Sari la conținut

Kaliakra Rock Fest (1-3 liule)


Xomin
 Share

Postări Recomandate

e careva interesat de o mica vacanta in kavarna pe 1-5 iulie?

concertul incepe miercuri 1 iulie si se termina vineri 3 iulie + sambata pentru activitati "turistice" iar duminica pregatire pentru intoarcere

 

info: pagina oficiala sau aici

 

bilete aici sau aici?

 

calculati ruta - din bucuresti sunt 300 de km pana in Kavarna

 

 

trupe anuntate pana acum: Anthrax, Blind Guardian, Scorpions, Motley Crue, Dream Theater + necunoscuti (pentru mine :D)

 

partea proasta e ca se suprapune cu bestfest'u - unde se merita sa ajungi insa parca imi surade mai mult idea ca pe langa un concert rock sa mai fac si o baie in mare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la best fest nu se merita decat Motorhead, cel putin din punctul meu de vedere.

Manowar-punctul meu de vedere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la kaliakra e fain de mers

insa da ca dracu ( se suprapune cu manowar si motorhead)

 

 

anu trecut am fost acolo ..... si parca as trage si anul asta o tura ..... dar mai pe la mijloc de sezon ...

parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un concert la tzara...nu merita.

anu trecut m-am umplut de spume la manowar. sonorizare jalnica si o trupa care s-a comportat ca la tzara(unde si era de fapt). nu merita concert pe islazul unde pasc oile.

ma refer la orasel....

nu la concerte .

 

 

in loc sa ma duc in W prefer sa mai merg 50 de km si sa stau in conditii ceva mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refer la orasel....

nu la concerte .

 

 

in loc sa ma duc in W prefer sa mai merg 50 de km si sa stau in conditii ceva mai bune

 

eu vb exclusiv de concert. nu e ok.

cred ca am mai vb de festivalul asta si anu trecut...cand aveam proaspete in minte imaginile de acolo si eram mai vehement.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

eu pe 30.06 am intins-o la bulgaroi cu inoptare in vama sau direct in kaliakra (depinde la cat plec sau daca se mai baga careva)

 

- cazarea o fac la cort :D

- bilete nu am, le iau de la fata locului :D daca se mai gasesc

- nu ma duc neaparat pentru ca sunt "fan" infocat al unei formatii anume, insa combinatia dintre muzica buna, plaja frumoasa si rocherite sper sa mai aline din durerea de a sta pe "tusa" 2 luni cu mobra :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe 30.06 am intins-o la bulgaroi cu inoptare in vama sau direct in kaliakra (depinde la cat plec sau daca se mai baga careva)

 

- cazarea o fac la cort :D

- bilete nu am, le iau de la fata locului :D daca se mai gasesc

- nu ma duc neaparat pentru ca sunt "fan" infocat al unei formatii anume, insa combinatia dintre muzica buna, plaja frumoasa si rocherite sper sa mai aline din durerea de a sta pe "tusa" 2 luni cu mobra :moto:

Inteleg ca n-ai motor si mergi cu masina ? Dar ce ai patit ?

Si noi mai suntem 2-3 oameni care vrem sa mergem. Cineva vrea doar o seara, eu nu sunt hotarat inca daca sa vin toate 3. Noi o sa fim cu motoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva vrea doar o seara, I guess thats me :moto: Eu vreau doar DT, ca in rest voi fi la Bestfest. N-am bilet, n-am cazare, n-am cort... viata e minunata... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca n-ai motor si mergi cu masina ? Dar ce ai patit ?

Si noi mai suntem 2-3 oameni care vrem sa mergem. Cineva vrea doar o seara, eu nu sunt hotarat inca daca sa vin toate 3. Noi o sa fim cu motoarele.

2-3 oameni + eu = 3-4 oameni

 

permisul e suspendat pana pe 29.06

 

in ce priveste statul nu am nimic prestabilit

daca e atmosfera si ma simt bine stau o saptamana, daca nu, o iau mai la sud :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ravenitz - pentru Samfest se merita un topic separat. Graveworm si Evergrey... mmm... :cheers:

 

Eu vreau sa merg doar la Dream Theater si ma tot chinui sa gasesc cazare si tovarasi de drum. Deci cine e in situatia mea sa imi dea un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ravenitz - pentru Samfest se merita un topic separat. Graveworm si Evergrey... mmm... :cheers:

 

Eu vreau sa merg doar la Dream Theater si ma tot chinui sa gasesc cazare si tovarasi de drum. Deci cine e in situatia mea sa imi dea un semn.

 

eu o sa plec pe 30 sau cel tarziu pe 1 dimineata

 

sa inteleg ca tu pleci pe 2? sau pe 3 dimineata?

 

eu stau la cort, daca ai un sac de dormit se gaseste loc, cortului meu i se spune conacu' au stat si 5 prsoane in el :banana:

 

biletul costa 55 leva (120 lei) / zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit cazare in Kavarna dar doar la apartament cu 4 paturi la un aparthotel cu 3*+, iar camera costa 40 de euro. E cineva interesat sa plece pe 3 pe la ora 10 si sa ne intoarcem sambata? Daca da, sa zica repede, adica pana vineri. Deci ar fi trei locuri goale, cu 10 euro de persoana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bilete se pot lua si de la magazinele partenere Eventim, cum ar fi Germanos. Se poate face si comanda aici: http://www.eventim.ro/portal/ro/cautare/51...string=kaliakra

Repet, cine vrea cazare la hotel, cu 10 euro/pers. sa ma contacteze urgent (pana luni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cine merge? Lasati si voi niste numere de telefon pe PM ca sa ne gasim pe acolo.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...