Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Desi daca o tine asa asfaltul, poate pe saptamana viitoare i-oi da o cheie. Chiar mi-e dor sa-i aud glasul firav si melodios cand o las in frana de motor din capatul turometrului.... ;)

ma iei si pe mine? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bun baiat, l-am zarit si eu acu cateva zile prin tg. cucu.

 

Eu n-am scos Banditul azi, pe cuvant de cercetas.

 

 

Desi daca o tine asa asfaltul, poate pe saptamana viitoare i-oi da o cheie. Chiar mi-e dor sa-i aud glasul firav si melodios cand o las in frana de motor din capatul turometrului.... ;)

Eventual sa mai dea si cateva rateuri cam nesimtite in frana de motor :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il vazusem pe Klaus-gas de vreo doua ori ca a iesit cu 800-tele lui,si stiu ca are tobele taiate. Iesitu pe asa o vreme e material de spital nu alta.

mi-a povestit bunica-mea ca era pe vremuri in Iasi un doctor care mergea iarna cu motocicleta in camasa cu mineci scurte, cica era vedeta-n oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a povestit bunica-mea ca era pe vremuri in Iasi un doctor care mergea iarna cu motocicleta in camasa cu mineci scurte, cica era vedeta-n oras.

Ceva de genul asta am auzit si eu de la o cunostinta.. un tip student la medicina care se plimba neconditionat de vreme pe o Yamaha XT 600, asta la inceputul si mijlocul anilor '90 prin Iasi.

Asteptam versiunea 2.0 pentru acest mit urban de la cineva mai batran pe aici :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevaru' e ca fratele porc (aka organismu' oman, ca sa nu se simta vreunul) poate sa indure mult mai multe decit sintem noi obisnuiti sa credem. spre nordul Europei lumea iese la jogging sau la o tura cu bicicleta intr-o flanea subtire cind noi am sta la cojoc. nu ca eu as aplica trebile astea. na, daca ne scoatem copchii la plimbare cu landou' infofoliti in 3 pulovere vara, asa ne trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un reporter local a colindat strazile Iasului si a cules impresiile localnicilor vis-a-vis de primarul nostru mult iubit, primul fotbalist al municipiului si de felul cum este acesta preocupat de starea strazilor din oras. Reportajul il puteti vedea mai jos:

 

 

 

 

Se pare ca nu merge embed-ul pentru youtube, asa ca va puteti uita pe link

. Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genul asta am auzit si eu de la o cunostinta.. un tip student la medicina care se plimba neconditionat de vreme pe o Yamaha XT 600, asta la inceputul si mijlocul anilor '90 prin Iasi.

Asteptam versiunea 2.0 pentru acest mit urban de la cineva mai batran pe aici :wink:

 

e vb de Cristian un campion enduro/motocross student neamt in Iasi

era prin iasi intredevar cu un xt 600 la inceput ca atunci nu era yamaha wr cum are acum :laugh:

tin minte inainte sa-l cunosc personal fugeam pintre blocuri sa-l vad si imi curgeau balele, mare meserias si cand zic asta e in top si acum

 

vara mai vine in Ro chiar si in Iasi ca nah curve si enduro gasim aici

Un reporter local a colindat strazile Iasului si a cules impresiile localnicilor vis-a-vis de primarul nostru mult iubit, primul fotbalist al municipiului si de felul cum este acesta preocupat de starea strazilor din oras. Reportajul il puteti vedea mai jos:

 

 

 

 

Se pare ca nu merge embed-ul pentru youtube, asa ca va puteti uita pe link

.

cred ca e cel mai tare clip pe saptamana asta ;))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, mariion si-o luat ban (ma rog, account deleted) pentru ca a facut offtopic pe un topic offtopic? Dracu' ala care se da moderator are pile pe undeva de i se trec cu vederea deciziile aberante pe care le ia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu chiar, se pare ca a baut o vodka-n plus si i-a trimis niste mesaje erotice padisahului. eu ii tot zic sa ascunda calculatoru' inainte sa se apuce de baut, da' nu m-asculta.

nu ca l-as cunoaste pe mariion (chiar nu-l cunosc, doar ne mai injuram pe YM din cind in cind :wink: ) da' padisahu' chiar cred ca are pile. solicitarile-i sint luate-n calcul mult mai prompt decit cele ale celorlalti membri (sau chiar moderatori).

