Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

da scarile alea is belea :D

In rest nu ma dau in vant dupa restul mall-ului, dar parcul e super :D, reminds me cand eram pusti si faceam "downhill" pe acolo.

coborai un deal nu faceai tu nici un downhill

Editat de Purice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wai Chucky faza e ca-l stiu pe ala din vedere de prin crisme. pare genu' betiv deci trebuie cautat prin santuri.

parerea mea (cunoscuta si sub denumirea de "parerea corecta") despre Palas va urma ceva mai incolo.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfuai, daca-i asta parerea ta, trebuie sa fie corecta.

cind mai glumesc cu voi o sa pun un smiley din ala cu 26 de paranteze rotunde.

 

acum parerea mea (cunoscuta si dub denumirea de "parerea corecta si absoluta") despre Palas.

daca nu era Opera din Sydney in Sydney si Muzeul Guggenheim in New York si le facea Dascalu in Podu Ros, pariu ca se gaseau destui care sa zbiere ca trebuie darimate si ca sint niste kitschuri arhitectonice.

eu sint on cocalar fara educatie estetica si mi se pare OK. nu e Guggenheim da' inainte era teren viran. singura chestie pe care-as fi facut-o oleaca altfel e spatiul verde, mergea amenajat ceva mai fain da' asta se poate face si-n timp.

 

haideti sa fim alternativi si sa nu ne placa nimic. haideti sa mergem sa ne pisham pe lampioane.

 

alte intrebari?

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, ma gasesc in aceeasi situatie, trebuia sa bag si eu multe paranteze ca sa nu ne incurcam ? :D

 

Pasarela are un mare +, la fel si acoperisul circular si mai e o parte foarte faina - acoperisul cu grinzi dintre cele doua corpuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc si aici, cine stie.

stiti pe cineva in Iasi care vinde alarme Thunder (nu alt tip)? mi-am pierdut manualul de instalare si poate ma ajuta cu o poza sau un scan.

 

rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, sincer nici eu nu m-am uitat, doar am incercat.

ma uitam intr-o vreme la ciclism de strada, dar pe vremea cind aveai ce vedea (Indurain, Ullrich, Armstrong). multi mi-au zis ca nu inteleg cum rezist, da' sincer F1, MotoGPO si WSBK sint somnifere puternice pt. mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taranii inca exista printre noi ... azinoapte pe la 1 inainte sa ma pun in pat, arunc un ochi la motor si il vedeam din lateral :scratch: e al naibii de urat sentimentul cand iti vezi motorul trantit.

 

Chiar nu ai cu cine. Acuma 3-4 ani dupa un fabulos foc de artificii care reuseste sa scoata din casa toata crema orasului, am vazut cum trei oameni in toata firea dadeau cu picioarele intr-un scuter parcat regulamentar pana l-au rasturnat. Au fugit dupa, toti trei, chicotind in noapte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

husa e un oarecare antifurt si antiprost, rolul de protectie la apa si la prafuire e iluzoriu. poate sa-i descurajeze si pe eventualii retardei care vor sa-si faca poza pe motor. problema e ca se cam fura si husele-n sine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

husa e un oarecare antifurt si antiprost, rolul de protectie la apa si la prafuire e iluzoriu. poate sa-i descurajeze si pe eventualii retardei care vor sa-si faca poza pe motor. problema e ca se cam fura si husele-n sine :)

si mai iau si foc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s genul care sa stea sa puna husa, tre sa fie rece motorul altfel arzi husa, pune husa da husa, etc. Daca e de lasat mai mult pe dreapta il duc frumusel la service, tot stau si ma gandesc daca ar fi cazul sa il duc seara de seara la service ca nu e departe dar la urma urmei mi-am luat motor sa merg cu el, la munca, ici colo, nu sa il tin la munca de frica taranilor; sper sa fie un eveniment izolat si sa nu se intample, sper sa nu ajung precum Calin cu husele ... Momentan l-am pus pe cricul central, in ideea in care s-a suit vre-un idiot pe el si a cazut cu totul; de mutat nu am unde sa il mut, zona unde e acum e destul de ok, vizibil de la balcon, in spatele catorva masini(in caz ca vrea careva sa il ia la o tura fara acordul meu), singurele persoane care au accesul acolo sunt pietonii. Sa il trag sub balcon nu am cum, e o firma la parter, nu e asa usor vizibil pentru mine + ca mai arunca si o nebuna(la propriu) cu mancare si ce mai apuca pe geam ... zilele astea am sa ii pun si alarma si cu asta sper sa mai descurajez retarzii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i dracu' asa de negru cu husa. ideea e sa nu stea pe galerii. am pus-o de vreo doua ori pe motor fara sa-l las sa se raceasca si nu s-a ars absolut deloc.

adevaru' e ca-i si enervant ca tre' s-o cari cu tine, cind bate vintu' e greu sa prinzi baretele alea una de alta (unele au un sistem cu un cirlig pe care poti sa-l agati de cric pina te duci pe partea cealalta, ce sa mai, high tech) etc.

n-a zis nimeni ca e usor sa tii motor.

ce alarma-ti pui, de curiozitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o imprimanta care sa scoata foarte bine culorile in iasiul asta?

Ma intereseaza pentru formate mari A1-A2. Nu vreau sa mai iasa verde in loc de albastru.

 

Exista o imprimanta 3d in iasi care sa printeze cu praf compozit + rasina/cianoacrilat sau preferabil in plastic fotopolimeric, cu precizie de 0.8 mm, preferabil 0.5 ?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca esti beat si nu vezi bine sa citesti, da un search pe google la 3D Printing/ Imprimanta 3d.

Iti transpune un model solid 3d in macheta 3d reala prin straturi succesive de o anumita precizie.

Grosimea minima a unui strat da si precizia machetei finale si te limiteaza in functie de dimensiunea detaliilor.

 

Inainte sa o arzi smecher, citeste.

 

N-ai reusit sa gasesti in Iasi nici o imprimanta calitate fotografica?

Da-mi un pm cu adresa/site-ul alora din Falticeni. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca esti beat si nu vezi bine sa citesti, da un search pe google la 3D Printing/ Imprimanta 3d.

Iti transpune un model solid 3d in macheta 3d reala prin straturi succesive de o anumita precizie.

Grosimea minima a unui strat da si precizia machetei finale si te limiteaza in functie de dimensiunea detaliilor.

 

Inainte sa o arzi smecher, citeste.

 

N-ai reusit sa gasesti in Iasi nici o imprimanta calitate fotografica?

Da-mi un pm cu adresa/site-ul alora din Falticeni. :peace:

 

Sfatul prietenei care lucreaza cumva in domeniu e sa incerci la Ambra, daca ei nu au in iasi cu siguranta nu gasesti in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ThunderByte, multam fain de pont, noi aveam la facultate pana anul asta, dar a dat ortul popii in urma folosirii unui praf "neomologat" din motive economice, am mai gasit in bucuresti cateva firme care se ocupa cu asta, dar imi este frica la transport. Am sa incerc la Ambra, desi vad c nu au in oferta.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca in lumea ta de ranit in orgoliu numai tu stii ce vorbesti.

 

Nu am ce sa inteleg si nu am de gand sa ascult ce zice un retard.

Du-te si canta la alta masa, sau foloseste-ti gura la ce stii sa faci cel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...