Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Well, clar ca, consumul si puterea nu se inteleg f bine. :hug: Referitor la viatza, cica o foaie pe spate mai mare cu 2-3 dinti face minuni pe Bandit. Demaraj mult mai bun si la top speed cica tot nu intra in rosu deci ramane la fel de rapid. Si, oricum, la o adica prefer sa am demaraj mai tare in detrimentul topspeedul care nu f fascinant, mai ales pe naked. La urmatoru kit de lant o sa incerc o foaie mai mare sa vad pe pielea mea ce si cum. Well, tu otomane esti din B, io din SB, cam greu ca as fi incercat asa de chichi niste carbe mai mari de gsxf. Da cred ca la o adica solutia optima si si cea mai neriscanta si simpla ar fi alta foaie pe spate. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, fericiti posesori de Katane! Vreau sa va spun k ma tot chinuie gandu si pe mine sa imi iau o Katana, dar din 98 incolo fab. si sa vand Dr-u meu batranel dar cu inima tanara. De cand mi-a aratat un prieten pe frumusetea asta de Katana, numai la ea ma gandesc, mai ales k e sport touring si eu vreau sa calatoresc mult in viitorul apropiat, ii mai pun si cutie in spate si e perfect.

Acuma va intreb eu pe voi,.....ce puteti sa imi mai ziceti in afara de ce am citit eu pe acest forum, adik puncte slabe, puncte forte, la ce viteza ii place sa mearga afara, service......etc.

aaa, era sa uit , si daca puteti sa imi spuneti si mie daca gasesc pe la 3000 de euro, de aici sau afara.

Va salut cu mult respect baieti si va astept cu niste pareri depsre frumusetea de care m-am indragostit SUZUKI GSX600 F KATANA ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare!

 

Vreau sa-mi cumpar si eu o motocicleta si nu sunt foarte hotarat intre XJ600 Diversion si GSXF 600.

Alegerea motocicletei depinde de 2 aspecte importate:

1. Vreau sa folosesc motorul 70% in oras si 30% afara => cum se comporta GSX-ul in oras ca si manevrabilitate si comoditate in trafic?

2. Am 1.92 inaltime si spre 100 de kg => exista vre-un proprietar de GSXF cu aceleasi "masuri" care sa-mi poata spune daca am loc???

3. Sunt incepator... presupunand ca voi fi "cu capul pe umeri" in utilizare sunt sanse mari sa dea cu mine de gard?(e prea nervoasa pt un incepator temperat?)

 

 

Multumesc anticipat,

Codrut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Vreau sa folosesc motorul 70% in oras si 30% afara => cum se comporta GSX-ul in oras ca si manevrabilitate si comoditate in trafic?
Prost. E greu (230kg) si voluminos, ca majoritatea touringurilor mai vechi. Pe de alta parte, pozitia de mers e destul de comoda.

 

3. Sunt incepator... presupunand ca voi fi "cu capul pe umeri" in utilizare sunt sanse mari sa dea cu mine de gard?(e prea nervoasa pt un incepator temperat?)
Destul de mari. Nu neaparat pe motiv ca e nervoasa (dupa cum spui, poti merge temperat), ci pe motiv ca e grea, rupe usor aderenta pe ambele roti, cu alte cuvinte nu e genul de motor care "iarta" greseli. Daca il cumperi pune cauciucuri noi si BUNE cat de repede.

 

Am tinut ceva vreme un GSX din '91, eram incepator, am cazut de 2 ori in situatii de frana (o data pe asfalt la viteza, o data pe praf fara viteza)

 

@mariuscojo: suzuki specifica 140 (pana in '97) si 150 (dupa). Un 160 incape pe ambele modele. A se masura inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

2. Am 1.92 inaltime si spre 100 de kg => exista vre-un proprietar de GSXF cu aceleasi "masuri" care sa-mi poata spune daca am loc???

 

 

din punctul asta de vedere stai linistit. prietenul meu are aproape aceleasi masuri si nu are nicio o problema cu "locul". :D

 

suzuki ruuullzz :) :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ia-ti. Si eu o recomand calduros, din mai multe puncte de vedere. Este stabila, ii plac drumurile lungi (ca si pilotului si pasagerului, care au o pozitie comoda in sha). Franeaza, tzashneste si iarta multe cretinisme pt care ZX9R, de exemplu, te taxeaza.

