Sari la conținut

Accident Nicolae Grigorescu


UnOareCare
 Share

Postări Recomandate

Acum juma` de ora aud galagie pe afara, sirene. Scot capu` pe geam (deja panicat k se plimba cineva pe aici cu ceva vreme in urma fara casca) si vad ambulanta.

In accident se pare k sunt implicate 2 masini si un scuter negru. Nu am vazut numarul, si nici nu stiu starea scuteristului(cand am iesit ambulanta plecase)

Din cate am auzit de la gabor se pare k cineva era baut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuteristi? i don't give a shit !

 

ai sa fi surprins dar sunt o gramada de MOTOCICLISTI care merg cu scuterul, ATENTIE a nu se confunda cu FORUMISTI mare parte pseudo-motociclisti atat la propriu cat si la figurat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai sa fi surprins dar sunt o gramada de MOTOCICLISTI care merg cu scuterul, ATENTIE a nu se confunda cu FORUMISTI mare parte pseudo-motociclisti atat la propriu cat si la figurat

:scratch:

 

eu cand am fost la un baiat sa imi faca moto mia zis ca trebuie sa il astept pe colegul sau care il ajuta pe el si mai mult ca sigur colegul imi va face motorul ca el are mult de lucru.cand a venit era pe un scuter si ma gandeam oare nu imi va face ceva gresit la motor sau daca se pricepe macar.cand am terminat am inteles de la el ca el de fapt se plimba de placere cu scuterul ca e satul de rr-ul sau.apropo e mester de mester omul si ce a facut cu motorul nu ii pot multumi indeajuns.asa ca unii se plimba cu scuterul de placere sau de nevoie.sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala ca nu e prea corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu mai merg cateodata cu scuterul, atunci cand nu mai sunt bani de benzina. Asta inseamna ca nu sunt motociclist? :cheers:

da (nu te intreaba nimeni daca ai motor acasa)...DAR spre diferenta de ceilalti probabil porti casca care e SI legata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuteristi? i don't give a shit !

 

 

Subscriu...I don't give a SHIT!!!....cel putin pe un procent foarte mare din ei... ca or mai fi si oameni care folosesc scuterul strict ca utilaj de transport, si sunt civilizati....dar cei mai multi au scuter pentru fitze...

 

 

Eram intr-o zi pe la selgros berceni la semafor (era rosu), trece pe langa mine un tigan cu un fes in cap, pe un scuter vai mama lui si-i da bice...ce conteaza ca era rosu....plec de la semafor, si l-am depasit pe parcurs, dar ma opresc la alt semafor si ce credeti, acelasi tigan pe scooter trece fara probleme pe rosu.....si bomba vine acum....In intersesctie era o masina a politiei comunitare...cu 2 cretini inauntru si unul pe-afara....din 3 nici unul n-a luat atitudine, desi tiganul trecuse la 1m de masina lor...si pe rosu si fara casca...

 

 

Apropo de "fara casca", eram pe la otopeni si intr-o intersectie un gaborestea cu sapca alba dirija, probabil concertul pentru vioara si pian in Re major al lui Bach....ca traficul sigur nu-l dirija......exceptand paranteza facuta, ideea era ca au trecut pe langa el 3 pusti pe scuteri, toti fara casca si unul mai era si cu tigara aprinsa... :cheers:

 

 

DIn pacate asta e Romanica...cu tot neamul ei de cretini....iar din pacate, cei cu bun simt, in tara asta sunt fraieri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram astazi pe scooter pe la stadionul 23 August (Lia Manoliu) mergeam cu 30-35 km/h si cand pe langa mine trec 2 persoane un cocalar si o pitipoanca amandoi fara casca pe un scooter rosu (scooter-ul arata bine) apoi la piata Muncii la semafor erau amandoi , eu mai eram cu un amic amandoi aveam casca si cand imi spune pitipoanca "Da-ti baieti castile ca este cald afara" iar cocalarul rate "hahaha" si iau viraj la dreapta fara sa se asigure nimic.Asta e Romania.Cocalarul avea in jur de 20-25 de ani (cam asa arata ) .Si eu la 15 ani sunt mai constient decat anumite persoane mult mai mari decat mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pan' la urma stie cineva concret ce s'a intamplat ? sau mai bine schimbati numele topicului in

"Loc de criticat scuteristii" :unsure:

Nici asta nu merge bine, am facut asa ceva cu un topic la care nimeni n-a pomenit nimic despre accidentat cam 5 zile, asa ca pana la urma l-am parasutat la "Dicutii generale despre motociclism" pentru ca discutiile erau in special despre faptul ca e bine sa ai legata casca sa nu ajunga la nu stiu cati metri de accident si sa nu te dai pe banda de la tramvai pe moped si ca ar fi decent sa ai si numar de la primarie pe scuterul ala, etc. si apare un nou topic numit ceva de genul "eu sunt ala din poza" la care confuzie totala si lumea intreaba care poza, asa ca am facut mereg cu topicul vechi, dupa care a trebuit sa dau explicatii acolo ca dupa merge nu mai intelegeau nici cei de pe topicul vechi nici cei de pe topicul nou ce si cum...

 

Oricum locuri de criticat scuteristi sunt gramada pe forumul asta - si desi ca timp de stat in sa eu sunt mai mult scuterist decat motociclist - trebuie sa recunosc ca cei mai multi scuteristi isi merita criticile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca nu sunt de criticat , eu sunt scuterist (lucrez pe scuter, legal)dar in toate si cand zic toate zic in proportie de 99% se deviaza de la subiectul topicului si de cele mai multe ori se ajunge la tiganeala pe forum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...