Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

e iarna si toti posesorii de gsxf se pare ca nu sunt pe 'baricade'.....sper sa se 'indrepte' cumva situatia si sa 'mazgalim' pe aici sfaturi, idei si alte chestii folositoare posesorilor de 'balene'.... eu de exemplu am ceva probleme cu incarcarea, imi incarca pana la 14,9-15 v...asta vara nu au fost probleme chiar si asa....am tot cautat raspuns la chestia asta, si in final am ajuns la concluzia ca asa incarca ele de obicei....totusi am gasit un alternator complet sh pe acre o sa il montez pana in primavara..... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e iarna si toti posesorii de gsxf se pare ca nu sunt pe 'baricade'.....sper sa se 'indrepte' cumva situatia si sa 'mazgalim' pe aici sfaturi, idei si alte chestii folositoare posesorilor de 'balene'.... eu de exemplu am ceva probleme cu incarcarea, imi incarca pana la 14,9-15 v...asta vara nu au fost probleme chiar si asa....am tot cautat raspuns la chestia asta, si in final am ajuns la concluzia ca asa incarca ele de obicei....totusi am gasit un alternator complet sh pe acre o sa il montez pana in primavara..... :D

 

 

cand sare de 15V iti fute bateria si becurile, buba este in alternator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nus cat de folositor o fi dar eu mi-am facut necesarul pentru revizia de primavara:

 

Motul 7100 10w40 - 195 ron

Motul Chain Lube Plus - 50 ron

Filtru ulei Champion - 36 ron

Filtru aer Delo - 82 ron

 

363 ron

 

Avand in vedere ca ma ocup singur manopera o sa fie 0.

 

Ceva comentarii, recomandari etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat cineva chitul de lant?Ma intereseaza de unde l-ati cumparat si cat a tinut.Eu am gsxf 6000 f din 2000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat cineva chitul de lant?Ma intereseaza de unde l-ati cumparat si cat a tinut.Eu am gsxf 6000 f din 2000.

Salut,eu l-am schimbat nu-i deloc inginerie.Am pus kit DID (cica-i mai bun),ce am avut noroc ca am luat cu za care am nituit-o,daca e lantul continu trebe sa dai jos bascula din cate am intels.Vezi ca difera cel de 600 cu cel de 750,a pus un prieten de 750 pe 600 si cica a castigat la cuplu...de pierdut viteza,prea putin.Ca pret am dat in vara 600 lei,dar tot fluctueaza pretul,cu o luna inainte sa-l iau eu era 480..dar n-am avut finante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@caron-eu am de anul trecut motul 7100 si sincer nu imi place cum merge cu el...acum o sa incerc motorex top speed parca, oricum 10w40 sintetic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@caron-eu am de anul trecut motul 7100 si sincer nu imi place cum merge cu el...acum o sa incerc motorex top speed parca, oricum 10w40 sintetic...

 

Ce ii facea mai exact uleiul de nu iti placea cum merge? Poate ma prind si eu daca e ceva putred pe la a mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca motorul e ceva mai zgomotos cu motul 7100 si cutia de viteze mergea cam greoi (asta poate si din cauza cablului de ambreaj, l-am schimbat intre timp dar nu am iesit cu ea sa vad diferenta).....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este careva pe aici interesat de o toba stock in stare impecabila? Ma bate gandu' sa fac un upgrade si nu am unde sa mai tin si "burlanul" original...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-i cauti un loc de pastrare ca nu stii cand ai nevoie de ea! Un RAR, o chestie!

 

Si eu ma gandeam la fel...la cat costa una noua...sigur nu gasesc s-o dau multumitor pentru ambele parti, iar la RAR trebuie sa dau spaga sau sa cumpar una originala...Prea mare pierdere! :crack:

 

 

:)

Sa ne arati si noua cu ce schimbi burlanul :crack:

 

Cu asta.

 

Sper... :bigstar:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandeam la fel...la cat costa una noua...sigur nu gasesc s-o dau multumitor pentru ambele parti, iar la RAR trebuie sa dau spaga sau sa cumpar una originala...Prea mare pierdere! :crack:

 

 

:)

 

Cu asta.