ca fapt divers, si eu iam dat warn lui lznicu, pardon, corleone pentru postari moralizatoare gen "cita prostie pe-aici" si ulterior ban, pentru ca m-a [XXX Cuvant urat sters de BAIAZID]. poate decizia de ban a fost exagerata, nu zic nu, dar asa cum a zis si padisahul, te mai uiti si "la fata omului" cind ii da amenda, eventual la cite puncte de penalizare are deja. ban-ul i-a fost anulat, dar in mod miraculos si warn-urile, despre care ADMIN-ul ne-a anuntat ca nu se pot anula, reprezentind un istoric al activitatii membrului. iaca acum corleone e liber, iar mariiion, care intre noi fie vorba a dat de-a lungul timpului multe sfaturi utile pe forum, e banat. cred ca singura atitudine de bun simt, vis-a-vis de acest forum, e sa privesti relaxat din exterior si eventual sa te amuzi cind e cazul, nicidecum sa pui la inima ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era mai multa disciplina cand nu era moderat,decat acum cand e 'moderat'.....[JIGNIRE STEARSA DE: BAIAZID]

Oare astia la vara o sa stea in casa geana pe forum? 24/24 ?

 

 

LE: la ce level de warn trebuie sa-mi fac griji? 60%? 70%?

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca la vara o sa fie si mai crunt, isi mai zgirie vreunu' mobra si vine pe forum sa dea ban in stinga si-n dreapta :wink:

pe la un 130% eu m-as ingrijora. tot ce se intimpla cind ajungi la 100% e ca intri la carantina, adica nu poti posta mai des de nu stiu ce durata (15 minute parca). o grije-n plus in vietile noastre deja atit de complicate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai o chestie observ pe majoritatea forumurilor romanesti.De cind a iesit din nou baselu',au devenit mai restrictive.Ce naiba se intimpla fratilor??

 

Acum nu glumesc,sint membru activ pe mai multe comunitati d-astea online si peste tot locu' noi reguli,aplicarea lor mai drastica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca forumul atinge cote penibile din punct de vedere al moderarii:

 

WARN PENTRU JIGNIRE GRUP MODERATORI

 

QUOTE: Cred ca era mai multa disciplina cand nu era moderat,decat acum cand e 'moderat'.....de tot felul de inapti

 

Saracul Baiazid, s-a simtit ......cand de fapt aluzia nu era la el.

 

Cata suferinta.

 

Mi se pare 'hilar' cum un individ din outback sta in fata monitorului si guverneaza un forum care se numeste motociclism in Romania (in speta IASI).

 

Mi se pare patetic la ce s-a ajuns....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, mariion si-o luat ban (ma rog, account deleted) pentru ca a facut offtopic pe un topic offtopic?

mariion o mai lua pe aratura si in alte ocazii.

 

[JIGNIRE STEARSA DE: BAIAZID]

Oare astia la vara o sa stea in casa geana pe forum? 24/24 ?

La vara ai pus-o, ca la canguri e iarna :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca forumu' asta sa nu se transforme intr-o chestie gay, gen softpedia, unde iei ban daca scrii p.ula intr-un context care nici macar nu e menit sa jigeasca pe cineva.

eu ma dau si pe forumu' englezesc dedicat Suzuki Bandit. odata a intrebat unu' ce fel de furca USD poate sa puna pe un Bandit de 600 din '96, ca al meu. i-am zis doar atit "de ce incerci sa transformi Banditul in ceva ce nu va fi niciodata - o motocicleta sport?" a sarit pe mine un bou' ca de ce nu-s politicos si ca daca nu stiu sa ma port ar fi bine sa plec. dupa un schimb de replici (in care nu m-am legat de el, ci doar i-am detaliat punctul meu de vedere) am tras concluzia ca oamenilor aia trebuie sa le spui exact ce vor sa auda. sincer prefer sarcasmul si chiar cinismul romanesc corectitudinii politice duse pina la cretinism. prefer sa ma faca unu' bou ca nu stiu sa tin o cheie in mina decit sa-mi zica "proper job mate!" ca am curatat o bucata de tabla cu Autosol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca forumul atinge cote penibile din punct de vedere al moderarii:

 

WARN PENTRU JIGNIRE GRUP MODERATORI

 

QUOTE: Cred ca era mai multa disciplina cand nu era moderat,decat acum cand e 'moderat'.....de tot felul de inapti

 

Saracul Baiazid, s-a simtit ......cand de fapt aluzia nu era la el.

 

Cata suferinta.

 

Mi se pare 'hilar' cum un individ din outback sta in fata monitorului si guverneaza un forum care se numeste motociclism in Romania (in speta IASI).

 

Mi se pare patetic la ce s-a ajuns....

 

Forumul e cum e dintotdeauna, in schimb acum cu moderatorii astia ... de modifica posturi, de sau warn-uri si ban in prostie ... unii s-au vazut sus si acu au aere de admin ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...