Sari la conținut

My New Motorcycle


pretorian
 Share

Postări Recomandate

Salut motoristi,

 

sunt cam nou pe aici, am vazut acest topic si as vrea sa scriu si eu despre motorul meu, dupa m m mult timp de stat pe ganduri m-am hotarat sa-mi iau un motor si mi-am luat un kawasaki zx6r '97 :ok: .

Nu stiu prea multe despre acest motor asa ca astept parai de la voi, oricum dupa primele ture sunt foarte incantat :D salutare si cum se spune asfalt uscat cat mai repede. :peace:

Editat de pretorian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZR600 este sport-touring (pozitie mai buna in sa, mai confortabila la drumuri lungi, dar cu o acceleratie/vit.max/manevrabilitate mai mica)

ZX6R este supersport - accentueaza performantele in defavoarea confortului pe distante medii/lungi. Pozitia este mai aplecata, mainile obosesc mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZR600 este sport-touring (pozitie mai buna in sa, mai confortabila la drumuri lungi, dar cu o acceleratie/vit.max/manevrabilitate mai mica)

ZX6R este supersport - accentueaza performantele in defavoarea confortului pe distante medii/lungi. Pozitia este mai aplecata, mainile obosesc mai repede.

 

 

dar ca si caracteristici ale motorului sunt asemanatoare nu? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie ! Sa va purtati reciproc de grija !

 

Cred ca ZX6 are rapoarte mai scurte, in plus, datorita compresiei mai mari se si tureaza mai repede decat ZZR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raportul de transmisie e mai mare la ZZR fata de ZXoricareR.

La sportive, ai cam o mie de ture diferenta la schimbarea vitezei. La touring mai mult.

aha, am inteles, am observat ca la zx6r abea de la 7-8 mii de ture incepe sa-si arate " coltii" :welcome: dar nu am apucat sa vad cam ce viteza am la nr. asta de ture, eram prea concentrat. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...