Sari la conținut

Kawasaki zxr 400 sau Suzuki GSX R 600 ?


Devisz
 Share

Postări Recomandate

Salut.... ma bag si eu pentru ca ma simt in aceeasi situatie ;)... Am 17 ani si abia astept majoratul pentru a trece la ceva mai mare (deocamdata am ceva de 100cc) Am un prieten cu un ZXR400 din 92 cumparat cu 1000 euro... motocicleta merge perfect...la estetic sta cam rau dar cu o revopsire ar arata impecabil.. Cand am auzit ca a dat doar 1000 euro mi se parea cea mai bine primita pomana.... dar mai tarziu alt prieten de al meu si-a luat la aceeasi bani un cbr 600 f3 din 1996 IMPECABIL!!! peste 1 an banuiesc ca vor aparea ocazi mai tentante si mai bune... dar nu stiu ce sa aleg. As alege zxr400 pentru ca e de 400 si incepator fiind nu am nevoie de mai mult.... Dar as alege CBR600 pentru ca nu m-as plictisi atat de repede de el.. e relativ usor de intretinut si parca imi place mai mult cum arata. Treaba e ca prietenul meu deja s-a plictisit de zxr400, i se pare puturos dupa nici 2 luni de cand l-a luat... L-am condus si eu o singura data si mi-a lasat impresia ca nu ii trebuie nimanui ceva mai puternic de atat(asta cred ca ar spune orice incepator)... Acum ce spuneti.... avand in vedere ca am deja 1 an de experienta de A1 + 2 ani de scuter... sa sar direct pe cbr? sau spre binele meu sa incep cu zxr400? Greseli de incepator nu fac (frana fata + acceleratie, curba + acceleratie, groapa + acceleratie etc.), am inceput sa vad cu alti ochi primejdiile ce ma asteapta pe sosea, si am reusit pana acuma sa evit multe accidente... M-am convins de faptul ca nu viteza si puterea motorului ucide... ci inconstienta... m-am convins ca poti sa mori si pe 50cc daca esti "orb". Deci ceva imi spune sa trec direct la cbr :)... acum astept parerile voastre :) respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am dorit sa imi iau zx4r dar ultima fabricatie a fost in anul 1999, imi va fi greu sa gasesc piese si destul de greu sa il vand,asa ca m-am reprofilat ,si imi voi lua un cbr f ;) .Succes in alegere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...