Sari la conținut

Hoinar Prin Europa ....


nazdravanul
 Share

Postări Recomandate

Pe unde ai vrea sa mai mergi dupa Garmish si cam cite zile?

Ca si eu as mai merge pe ici pe colo.

...nu am o ruta anume stabilita!!...merg inapoi spre casa pe cea mai ocolitoare ruta posibila cu conditia sa fie prin munti si sa am destui bani...ideea este ca tre sa ajung si prin milano ca acolo este sotia mea si nu pot face sa nu o vad iar ca sa ajung din germa in milano tre sa trec niste munti faini!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am facut anul trecut traseul propus de Stefanq, fara Portugalia.

L-am facut singur; cred ca tot asa il vei face.

Intradevar a avut peste 9000 km. Costa bani, timp si cere rezistenta fizica.

Spania in sud este torida. Seara dupa 800 - 1000 km trebue sa cauti cazare; de oboseala nu te mai uiti la bani. Costa si taxele de autostrada. Alimentezi de citeva ori pe zi. La astfel de traseu te ploua de cca 20 de ori. Opresti sa -ti pui costumul de ploaie si sa-l scoti. Opresti sa te dezmortesti. Esti in expeditie.

Dar daca il faci, te saturi de rulat, pentru citeva luni. Si iti ajunge ca performanta pentru toata viata.

 

Anul acesta ma limitez la 2 excursii moto externe de 4 - 5000 km, Bucuresti - Belgia si Bucuresti - Trecatori in Alpii Austrieci, spre Bolzano.

 

La traseu foarte lung, peste 2 participanti reduc viteza medie. Am incercat cu diferiti nemti o parte din traseu in grup. Nu-mi realizam planul de parcurs.

 

Daca vrei sa te stimulezi, tasteaza Bernd Tesch care prezinta ocolitorii lumii sau unui continent pe moto.

 

Succes.

 

Constantin

 

Stimate domn,

Dar noi nu vrem sa facem 800-1000km pe zi ptr ca ar insemna sa nu mai avem timp sa savuram Spania. Ma gandeam la maxim 500-600 km pe zi cu orpiri dese. Sper sa ne ia maxim 3 sapt in august (doar toata lumea e in concediu nu?). Oricum, daca vedem ca dureaza prea mult o vom lua usor spre casa inapoi.

Si de mers singur nici nu ma gindesc. Daca nazdravanul nu se baga o las pe alta data, cand voi avea cu cine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt amator de o excursie zdravana. am 2 motoare, un Fjr si un Varadero. ma intereseaza excursia propusa de stefan, chiar daca este cam lunga. stefane mergi cu pasager?

 

....in constanta,tu esti cel cu varadero cu doua tobe acrapovic?...daca da ...te cunosc!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....in constanta,tu esti cel cu varadero cu doua tobe acrapovic?...daca da ...te cunosc!!

 

la Varadero am tobe Arrow. mai am o Husqvarna enduro la care am akrapovic.

Editat de TAZ99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sa va mai spun ce fac eu.

Deci intre 7-9 iulie vom fi mai multi la garmisch partenkirchen in germania la intalnirea motociclistilor bmw. Pe mine ma intereseaza mai mult exc ursia, mai putin intalnirea. Duminica pe 9 o luam spre treacatorile din alpi spre bolzano, inca vreo 2 zile si apoi inapoi acasa.

 

A2a excursie de care vb aici, aceea cu turul spaniei cred ca o voi lasa pe la anul, dar mai vreau sa mai merg undeva. Eventual o grecie sau ceva mai aproape, gen croatia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai spun ce fac eu.

Deci intre 7-9 iulie vom fi mai multi la garmisch partenkirchen in germania la intalnirea motociclistilor bmw. Pe mine ma intereseaza mai mult exc ursia, mai putin intalnirea. Duminica pe 9 o luam spre treacatorile din alpi spre bolzano, inca vreo 2 zile si apoi inapoi acasa.

 

A2a excursie de care vb aici, aceea cu turul spaniei cred ca o voi lasa pe la anul, dar mai vreau sa mai merg undeva. Eventual o grecie sau ceva mai aproape, gen croatia

 

 

..okee,mai vorbim acolo care incotro o ia!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! in jurul datei de 10 iulie plec spre portugalia de la resita. daca va hotarati pana la urma ar fi bine sa mergem mai multi. ID de mess: max7mad :cheers:

 

 

PORTUGALIA!!!! B) :P :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stimate domn,

Dar noi nu vrem sa facem 800-1000km pe zi ptr ca ar insemna sa nu mai avem timp sa savuram Spania. Ma gandeam la maxim 500-600 km pe zi cu orpiri dese. Sper sa ne ia maxim 3 sapt in august (doar toata lumea e in concediu nu?). Oricum, daca vedem ca dureaza prea mult o vom lua usor spre casa inapoi.

Si de mers singur nici nu ma gindesc. Daca nazdravanul nu se baga o las pe alta data, cand voi avea cu cine.

 

 

 

 

salutare eu unu mari frumuseti in spania nu am vazut in-afara de plaje si mare care sint superbe si am mers 10000 km impreuna cu sotia spania e ozona desertica pe sute de km caldura si sufla un vint turbat spuneam ca ne da jos nu alta va urez bafta in ce vati propus

post-10370-1151154480_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnilor, hoinareala va incepe, in pofida tacerii prelungite pe forum. Plec miercuri la 08:30 de la Arc, cu un grup mititel spre Garmisch. De acolo, urmeaza sa hoinaresc singur sau cu tovarasi de drum necunoscuti, pe drumurile Europei. Dupa bunul plac, timp de 2-3 saptamini. Prin Alpi probabil. O voi fugari pe Heidi, marmotele, vacuta Milka, ursul cu casca si orice alte personaje fantastice cu specific sau fara, imi vor trece prin minte. Salutari hoinarilor de pretutindeni. Pentru cei care ramin sa hoinareasca cu sufletul, de acasa, voi pune citeva poze, la intoarcere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

M-am intors (:. Poze, cel mai probabil miine.Daca o vrea cineva sa vada ... (:

[/quote

 

Bine ai venit!

Pe unde ai fost si cum ti-a placut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...