 

Mi se pare manevrabila si in oras, mai ales ca eu circul mult cu ea in oras, chiar daca este mai grea ca GS-ul. Consum decent.

 

De fapt, cam repet ce s-a scris.. :friends: Poate ar fi de adaugat ca e comoda chiar si pt o persoana de 1,70m, care ajuge la asfalt doar cu varful degetelor. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mai pune niste poze cu ea, asta daca e a ta.

Si de ce are numai un disc de frana pe fata? O fi ea custom dar nu vad rolul eliminarii discului. :bow:

 

Salve!

Omule , are disc pe fata numai ca e pe dreapta ,va avea cat de curand si pe stanga ceva dar nu disc pentru frana , asa cum spunea si Oreste este o roata de spate cu anumite modificari. Va iesi din iarna cu mai multe modificari. Deci ,mai multe poze:

post-6102-1166199686_thumb.jpg

post-6102-1166199745_thumb.jpg

post-6102-1166200732_thumb.jpg

post-6102-1166200944_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

Omule , are disc pe fata numai ca e pe dreapta ,va avea cat de curand si pe stanga ceva dar nu disc pentru frana , asa cum spunea si Oreste este o roata de spate cu anumite modificari. Va iesi din iarna cu mai multe modificari. Deci ,mai multe poze:

Faina trotineta, dar te rog, promite-mi ca iei jos blanitza aia de pe ea si tzestoasa de la chei! TE ROG!

 

Altfel, hop si io cu Suza mea. Acu' am luat-o, mai e serios de munca la ea, dar promit ca o fac frumoasa!

post-10403-1166623395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina trotineta, dar te rog, promite-mi ca iei jos blanitza aia de pe ea si tzestoasa de la chei! TE ROG!

 

Altfel, hop si io cu Suza mea. Acu' am luat-o, mai e serios de munca la ea, dar promit ca o fac frumoasa!

 

:banana: Multumesc om , mai nu stiu ce aveti cu blanita aia , deci , cei care au vazut-o ( atins-o ) zic ca acea blanita e " de acolo" sa zic asa , majoritatea de aci zic ca ar trebui sa o dau jos, sincer este o dilema pentru mine acum. Stii ce inseamna testoasa aia ??? viata lungaaaaa! :D Inca ceva , ai grija cum iti faci motorul , in rest aceste motoare is bune , merg bine , nu papa mult , nu te omoara,....intr-un cuvant sunt o investitie buna.

Salutari si numai bine!!! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, man! Cu blanitza aia, fa cum crezi tu, in definitiv e motorishca ta... EU cred ca cine a pus blana pe ea (si pe oglinzi) a intentionat sa sugereze ceva animalic/bestial s.a.m.d.. Din pacate mi se pare ca nu e destul de "wild" pentru restul motorului si risca astfel sa devina gay (strict parerea mea). Altfel, numai de bine si ne vedem pe asfalt! :finger:

 

A, si inca ceva, intrebare generala, pt. toti: ce ulei, ce filtru ;i ce bujii sa bag in Suza? Ca ma apuc de trebaluit pe la ea in cateva zile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, man! Cu blanitza aia, fa cum crezi tu, in definitiv e motorishca ta... EU cred ca cine a pus blana pe ea (si pe oglinzi) a intentionat sa sugereze ceva animalic/bestial s.a.m.d.. Din pacate mi se pare ca nu e destul de "wild" pentru restul motorului si risca astfel sa devina gay (strict parerea mea). Altfel, numai de bine si ne vedem pe asfalt! :finger:

 

A, si inca ceva, intrebare generala, pt. toti: ce ulei, ce filtru ;i ce bujii sa bag in Suza? Ca ma apuc de trebaluit pe la ea in cateva zile...

Inca se mai lucreaza la ea, pentru sezonul ce vine.

Ca bujie iti recomand NGK cod : CR9EK, ulei- unul cat mai bun recomand :Castrol RS 4T SAE 10W-50, si filtru....doar filtru de ulei...aci dupa alegerea ta.

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca bujie iti recomand NGK cod : CR9EK, ulei- unul cat mai bun recomand :Castrol RS 4T SAE 10W-50, si filtru....doar filtru de ulei...aci dupa alegerea ta.

numai bine!

Mulțam fain... Offf, încă un drum pentru la vară... Bacău... las' că nu-i bai! :finger:

Dacă dai pe la MureÂş, dă un semn!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...