Sari la conținut

Trasee Enduro !


Postări Recomandate

'neata.

din lipsa de activitate astazi, am inceput sa i-mi pregatesc trasee pt la primavara...

dar mi-am dat seama(bineinteles..) ca nu am o harta buna; cea pe care o am nu se calibreaza precis; as fii dorit o harta digitala care sa o pot incarca in gps; nu stiu daca curbele de nivel se pupa cu inclinatia din teren; nu prea cunosc locurile; oare se poate urca cu moto?; Oarel-a mai parcurs cineva traseul asta???....

 

asa ca: propun sa facem un topic in care (cine vrea...) sa postam:

-harti, linkuri spre harti.

-trasee,descrieri trasee facute pe care le recomandam,distante, dificultate,.

-rute, puncte gps precise, drumuri de acces.

-cabane,motele, etc.., pe drum, impresii despre ele,

-puncte turistice pe traseu.

-etc...

 

o sa incep eu cu ce am:

 

HARTI ! -dc++ "[RO][astral][ktm400]dannym" fisierul "HARTI ROMANIA" (fro 3 giga)

 

 

 

 

 

 

am gasit si unul de mountain bike. cred ca merge si enduro....

 

 

in valea doftanei.V_Doftanei_GPS.zip

V_Doftanei_GPS.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca arhiva pusa de tine are probleme.

si ca sa nu uit: a trecut revelionu' si ai inceput sezonul urmator, mana mea e refacuta "complet"...glumesc.

pot sa vin si eu cu sugestii sau nu mai am voie? am nevoie sa aflu ce munti traverseaza drumul de la OBARSIA LOTRULUI la NOVACI. stie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca arhiva pusa de tine are probleme.

si ca sa nu uit: a trecut revelionu' si ai inceput sezonul urmator, mana mea e refacuta "complet"...glumesc.

pot sa vin si eu cu sugestii sau nu mai am voie? am nevoie sa aflu ce munti traverseaza drumul de la OBARSIA LOTRULUI la NOVACI. stie cineva?

 

Chelu,

 

Vezi ca am pus ceva detalii si o mica harta aici

/index.php?showtopic=23531

Trebuie sa mai fie inca un topic.

Anul asta am fost 3 weekenduri in zona aia cu CataM si cu diversi amici si am dibuit aproape toate potecile. Zona e superba si se poate face cu un enduro mare cu cauciucuri bunicele (eu am mers cu Mitas e 09). Daca ploua sunt cateva zone f interesante :haha: :D

 

Citeste topicurile astea si zi-mi ce te mai intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

ma gandeam ca suntem destui care am vrea sa mergem in diferite locuri sa bagam cate o tura de enduro, dar nu stim trasee sau nu avem idee la ce ne asteapta.

sa propunem fiecare diferite trasee pe care a mers poate ne vin idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca suntem destui care am vrea sa mergem in diferite locuri sa bagam cate o tura de enduro, dar nu stim trasee sau nu avem idee la ce ne asteapta.

sa propunem fiecare diferite trasee pe care a mers poate ne vin idei.

 

 

Eu zic ca aceasta tema sa fie ... nu stiu exact cum ii zice, "sticky", sa fie tot timpul prima, in Coltul Enduristilor, pentru ca daca lumea va colabora, atunci va fi unul din cele mai utile posturi :ok:

 

 

Pe masura ce o sa fac trasee o sa pun si eu aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca aceasta tema sa fie ... nu stiu exact cum ii zice, "sticky", sa fie tot timpul prima, in Coltul Enduristilor, pentru ca daca lumea va colabora, atunci va fi unul din cele mai utile posturi :ok:

Pe masura ce o sa fac trasee o sa pun si eu aici.

Pe mine ma intereseaza trasee (ture) de enduro-hard enduro dar pentru GPS. Cine a facut ture si le are si sub forma de trakuri ar fi frumos sa le posteze aici. Daca aveti si de la concursuri si organizatorii nu au nimic impotriva stilului "OPEN SOURCE" ar fi bune si acelea. Deseara o sa pun primele tracuri pe care le am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut merge :cheers:

 

 

Ai mutat posturile din celalalt topic aici. Asa e cel mai corect :)

 

 

Si ca sa fiu "on topic", va propun un traseu pe care probabil multi il stiti:

De la Comarnic traversati muntele pana-n Valea Doftanei unde faceti stanga. Drumul duce pana in sosea, intre Sacele si Cheia.

Este un traseu soft, in stil rally-raid :moto:

http://www.hartionline.ro/ro/harta/h6.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca arhiva pusa de tine are probleme.

si ca sa nu uit: a trecut revelionu' si ai inceput sezonul urmator, mana mea e refacuta "complet"...glumesc.

pot sa vin si eu cu sugestii sau nu mai am voie? am nevoie sa aflu ce munti traverseaza drumul de la OBARSIA LOTRULUI la NOVACI. stie cineva?

 

esti in zona mea..orice ai nevoie te pot ajuta stiu aproape toate traseele de creasta din valcea sau olanesti spre obarsie sau orice traseu iti trece prin cap(nordul judetului valcea)..daca te intereseaza ceva anume spune-mi si cat de hard sau soft sa fie sa ma gandesc la variante.. :burnout:

 

sa iti si raspund la topic(se traverseaza 3 lanturi muntoase muntii latoritei,capatanii si muntii parang daca folosesti pasul urdele(2228 altitudine) si trebuie sa treci prin ranca si apoi cheile giroltului..multa bafta..

traseul este inchis de vreo 2 saptamani de zapada asa ca prin luna mai cred ca se poate iar accesa..grija mare mai ales iarna la lupi(vorbesc foarte serios) :cheers: post-15042-1194536125_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...