Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Exact, despre tine era vorba Ninule! Am primit adresa si miine incerc sa expediez deja plicul cu minunea!

Celor carora le-am dat asemenea sigurante (si nu-s putini!) nu au avut nimic de reprosat, siguranta nu se uzeaza precum cea originala, nu sare din locas (normal, daca este bine montata, asa ca atentie la montaj!) si nu se rupe, torsioneaza...este asa cum ar trebui sa fie una OEM. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exact, despre tine era vorba Ninule! Am primit adresa si miine incerc sa expediez deja plicul cu minunea!

Celor carora le-am dat asemenea sigurante (si nu-s putini!) nu au avut nimic de reprosat, siguranta nu se uzeaza precum cea originala, nu sare din locas (normal, daca este bine montata, asa ca atentie la montaj!) si nu se rupe, torsioneaza...este asa cum ar trebui sa fie una OEM. :cheers:

eu sunt unul dintre cei carora ai trimis-o (apropo, am facut rost de vreo 2 sigurante care seamana cu cea pe care mi-ai trimis-o tu - daca ramai in pana iti trimit una cu multumirile de rigoare). siguranta pe care mi-ai trimis-o o am deja de 100km si totul pare in regula acolo + ca pinionul de atac nu mai are deloc joc (nu ma refer la jocul din lungul axului, cel normal ci un joc anormal dinspre exteriorul spre interiorul axuluii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucura faptul ca s-a potrivit si sta bine unde-i este locul! Nu-mi trebuie fiindca am cumparat mai multe cind am avut nevoie acum vreo citiva ani si de aceea am trimis si celor care au avut nevoie...stiu ce inseamna sa stai pe dreapta din cauza unui nimic si sa iti pui viata in pericol fara rost. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa se ajunga si aici:(.

 

Bateria noua (cumparata ieri),releu nou cumparat de fostul propietar (prin noiembrie).Si totusi incarcarea imi face figuri .Masurat la reelanti incarca 17V ,iar cu faza lunga aprinsa la reelanti 16,4 V .Cu motorul oprit bateria indica peste 14 V.

 

Mai pot verifica si altceva ,sau treaba este clara ... releul a dat coltul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai verificat conexiunile la releu sa fie bine facute (acea mufa de sub sa), daca bornele la baterie sint bine fixate, daca masa releului este pe cadru bine fixata si face contact, daca aparatul de masura nu-i vreo chinezarie ieftina care da eroare...inseamna ca ai pus-o! Mai poti incerca sa schimbi releul cu vreun amic si sa repeti masuratorile, sau sa mergi la un electrician auto care sa masoare tot, inclusiv curentul la iesire din generator...cu un aparat profi. Vezi ca vindea un amic din Bucuresti un releu japonez la vreo 200 lei (SH), asta ca sa nu scuturi punga prea tare, ca-i criza! Parca la Bursa era anuntul! Bafta! :cheers:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un releu after, nu-i original, dar are aceleasi caracteristici, si n-are mufa...a taiat-o! De aceea si pretul mai mic!

Omul garanta ca este bun, avea mai multe piese de pe un F la vinzare, probabil l-a dezmembrat! @mumulescu...parca asa are nickname-ul. Dar totusi, verifica bine inainte! :peace:



/index.php?/topic/689219-vand-releu-incarcare-ieftin/?hl=%2Breleu+%2B650

No, uite ca l-am gasit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am auzit si de grecii aia, dar n-am idee cit costa un releu nou adus de la ei, nu stiu cit este de fiabil si nici nu am idee ce garantie acorda. Daca vrei nou poti comanda la 0746698689, de-aci mi-am luat io...nu retin numele firmei, dar ai garantie, iar pretul este destul de bun. Si piesa trimisa este OEM, verificata de mine dupa serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti urez sa nici nu ai probleme cu el .Tot ce imi doresc este sa ma pot bucura si eu de motocicleta sezonul care vine .

 

Zilele ce urmeaza ii fac testul la un electrician, iar daca raspunsul este defavorabil nu exclud nici varianta SH .

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cind m-a lasat la vreo 250 km distanta de casa, intr-o noapte friguroasa de noiembrie, intr-o zona muntoasa...nu mai risc, port mereu un releu SH dupa mine, asta asa...ca sa nu mai merg pe bezna si sa tremur la fiecare cotitura ca o ies de pe sosea in decorul abrupt! :oilleak:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti urez sa nici nu ai probleme cu el .Tot ce imi doresc este sa ma pot bucura si eu de motocicleta sezonul care vine .

 

Zilele ce urmeaza ii fac testul la un electrician, iar daca raspunsul este defavorabil nu exclud nici varianta SH .

 

Numai bine.

am eu de pegaso.Original.la 220 lei.Cred ca se potriveste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de ce vei oferi, de preturi... In general nu prea se vaita lumea de piese pe aici! In schimb accesorii, da...se cauta!

Pe mine m-ar interesa spre exemplu un parbriz inalt model '93-'97. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de ce vei oferi, de preturi... In general nu prea se vaita lumea de piese pe aici! In schimb accesorii, da...se cauta!

Pe mine m-ar interesa spre exemplu un parbriz inalt model '93-'97. :peace:

Am înțeles. Deci nu se merită.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles. Deci nu se merită.

Probabil se merita, fiindca io nu reprezint un segment important in grupare...poate altii isi doresc mai multe piese si nu intra aici...

Ca sa stii exact daca merita efortul, pune poze ale componentelor disponibile si preturile pe site, fa inscrieri pe o lista cu fiecare ce isi doreste si abia apoi poti lua o hotarire ferma! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! :ok:

Dar poate face citeva poze "utilajului" intreg, sau ce mai este intreg din el, daca este cumva accidentat! Si poate pune deasemenea si preturile...ca sa-is faca omul o idee daca are sau nu de cistigat in cazul in care vinde "utilajul" pe componente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! :ok:

Dar poate face citeva poze "utilajului" intreg, sau ce mai este intreg din el, daca este cumva accidentat! Si poate pune deasemenea si preturile...ca sa-is faca omul o idee daca are sau nu de cistigat in cazul in care vinde "utilajul" pe componente.

Nu am cum să pun poze deoarece nu am intrat in posesia mobrei. Mersi oricum de sfaturi, voi mai " mesteca " situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huhh,pot rasufla usurat.Am verificat incarcarea la un atelier specializatt si incarca 14,5 :)

 

De bucurie am si schimbat pozitia releului .Nu am vrut sa mai risc nici macar o zi .Asadar cu o investitie de 1 leu si 15 minute s-a rezolvat .

 

Recomand oricui sa faca modificarea respectiva (dispare gandul ca se poate arde in orice clipa).

 

Si doua poze.

 

In prima poza se poate vedea marcat cu sageata rosie un cablu , ce rol are?post-70444-0-14228600-1360257745_thumb.jpg

 

 

post-70444-0-46256200-1360258081_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de Ninu 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cablul ala asigura casca in caz ca pleci si vrei s-o lasi la motocicleta. Bagi capatul liber al cablului prin viziera deschisa si pe dupa botnita care apara barbia si apoi introduci "papucul" de la capat pe acel cui sudat pe cadru...pui saua care se incuie singura printr-un "clantz" si...poti pleca linistit sa faci piata! Daca la intoarcere vei gasi acel cablu atirnind taiat pe-o parte, te faci ca ploua, cauti un prieten care sa-ti dea o casca imprumut sau cumperi o chinezarie ieftina si...data viitoare pleci fara sa mai lasi casca legata de cablul dedicat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...