 

Sper... :bigstar:

 

 

Buna alegere , am vazut pe motorul lui BigDuke un LeoVince si se aude frumos ,preturile astea te omoara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna alegere , am vazut pe motorul lui BigDuke un LeoVince si se aude frumos ,preturile astea te omoara :)

 

Merci.

Sunt si pe iutub cateva clipuri postate in combinatia asta, gsx650f-LV...nu suna rau deloc.

Sper ca in realitate sa sune mult mai bine ca pe iutub. :bigstar:

 

Tobe LV au avut montate doi prieteni pe GS500 si sunau bestial. Pretul la LV nu e chiar mortal.

Initial mi-am dorit o Yoshimura...dar cand am vazut scorul la dealer (ELF, ca sa vezi coincidenta...), am renuntat.

 

Cat despre burlanul stock, e 700$ in US. Nici nu vreau sa ma gandesc la cat ti-l coteaza dealerul de romanica... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci.

Sunt si pe iutub cateva clipuri postate in combinatia asta, gsx650f-LV...nu suna rau deloc.

Sper ca in realitate sa sune mult mai bine ca pe iutub. :crack:

Nu te lua dupa cum se aude pe iutub. Cand vei monta noua toba, vei avea o surpriza placuta.

Dar sa te uiti si in sus sa nu "zboare" ceva borcane sau alte obiecte casnice spre tine din cauza zgomotului :)

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te lua dupa cum se aude pe iutub. Cand vei monta noua toba, vei avea o surpriza placuta.

Dar sa te uiti si in sus sa nu "zboare" ceva borcane sau alte obiecte casnice spre tine din cauza zgomotului :)

 

Ei, daca ar fi fost sa ma iau dupa iutub, inchideam ochiii la pret si luam o yoshimura (ca

)...Dar, nah! Asta e! Acum am facut-o! Sper sa nu ma dezamageasca prea rau LV! :crack:

 

Cat despre borcane, nu cred ca se va intampla asa ceva! Am vecini intelegatori, iar in plus, DB killer rules! :bigstar:

 

Dupa ce o voi monta, o sa postez ceva poze, eventual si un clip spre exemplificare!

 

PS: urmatoarea achizitie probabil va fi un stop cu semalizatoare incorporate, pe LED-uri, ca in clipul amintit mai sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, daca ar fi fost sa ma iau dupa iutub, inchideam ochiii la pret si luam o yoshimura (ca
)...Dar, nah! Asta e! Acum am facut-o! Sper sa nu ma dezamageasca prea rau LV! :crack:

 

Cat despre borcane, nu cred ca se va intampla asa ceva! Am vecini intelegatori, iar in plus, DB killer rules! :)

 

Dupa ce o voi monta, o sa postez ceva poze, eventual si un clip spre exemplificare!

 

PS: urmatoarea achizitie probabil va fi un stop cu semalizatoare incorporate, pe LED-uri, ca in clipul amintit mai sus!

 

 

Nu te-as sfatui sa-ti iei stopul cu semnalizatoare integrate , am mers odata in spatele unei honde cu stop model d'asta ....nu vedeam niciodata cand semnaliza sa opreasca :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-as sfatui sa-ti iei stopul cu semnalizatoare integrate , am mers odata in spatele unei honde cu stop model d'asta ....nu vedeam niciodata cand semnaliza sa opreasca :|

 

Pe un alt topic se mai avansa o ipoteza: cel care merge spate nu stie exact in parte semnalizezi (stanga sau dreapta), fiind prea apropiate semnalele unul de celalalt... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o rugaminte daca se poate. Eu am un fzr 600 din 1992, si am luat la schimb pe niste piese o furca de gsx600f din 1992 cu tot cu roata si juguri. Ce nu avea cel cu care am facut schimb este distantierul din dreapta rotii si nuca de la kilometraj. Am o rugaminte la voi. Daca aveti de lucru pe la roata fata, spuneti-mi si mie dimensiunile distantierului din dreapta rotii din rulment pana la piciorul furcii si dimensiunile nucii de kilometraj de la rulment pana la piciorul furcii. Imi trebuie dimensiunile astea sa pot face la strung distantierii.

Dau o bere virtuala celui care ma ajuta, daca nu e de pe langa mine sau una reala daca e de prin zona.

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa toba , da bine modelul asta oval

 

Corect! :laugh:

 

Si se aude destul de decent (chiar si fara silencer)...

 

O recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...