Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut! am eu de la un pegaso! cred ca se potrivesc, nu stiu sigur! poti incerca! 0765140314

 

se potrivesc. pe al meu am pus de la un pegaso din 98 (al meu e din 96)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa parca iti e mai mare dragul sa mergi dimineata la serviciu burnout.gif 99smoke.gif

post-66792-0-92746500-1338308816_thumb.jpg

 

post-66792-0-70094000-1338308804_thumb.jpg

va vad in fiecare dimineata cand merg la lucru si ma intreb daca nu cumva sunteti toti frati au ceva ca prea aveti toti acelasi model!

si in alta ordine de idei ...daca aveti chef sa vedeti ce poate mobra va invit sa veniti la 100km de Timisoara la intalnirea AT http://www.xrv.ro/forum/viewtopic.php?f=41&t=198

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, dar se potrivesc pe prinderile originale BMW, Funduro? din 1996? Sau, unde se pot vedea? 0730.660.418

 

 

Nu stiu daca se potrivesc.Aici poze cu prinderile /index.php?/topic/678619-vand-genti-laterale-originale/ .Eu sunt din Lugoj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am o mica nelamurire.

In imaginea atasata, simeringul anti-praf e 6, iar cel de ulei 4?

Nu vreau sa fac vreo confuzie.

E recomandat sa schimb si ('piesele'/garniturile sau ce-or fi ele) 2,3,5, sau sunt suficiente 4/6?

Din ce am mai citit, se foloseste 650 ml ulei 10w ptr fiecare furca.

Alte ponturi/sfaturi sunt binevenite cu privire la acest schimb.

Multumesc!

post-55237-0-35281700-1338564675_thumb.png

Editat de petrilacocuz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am o mica nelamurire.

In imaginea atasata, simeringul anti-praf e 6, iar cel de ulei 4?

Nu vreau sa fac vreo confuzie.

E recomandat sa schimb si ('piesele'/garniturile sau ce-or fi ele) 2,3,5, sau sunt suficiente 4/6?

Din ce am mai citit, se foloseste 650 ml ulei 10w ptr fiecare furca.

Alte ponturi/sfaturi sunt binevenite cu privire la acest schimb.

Multumesc!

 

 

3 si 5 de obicei nu, doar daca au fost abuzate si arata rau

2 este cuzinetul - il schimbi daca e uzat.

ulei eu stiu de 600 ml si 650 pt varianta "lowered"

:cheers:

 

 

Voi la ce nivel va tineti plutitoarele?

Editat de Alexey04
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut! stie cineva care ar fi cauzele principale pentru care intra benzina in ulei la un f650 '98!?

daca a mai patit careva treaba asta va rog lasati o sugestie, sa stiu de unde incep cu verificarile!

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic io ca ar fi bine sa incepi verificarile incepind de la coada spre cap (adica de la coada sugestiilor!), si spun asta in urma unor discutii si deliberari pe aceasta tema avute impreuna cu bunul meu prieten si colaborator, @Sarpe. Asteptam rezultatele si vestile bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! stie cineva care ar fi cauzele principale pentru care intra benzina in ulei la un f650 '98!?

daca a mai patit careva treaba asta va rog lasati o sugestie, sa stiu de unde incep cu verificarile!

multumesc!

verifica cuiele pontou, nu iti inchide vreunul! sau cele 2 o-ringuri de la plutitoare(in special cel de deasupra cuiului pontou!) @ivan_pedala distractie placuta la intrunirea motoveteranilor, in caz ca nu ajung prin zona! :cheers:

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut sa cumpar cele 2 arcuri ale cricului central. Se pare ca ar fi la fel cricurile de Pegaso cu cele de F. Ma poate ajuta cineva?

 

Caut sa cumpar cele 2 arcuri ale cricului central. Se pare ca ar fi la fel cricurile de Pegaso cu cele de F. Ma poate ajuta cineva?

Am rezolvat, merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut...

 

 

are cineva de vanzare maneta ambreiaj pentru f650 din 1995?

 

am iesit la prima tura de enduro si am reusit sa o rup cand urcam o panta...am culcat motorul si a luat-o in vale...maneta s-a dat peste cap si ...noroc cu un patent din dotarea standard99smoke.gif si 2 prieteni de drum!

 

acuma trebuie sa ma duc sa m-il recuperez beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut...

 

 

are cineva de vanzare maneta ambreiaj pentru f650 din 1995?

 

am iesit la prima tura de enduro si am reusit sa o rup cand urcam o panta...am culcat motorul si a luat-o in vale...maneta s-a dat peste cap si ...noroc cu un patent din dotarea standard99smoke.gif si 2 prieteni de drum!

 

acuma trebuie sa ma duc sa m-il recuperez beer.gif

 

Noroc!

Cand am cumparat motocicleta, avea maneta de ambreiaj pe jumatate rupta. Initial am zis ca o schimb, dar m-am obisnuit si ne impacam foarte bine.

Aici am gasit cel mai bun pret, aftermarket: www.ludomoto.ro

Cand selectam motocicleta nu-mi aparea maneta respectiva, dar omul mi-a zis fix asa: "maneta ambreiaj 180 ron (aftermarket 35 ron)".

Merita sa incerci...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Galeria se poate indrepta (fortezi putin cu o surubelnita, un dorn lat, ori dalta... etc.). Incerci sa faci ca distanta intre cele doua galerii sa fie aproximativ egala in spatiul ramas gol pentru garnirura, fiindca altfel o rupi! La colier nu am vazut garnitura, nici macar in poza explodata nu exista asa ceva, dar daca nu-i scump, poti s-o iei, rau nu face!

Am reusit s-o schimb fara probleme acum 2 luni. De atunci totul e in regula, nu mai pufaie. Multumesc mult pt. sfaturi. Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...