Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De cand ,,piolet o c patratel o un fel de a n intors h m o un fel de a e p a t o p'' (господин модератор) a mutat topicul sus m'am derutat complet, nu il mai citesc si pierd discutii importante.

piolet o c patratel o un fel de a n intors h m o un fel de a e p a t o p (господин модератор) va rog eu frumos colorati topicul cu ceva ca sa imi sara in ochi de fiecare data cand deschid subforumul Iasi.

 

Spasiba anticipat piolet o c patratel o un fel de a n intors h m o un fel de a e p a t o p (господин модератор).

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia aruncati o privire aici: /index.php?...477838&st=0

rezumat: daca ne stringem de-o comanda de minim 25 de bucati iese pret pe bujie iridiu cam 29 RON, incluzind absolut toate taxele si comisioanele, mai putin transportul in Romania de la cel care se ocupa de comanda pina la restul cumparatorilor. mie-mi sint cam duse bujiile si in conditiile in care acuma 2 ani am dat pe ele in magazin 25 RON/bucata, nu prea gasesc nici un motiv logic sa nu incerc sa iau Iridium din State. FYI, pe Louis o bujie normala pt. Bandit e 10,85 euro :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor. as dori sa stiu daca este careva dintre voi care detine filmari / poze de la intrunirea moto din iasi 2009

va multumesc anticipat

0730/304.589 si 0749.579.954, 0788.762.858. Alina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

important newsletter: in urma unui abuz de putere pe care l-am comis (am editat la misto postul unui alt moderator care da sfaturi complet gresite despre lucruri pe care nu le intelege) am fost demis din functia de mod. cind am aflat vestea am resimtit o vaga durere in cot, drept pentru care m-am prezentat de urgenta la medic. in urma consultului s-a ajuns la concluzia ca nu e normala durerea si ca de fapt ar trebui sa ma doara la juma de metru in fata p*ulii. mi s-a prescris un tratament cu mentosan pe care trebuie sa-l frec pian la disparitia durerii. sper sa ma insanatosesc rapid.

haideti copii, bagati-va la bujii eftine: /index.php?...t&p=2287881

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

important newsletter: in urma unui abuz de putere pe care l-am comis (am editat la misto postul unui alt moderator care da sfaturi complet gresite despre lucruri pe care nu le intelege) am fost demis din functia de mod. cind am aflat vestea am resimtit o vaga durere in cot, drept pentru care m-am prezentat de urgenta la medic. in urma consultului s-a ajuns la concluzia ca nu e normala durerea si ca de fapt ar trebui sa ma doara la juma de metru in fata p*ulii. mi s-a prescris un tratament cu mentosan pe care trebuie sa-l frec pian la disparitia durerii. sper sa ma insanatosesc rapid.

haideti copii, bagati-va la bujii eftine: /index.php?...t&p=2287881

 

link, link! cu scandalul, desigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

link, link! cu scandalul, desigur

celebrul topic "4 jumate"

nu e scandal, e doar un misto :disappointed: dom' Baiazid stie electronica cam cit o ciubota si mariion (cu care am complotat mirsava fapta) i-a raspuns fix cum a meritat. si mai sint citiva savanti pe la Service care invata lumea numai aiureli. in afara de binox si mariion majoritatea sint scoliti pe Discovery. mi-era clar ca o sa fiu demis dar prea am vrut sa si-o ia un papagal din asta. singurul lucru care imi lipseste e ca acuma am time-out la editare :lol:

 

Eu am luat warn de la unul gixx,sau gixxer, pentru ceva total nevinovat. Se pare ca s-au ajuns cam multi moderatori acu, peste noapte...

Daca n-au altceva mai bun de facut..

gixxxer, probabil. da' e ciudat, ca e mare antrenor de fitness pe forum, ar trebui sa aiba treaba.

Mesaj completat

intrebare: unde pot sa ma duc ca sa-mi trag viza medicala pentru permis rapid? da' rapid-rapid.

