Sari la conținut

Restaurare bord


Postări Recomandate

Cine ma pote ajuta cu o restaurare de bord pentru o YAMAHA XJ 600S din 1987 :cheers: .

Trebuie refacuta inscriptionarea in primul rand si imbunatatit iluminatul.

Se poate cumva transforma si in elecronic?

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma pote ajuta cu o restaurare de bord pentru o YAMAHA XJ 600S din 1987 :cheers: .

Trebuie refacuta inscriptionarea in primul rand si imbunatatit iluminatul.

Se poate cumva transforma si in elecronic?

 

:rolleyes:

 

 

incearca pe la piese de schimb dak gasesti exact modelul asta

sunt multi care aduk piese din dezmenbrari si dak ai noroc poate gasesti

iar de pus unul electronic...posibil dar treb sa vrb cu un mecanic priceput si la electronica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma pote ajuta cu o restaurare de bord pentru o YAMAHA XJ 600S din 1987 :cheers: .

Trebuie refacuta inscriptionarea in primul rand si imbunatatit iluminatul.

Se poate cumva transforma si in elecronic?

 

:rolleyes:

 

 

ia pune o poza cu bordu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De restaurat ansamblul e relativ simplu, cu inscriptionarea si reglajul e mai delicat :cheers:

Ce reglaj omule ? toata treaba e sa nimereasca inscriptionarea, ca reglaj nu ai nicaieri, nici la turometru, nici la vitezometru ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce reglaj omule ? toata treaba e sa nimereasca inscriptionarea, ca reglaj nu ai nicaieri, nici la turometru, nici la vitezometru ...

Daca sunt mancate plasticele sau rotitele de pe acolo si se reface integral, trebuie reglat corect....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt mancate plasticele sau rotitele de pe acolo si se reface integral, trebuie reglat corect....

 

In cazul asta il arunci, cel putin in cazul vitezoemtrului nu prea ai ce ii face pentru ca toata treaba e dintr-un arc foarte mic si foarte fin, care daca a fost cumva atins de rugina nu prea mai ai ce ii face ... daca vorbesti de tahometru, cred ca poate lejer lua de pe alte motoare yamaha tot ansamblul ala si chiar daca il reconditioneaza pe ala tot nu ai ce regla la el, ai 2 variante .... fie il mineresti, fie nu ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care ceasurile indica, corect...mai e varianta sa gasesti un alt bord si sa iei de la el doar inscriptionarea...mai exact cadranul acela de plastic pe care sunt inscriptiile...iar cu iluminarea se rezolva relativ usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de restaurat nu stiu cum sa te ajut, dar probabil cel mai bun lucru ar fi sa gasesti unul functional la dezmembrari.

daca doresti doar un bord functional - gasesti aici:

 

http://www.louis.de/_10175604c04677b1b6b52...tnr_gr=10034897

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau incearca la numarul asta de telefon

0721218034 Distibuitoru

(de pe alt forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut bordul meu? Daca da, am folosit leduri RGB SMD si un microcontroller... Ledurile le-am luat de la un magazin online, ledshop parca, microcontrollerul tot de pe net. Daca vreti mai multe detalii...vb pe mess, ma intrebati ce va intereseaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma pote ajuta cu o restaurare de bord pentru o YAMAHA XJ 600S din 1987 ;) .

Trebuie refacuta inscriptionarea in primul rand si imbunatatit iluminatul.

Se poate cumva transforma si in elecronic?

 

:cheers:

 

intreaba la o firma de autocolante. Ideal ar fi sa ai o poze cu insctiptionarea in format electronic (le mai lucreaza ei)

Sigla de la avatarul meu a costat 2,3 lei 19x19cm, am lipit-o pe parbriz. Eventual baietii iti fac negativul, il lipesti, apoi vopsesti fantele decupate. Dar cred ca stiu ei mai bine :ok:

 

Succese!

 

Atentie cu liniutele pe la 1000-1500 rot pentru leglat relantiul

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mi se pare ca ai avea nevoie de niste bucati de plexiglas pentru capace, niste stickere pentru indicatoare, si de niste becuri de inlocut pe dedesubt. Vorbim pe la birou (io's tanaru' cu Dominatoru' care se da si pe frig)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...