Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare katanisti! Si eu p-aici , dupa o indelungata cautare a acestui topic! Ce cauta la motociclete de strada nu pot sa inteleg :ok:

Sunt mandrul posesor al Katanei din august anul acesta, este primul meu motor si imi place la nebunie....pozitie extra comfortabila, performante bune, iar mie unul mi se pare manevrabil si in oras, chiar daca e cam vacuta! De consum nu sunt prea multumit pan acum, cu mers sport/toruing cam 6...trebuie reglate si carburatoarele si filtrul de aer..eh, se rezolva!

Asfalt uscat voua impreuna cu katanele!

 

Exact asa vroiam si eu sa imi iau dar din pacate nu a fost sa fie anul asta poate la vara....

 

Sunt curios cum se comporta la drum lung (confort/pozitie/vant etc.)

 

10x ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Infinity : pozitia la drum lung e foarte confortabila, am venit pe ea din Austria pana la Braila si nu mi s-a parut lung deloc drumul :cheers: ; la vant protectie buna, e cam vacuta de felul ei si te protejeaja!

@lsd : am eu o maneta de ambreiaj dar nu mai are bulbul acela de la capat, in rest e functionala, da-mi un pm daca te intereseaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu am una din '98 de vreo 2 luni si sunt f multumit de ea, mai ales ca e primul motor. partile bune sunt pozitia la drum, sound-ul (cel putin la a mea...), pretul si din cate am auzit, fiabilitatea. Ca parti nasolae, as enumera consumul ( 7-10 urban...), tinde sa rupa aderenta cam usor pt un begginer si faptul ca e maaare si nu e la fel de manevrabila ca altele, gen cbr sau RS...

post-7788-1195284854_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

post-19859-1197511212_thumb.jpgpost-19859-1197511237_thumb.jpg salutari tuturor posesorilor de gsx f, am si eu un exemplar din 94, tobe borla, neagra. suza merge extraordinar in ciuda faptului k am avut mult de retusat la ea ( asta din cauza fostilor proprietari) . imi place la ea f f f mult pozitia in sa, faptul k are ceva vina in ea si k e fiabila. de viteza ve va pot zice, am mers cu 215 intr-a 5-a , mai mult nu m-a lasat inima :crack: .

va salut din nou si aveti grija de ele ptr k sunt niste motoare monumentale.

 

 

 

 

 

 

 

 

p.s. sunt incepator si nu mi se pare deloc greu de manevrat :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Salutare :friends: sunt si eu un posesor de gsxf din '95 . Motorul il am din sept2007 si am facut vreo 1500km cu el.sunt foarte multumit de el.pai...asfalt uscat si sa speram ca vine cat mai repede vremea de motor :friends:

post-24638-1201470064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI eu ma numar printre posesori de gsx600f unul din 98' post-20515-1201890021_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 13:22 -------------
am si eu o problema la a mea ...trebuie sa ii schimb kitul de lant unde pot sa gasesc si eu unul mai bun si la ce bani?

kat ma costa sa il pun si aceeasi problema am si cu cauciucul spate...

astept raspuns :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@kytynel....corect corect, avem motoare belea. :haha: Eu tot nu inteleg ce cauta topicu asta la Motociclete de strada si nu la motociclete de viteza :P :)

@zolly...stai linistit, cu timpu n-o sa ti se mai para asa grea, e chestie de obisnuinta.Mie cel putin, la viteza nu mi se mai pare deloc grea, in oras printre masini in coloana incepe sa-si arate greutatea dar m-am obisnuit.probabil ca un gixxer mi s-ar parea usor ca un fulg :)

 

Sa ne vedem pe strada frati Katanisti :D

 

P.S. Poate o punem si noi de-o intalnire intre Katane, ar fi frumos!Sleep on it :jump: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar mie imi pare f tapan motorul sper sa tina mult si bine asa ia ziceti care sunteti din bucuresti ne intalnim sa vedem ce putem sa facem la ele? sa le tunam ceva? am niste ideei in cap poate cineva ma ajuta :)

for_ever_bachelor asta e id-ul meu ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu una GALBENA din '99.

 

Are cineva carte de service la ea pe care sa o scaneze. As vrea sa-mi "fac" si eu una, si mi-ar trebui un model.

 

Aveti idee unde gasesc suport pentru topcase?(in afara de Louis). In acelasi timp m-ar interesa daca stie cineva unde pot gasi si semnale pentru fata...

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii posibil asa ceva:http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&src=db&act=view&ID=5996 ????

 

 

Aia nu e din 99 niciodata ... seamana mai mult cu alea din 92-93... In '99 aratau asa

 

--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 10:42 -------------

Aia nu e din 99 niciodata ... seamana mai mult cu alea din 92-93... In '99 aratau asa

post-20725-1204360915_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+topcase 150 euro, daca nu gasesti, si te intereseaza, in 2 sapt vine un prieten din italia si pot sa-i comand unul...

 

pai topcase am...imi trebuie doar suportul...ala cat face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...