate să se denigreze Clubul Motoveteranilor.

Dacă țin cont de data la care s-a deschis subiectul,constat că, colegul meu de club este nemulțumit că nu a participat la evenimentul de la Călimănești. Evenimentul a fost sărbătorirea a 45 de ani de căsnicie a lui Nicon,care a dorit să fie însoțit de prietenii din Club.Eu aș fi vrut să fie invitat ,poate sărbătorea și el un eveninent asemănător (am văzut că a sărbătorit în familie restrânsă) La eveniment a participat și Dl.Prof.Constantin Țurcanu unul din inițiatorii și susținătorii ideii de veterani lansată de Dl.Nastase în 2009.

Asta înseamnă că indemnul Motoveteranii Adunarea lansat atunci de regretatul Dan Năstase este continuat și la sfârșitul anului 2022.De ce doriți să blocați/desființați acest spirit? 

Am intrat în acest Club în 2013,am participat la toate evenimentele, am organizat multe dintre ele și  am constatat cu regret că o parte din colegi au părăsit clubul din diverse motive.Cu toate acestea clubul a mers mai departe chiar dacă o parte din membri am fost căței. Dar să nu uităm proverbul romanesc:Cățeii latră, ursul merge.

PS. Va rog să constatați cine sunt Cățeii...

 

Asa cum pe acest topic s-au postat pozele cu permisele de conducere ale motoveteranilor clubului,va rog sa postati poza permisului dvs cu categoria A.

Asta ca sa eliminam orice dubiu in ceea va ce priveste. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Kristian K a spus:

Asa cum pe acest topic s-au postat pozele cu permisele de conducere ale motoveteranilor clubului,va rog sa postati poza permisului dvs cu categoria A.

Asta ca sa eliminam orice dubiu in ceea va ce priveste. 

Asta cu pozele permiselor fata/verso ar trebui readusa in actualitate pentru toti membrii clubului, aspirantii sau fondatorii, ca sa stim cu cine discutam...fiindca repet, multi au permis poate doar de motocultor si poarta pe spate sigla clubului cat tigaia cea mare de la Lidl!🤭

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...