Sari la conținut

Ij Planeta Sport


Auxois350
 Share

Postări Recomandate

Fratilor...prea multe nu stiu despre acest model...e vorba de Planeta Sport de aceea postez acest topic. Am auzit de la cineva ca-s foarte performante, e adevarat? Stiti cumva detalii tehnice despre acest model? Se mai fabrica? E fiabil? Se poate procura asa ceva? Se merita? Se gasesc piese(ca banuiesc ca sunt necesare, cat o fi ea de Planeta Sport, pe fundu' lui tot IJ scrie)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...prea multe nu stiu despre acest model...e vorba de Planeta Sport de aceea postez acest topic. Am auzit de la cineva ca-s foarte performante, e adevarat? Stiti cumva detalii tehnice despre acest model? Se mai fabrica? E fiabil? Se poate procura asa ceva? Se merita? Se gasesc piese(ca banuiesc ca sunt necesare, cat o fi ea de Planeta Sport, pe fundu' lui tot IJ scrie)?

 

 

Fara suparare da esti un pic dus in eroare (de poza probabil) :welcome:

Ce se vede e o Jawa super modificata... are 6 cilindrii in linie (nu stiu cu a reglat aprinderea da de),

ceva peste 50 CP si e facuta bineanteles din fuziunea a trei Jawe...

Dar e cu siguranta unicat!!!

Daca vrei mai multe detalii o sa ma interesez ca o am intr-un MotoRevu de prin 2001 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e rea de tot. au fost mai multe variante, actual se fabrica sub denumirea de ij springbok. motoare cu ambielaj mai scurt, alte cartere, etc, in functie de model intre 32 si 40 de cai, in ro sunt foarte rare

sunt enduroaie/cross

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Fratilor...prea multe nu stiu despre acest model...e vorba de Planeta Sport de aceea postez acest topic. Am auzit de la cineva ca-s foarte performante, e adevarat? Stiti cumva detalii tehnice despre acest model? Se mai fabrica? E fiabil? Se poate procura asa ceva? Se merita? Se gasesc piese(ca banuiesc ca sunt necesare, cat o fi ea de Planeta Sport, pe fundu' lui tot IJ scrie)?

 

Poza e cu Jawa 350. A aparut un articol despre ea intr-o revista ungureasca si s-a discutat la vremea respectiva despre subiectul asta. Cauta pt ca e un topic dedicat pe aici

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

nici eu nu vad nici o poza

Dar modelul exista de IJ Planeta Sport si m-am plimbat cu el. Fuge de rupe :ok:

 

:moto: :) nici nu-i :ok: am scris io despre altceva :welcome: ata ete...

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mers pe asa ceva????? :moto: daca nu... "permite-ti sa vă ating???" :ok:

afla ca am mers......dar tu?

 

Ai mers pe asa ceva????? :) daca nu... "permite-ti sa vă ating???" :welcome:

afla ca am mers......dar tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...