Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la 168 si 58 kg am nevoie de 150cm lungime ski

m-am uitat pe site, merge..

acuma bootii - blocajele sunt universale pe ski, sau difera de la o marca la alta?

 

Pentru incepatori ideal este sa se cumpere schiuri cu 20 cm mai mici decat schiorul. Ideal ar fi sa iti iei carvuri pentru ca vei invata mai usor sa te dai pe ele decat pe cele lungi si ascutite.

 

In ce priveste claparii (bootii sunt la placa), se potrivesc pe orice fel de schiuri. La clapari, ca la cizmele moto, trebuie sa'ti iei cu un numar sau chiar cu unul si jumatate mai mari pentru ca vei baga doua sosete si nu e bine sa iti joace in picioare. Ei sunt numerotati in sistem mondo iar un tabel de conversie il ai aici: http://www.wintermag.ro/tabel-marimi-booti-snowboard-clapari-ski/

 

Daca porti 42 ideal este sa iti iei 43 sau 43.5 adica 27.5 sau 28.

 

Betele trebuie sa iti faca unghi drept la cot in momentul cand le pui in zapada.

 

Gandeste'te ca dai niste bani dar ai echipamentul pe ceva ani. Nu il folosesti asa de mult cum folosesti echipamentul moto si de aceea te va tine ani buni.

 

Nu uita de ochelari si in special de casca.

 

Sa ne vedem pe partie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice... am inteles ca si cea de la gura humorului e abrupta putin... sau na.. o portiune. sunt novice in ale schiatului...

Atunci nici nu ne gandi daca ai pus schiurile de 2 3 ori in picioare. Mijlocul si finalul sunt foarte urate pentru un incepator.

 

Pentru incepatori cea de la Vatra Dornei este foarte ok, sunt vreo doua sau trei in parc la Veverita plus cea de pe Dealul Negru, pe care inca n'am schiat.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

stie cineva unde pot gasi tabla de aluminiu in iasi, dar sa imi taie la dimensiunea pe care o vreau?

coala mare la dedeman de care vrei dar e scumpa...peste 3 mil parca si nu taie

mica .....te duci la pieta si vorbesti cu aia de acolo sau prin talcioc duminica

 

daca vrei sa-ti faci scut eu am facut scut la 450 ktm 1346151786_ktm3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva ideie ce trebuie facut daca am scimbat motorul pe motocicleta si nu am trecute seriile pe carte? anu asta tre sa-i fac RAR-ul si sa stiu cum sa ma pregatesc. inainte figura cu motor de 748, acum are motor de 916. motoarele sunt identice, doar cilindreea difera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Aveti idee unde pot gasi in Iasi vreo 5 bannere cu "Atentie la motociclisti !" ?

unde vrei sa le pui ... 5 bannere... ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde vrei sa le pui ... 5 bannere... ??????

 

Imi trebuie doua dar cumpar 5. Mai gasesc eu 2-3 vecini care sa le poarte. o.O

 

LE: cred ca "sticker" era termenul corect. :)

Editat de Radu_Toretto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...