 

PS: in caz ca nu stiati, la piarderea sau furtul permisului trebuie refacut tot dosarul, inclusiv fisa medicala

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, inca o pata neagra adusa imaginii comunitatii moto din iasi :disappointed: Sper sa-ti fie rusine de tine si sa te biciuiesti zilnic.

 

ps. cand cumpara dom' Baiazid nepre din iasi tu legai plus la minus si te uitai pe furis la TeleM :lol: chiar nu stiu cum ai indraznit, ai tupeu dom'le nu gluma ...

 

ps2. la "elevi si studenti" in Copou, te duci cu tot tupeul (care vad ca-l ai) la triaj si pui 50 lei langa buletin si taxa normala urmand sa vii a doua zi dupa fisa medicala stampilata.

Editat de mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, inca o pata neagra adusa imaginii comunitatii moto din iasi :disappointed: Sper sa-ti fie rusine de tine si sa te biciuiesti zilnic.

 

ps. cand cumpara dom' Baiazid nepre din iasi tu legai plus la minus si te uitai pe furis la TeleM :lol: chiar nu stiu cum ai indraznit, ai tupeu dom'le nu gluma ...

 

ps2. la "elevi si studenti" in Copou, te duci cu tot tupeul (care vad ca-l ai) la triaj si pui 50 lei langa buletin si taxa normala urmand sa vii a doua zi dupa fisa medicala stampilata.

mihai, crede-ma ca initial am vrut sa bag cu totu' altceva da' am zis ca intre a fi decazut din functie si a lua ban o prefer pe prima :lol: macar pina iese combinatia cu bujiile... acuma regret :lol: nepre zici? sa stii ca acuma ma simt chiar vinovat de aceasta magarie abominabila.

multam de sugestia cu elevi studenti.

 

PS: cica am primit un mesaj care zice ca wish m***i a happy b-day, nu dai si tu o bere la oameni? vorba aia: te-am ciuruit, un fleac :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, inca o pata neagra adusa imaginii comunitatii moto din iasi :disappointed: Sper sa-ti fie rusine de tine si sa te biciuiesti zilnic.

 

ps. cand cumpara dom' Baiazid nepre din iasi tu legai plus la minus si te uitai pe furis la TeleM :lol: chiar nu stiu cum ai indraznit, ai tupeu dom'le nu gluma ...

 

ps2. la "elevi si studenti" in Copou, te duci cu tot tupeul (care vad ca-l ai) la triaj si pui 50 lei langa buletin si taxa normala urmand sa vii a doua zi dupa fisa medicala stampilata.

 

Cand Baiazid avea IQ 40... oh, wait... inca are. Ma pis pe experienta lui legata de nepre, atitudinea lui de copchil de 12 ani lasa puternic de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid nu e bajat rau. problema lui e ca nu poti sa faci deloc un misto de 2 parale acolo cu el. ne-am MP oleaca da' nu ne-am injurat deloc :disappointed: chiar i-am zis ca vreau sa beau o bere cu el cind vin la Australia :lol: n-a zis nimic si mi-e ca tacerea lui suna a refuz.

in plus, si-a luat BMW, ceea ce zice multe despre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insider, acuma ce-o sa facem, un meeting? eu intr-o zi m-am apucat sa caut pe net lista actelor necesare pentru preschimbare (care include si furt). am dat peste-o pagina a politiei de nush unde dreq da' am zis ca nu e adusa la zi. iaca azi am fost chiar la militie si-am vazut hirtoaga unde scrie negru pe alb. asta e, rezolvam cum putem mai rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca n-am inteles, sa revenim o pagina in urma. Deci daca iti pierzi permisul sau daca ti-l fura, de ce plm trebuie sa-ti faci fisa medicala & Sh!t ?

