Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

salutari,

tocmai am achizitionat si eu o astfel de bijuterie :burnout: si n-a trecut mult timp... am facut pana pe fatza si s-a facut zob. :wave:

aveti idee cat m-ar costa reparat/vopsit carenele si unde gasesc si eu urmatoarele piese

1) oglinida stanga

2) capac de la baia de ulei (stanga)

 

ps: modeul e gsx600f k1

 

aa si inca ceva .. in specificatii ea vine cu cauciuc pe spate de 150/70 ZR17 (69W), eu acum aveam pe ea pus unul de 160.. aveti idee daca merge pus si mai mare de 160?

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intradevar mie imi pare f tapan motorul sper sa tina mult si bine asa ia ziceti care sunteti din bucuresti ne intalnim sa vedem ce putem sa facem la ele? sa le tunam ceva? am niste ideei in cap poate cineva ma ajuta :D

for_ever_bachelor asta e id-ul meu ..

Chiar e f tzapan. F-ul e o motocicleta de care toata viata o sa-ti amintesti cu placere. Din pacate ,eu am dat-o si intre timp am mai schimbat cateva (dar nu F) , iar acum imi e gandul la noul F care nu se dezice de calitatile predecesorilor ei/lui. E bestiala !

 

Drum uscat si ..........sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare stimati katanisti! Am deosebita placere sa ma alatur voua ..devenind mandru proprietar al unui gsx600f din 94`.. "putin" modificat pt strada.. :blbl: ...totusi ..mai are nevoie de ceva discuri de frana ... deoarece ale ei sunt putin indoite... second caut desigur si va adresez voua pt ajutor..poate aveti ceva prin "camara" ascuns..mersi anticipat ...si asfalt uscat!

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 01:57 -------------
*ma adresez ..:D :crack:

post-28595-1205365624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai grija de el :crack: ca si el o sa aibe grija de tine

 

eu poate o sa il vand pe al meu ma mai gandesc poate vin niste finante pt ceva mai vanjos :blbl:

pretul este doar 2600 eurasi putin discutabil 33.000 km

 

 

zolly am o toba leo vince titanium oval race daca te intereseaza baga un pm si iti dau detalii

evauarea este libera aproape sunetul este bestial!

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cam maricica dar.... daca o esti temperat ....eu zic ca e ok mergi din proprie initiativa mai incet pt ca vei face greseli sigur si asa cel putin nu o sa ai probleme in timp te vei obisnui cu ea si nu o sa fie nici o problema (inceputul e mai greu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms frm,Crash..azi am scos-o pt prima oara la plimbare,de cand am permisul,si m-am panicat putin,ca mi se pare nervoasa in comp.cu masinile,dar senzatia e d 10 ori mai placuta decat la cel mai tare drog d p piata :crack: i-am scos carenele,in caz ca o scap..

Sunt f temperat si precaut de fel..oricum e ultima oara cand o scot,ca de luni o bag in reparatie..

Segmentare,carburatie,personalizat si vopsit carenele,instal. de xenon,etc.

in max 2 sapt.va fi gata de drum,asa ca sper sa nu ratez vreo intalnire de GSX-F-uri,in caz ca e vreuna programata in acest timp..asfalt uscat :blbl:

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 14:47 -------------
Am o mare nelamurire,mi-au auzit urechile ca gsx 600 f,generatia de pana in 1997,racit pe ulei,are probleme cu racirea.

cand se intampla treaba asta?in oras?in zilele caniculare?pe autostrada?ce turatie constanta nu trebuie sa depasesc pt a evita supraincalzirea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dupa 97 deci nu stiu ce sa zic oricum daca vrei sa nu ai probleme cu carenele poti sa iti cumperi niste crash paduri (buloane) si ai cam rezolvat problema

 

 

app al meu e de vanzare ....2600 E 33.000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu f bine modelul dar nu cred ca are trebuiesc montate

la fel si la modelul 98-02 nu e mare chestie totusi intreaba pe cineva inainte sa iti cumperi sa ti se potriveasca ....in principiu nu conteaza modelul daca nu are suporti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

npc ;)

motoru inca mai e vlabil pretul 2600E

vand si o evacuarea leo vince titanium oval race cu tot cu flansa de adaptare si medie (200E pret de catalog doar pt finala 400E) sunetul este superb evacuarea este libera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am terminat vopsitoria si xenonul...mai am motorul si kitul de lant ;) sper ca va place cum a iesit..(am un prieten care e pictor si si-a dat cu pensula pe motoreta mea)

 

--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 19:10 -------------
nush d c nu se vad pozele..or fi prea mari

post-32139-1206528488_thumb.jpg

post-32139-1206528515_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete...

 

Vreau si eu sa imi cumpar un f 750 si va rog foarte frumos pe cei ce sunt din bucuresti daca imi pot permite sa ma urc un pic pe ea (nu doresc sa o conduc) doar sa vad daca este o pozitie buna pt mine deoarece am niste probleme cu spatele.

 

Evident contracost nr meu este 0727 59 75 61 dati un bip si va sun imediat multumesc anicipat.

 

PS:motorul este un gsx f din 2001 de 750 cu 33000km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce diferente or fi intre 600 si 750 la pozitie, banuiesc ca infime, din ce am vazut la 750 PARE un pic mai inalt ghidonul....poate e insesizabil, poti sa te urci pe a mea daca vrei, eu am de 600 si pot sa-ti zic ca e f misto pozitia pe ea, foarte comoda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...