 

Doar mie mi se pare cretina faza?

pt prb legate de permis si acte inmatriculare gasiti AICI tot ce va trebuie chiar si un nr de tel

totul e la zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare logic si normal ca la fiecare preschimbare(in caz de furt sau expirare a valabilitatii) sa se ceara fisa medicala, ti-ar conveni sa dea peste tine un mos chior care tocmai si-a schimbat permisul fara nici o problema, sau mai e varianta cealanta ... ca sa scapi de control, in cazul in care ar fi obligatorie fisa medicala numai la schimbare din cauza expirarii, ai putea sa il dai defiecare data furat cu 2-5 luni inainte si scapi de fisa. Apropo de asta, fusese la tv un caz cu unu care avea epilepsie si totusi si-a luat permis, a facut o criza la volan si a ajuns in sant ... sofer de tir sau autobuz daca era crezi ca mai scapa asa usor ???

 

 

dar vad ca va legati de detalii si nu constientizati gravitatea situatiei. sectiunea Iasi este lipsita de moderator, nu va simtiti neprotejati?

 

Da cine a zis ca nu avem moderator? moderatori sunt destui ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare logic si normal ca la fiecare preschimbare(in caz de furt sau expirare a valabilitatii) sa se ceara fisa medicala, ti-ar conveni sa dea peste tine un mos chior care tocmai si-a schimbat permisul fara nici o problema, sau mai e varianta cealanta ... ca sa scapi de control, in cazul in care ar fi obligatorie fisa medicala numai la schimbare din cauza expirarii, ai putea sa il dai defiecare data furat cu 2-5 luni inainte si scapi de fisa. Apropo de asta, fusese la tv un caz cu unu care avea epilepsie si totusi si-a luat permis, a facut o criza la volan si a ajuns in sant ... sofer de tir sau autobuz daca era crezi ca mai scapa asa usor ???

eu cred ca n-ai cugetat mult inainte sa scrii. deci: iti faci permis pt. prima data, fisa medicala are o perioada de valabilitate de x ani (nu mai stiu cit). in acei x ani ai dreptul sa ti se fure de n ori (n apartinind intervalului inchis la stinga si deschis la dreapta 0..infinit). au expirat cei x ani, tre' sa faci iar controlu'. atita cit is eu in stare sa-mi dau seama, militia pastreaza dosarul care contine fisa medicala si data la care a fost vizata cu "apt". sa inteleg ca problema provine din faptul ca militianu e obligat sa rezolve ecuatia diferentiala "data curenta - data eliberarii fisei" de n ori pe durata a x ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca n-ai cugetat mult inainte sa scrii. deci: iti faci permis pt. prima data, fisa medicala are o perioada de valabilitate de x ani (nu mai stiu cit). in acei x ani ai dreptul sa ti se fure de n ori (n apartinind intervalului inchis la stinga si deschis la dreapta 0..infinit). au expirat cei x ani, tre' sa faci iar controlu'. atita cit is eu in stare sa-mi dau seama, militia pastreaza dosarul care contine fisa medicala si data la care a fost vizata cu "apt". sa inteleg ca problema provine din faptul ca militianu e obligat sa rezolve ecuatia diferentiala "data curenta - data eliberarii fisei" de n ori pe durata a x ani?

in cazul in care atunci cand iti pierzi/ti se fura permisul si in acest timp ai un accident care iti afecteaza capacitatea de a conduce masina/moto/autobuzu/tractoru

sau suferi de o boala si in timp iti afecteaza capacitatea de a conduce alea enumerate mai sus si bineinteles coincide cu perioada cand permisul nu-l ai in buzunar

 

 

desi legea ar trebui cum ziceti voi domle am fisa 10 ani valabila atunci nu tre sa mai scot una, insa ei se asigura ca totul e ok...pe banii tai :disappointed:

Mesaj completat

poti orbi de la "laba" si de la baut tot felul de prostii

Mesaj completat

PS nu m-am referit la nimeni e doar o exprimare generala :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...