Sari la conținut

Accident Chitila


IceCube
 Share

Postări Recomandate

A cazut chiar la intrarea in Chitila, langa lukoil, motivul : a incercat sa opreasca la semafor.. avea ca protectii doar o casca no name.

 

Motoreta pilaf (era fara carene de la inceput) , el era semiconstient.. a incercat sa se ridice, a venit un cap de creta care a intrebat foarte curios: de ce nu i-am scos casca ????!!

 

Ma rog, a venit smurdul si am plecat, cred ca tipul nici permis n-avea, nu vreau sa bag mana in foc , dar cred ca era cocalarism

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate o dezmembreaza, am nevoie de niste piese de rezerva :unsure:

 

sanatacus :blink:

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A cazut chiar la intrarea in Chitila, langa lukoil, motivul : a incercat sa opreasca la semafor..

 

N-am mai dat de mult prin zona aia.Ultima oara nu era niciun semafor la Lukoil Chitila....Se lucreaza la drum sau care e rostul semaforului ala? :unsure:

 

Cred ca dau maine o raita pe acolo....

 

 

Sanatate accidentatului! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai dat de mult prin zona aia.Ultima oara nu era niciun semafor la Lukoil Chitila....Se lucreaza la drum sau care e rostul semaforului ala? :unsure:

 

Cred ca dau maine o raita pe acolo....

 

 

Sanatate accidentatului! :blink:

 

Este semafoare acolo de mult.Chiar trei! Asa ca ai grija sa opresti. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este semafoare acolo de mult.Chiar trei! Asa ca ai grija sa opresti. :blink:

 

 

Cum sa scrii, mai omule, "este semoafoare"??? : :unsure: Da..."este multe succesuri carele te asteapta in viitorul urmator, care este. Vezi ce se intampla daca nu citesti almanahe"???!!! Ramai fazan!

Istetule, sunt semafoare! Ar fi trebuit sa treci pe la scoala macar in ciclul primar (clasele I-IV, pt tine). Daca nu esti din Romania, mentioneaza in profil, daca esti roman si nu sti limba romana, abtine-te sa mai scrii. Nu de alta, dar din cauza unora ca tine am putea parea toti motociclistii niste analfabeti (ANALFABĂT, -Ă adj., s. m. f. 1. neÂştiutor de carte. 2. (fig.) ignorant, incult; incompetent. (< fr. analphabète) - sursa: MDN . Si nu e cazul. Oricum, si fara "ajutorul" tau, imaginea noastra lasa de dorit, asa ca, incearca sa te corectezi cat mai repede. (Daca era vreo glumita, aveai grija sa pui ghilimele sau vreun emoticon).

 

Cu placere! :blink:

 

 

Sanatate motociclistului accidentat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa scrii, mai omule, "este semoafoare"??? : :blink: Da..."este multe succesuri carele te asteapta in viitorul urmator, care este. Vezi ce se intampla daca nu citesti almanahe"???!!! Ramai fazan!

Istetule, sunt semafoare! Ar fi trebuit sa treci pe la scoala macar in ciclul primar (clasele I-IV, pt tine). Daca nu esti din Romania, mentioneaza in profil, daca esti roman si nu sti limba romana, abtine-te sa mai scrii. Nu de alta, dar din cauza unora ca tine am putea parea toti motociclistii niste analfabeti (ANALFABĂT, -Ă adj., s. m. f. 1. neÂştiutor de carte. 2. (fig.) ignorant, incult; incompetent. (< fr. analphabète) - sursa: MDN . Si nu e cazul. Oricum, si fara "ajutorul" tau, imaginea noastra lasa de dorit, asa ca, incearca sa te corectezi cat mai repede. (Daca era vreo glumita, aveai grija sa pui ghilimele sau vreun emoticon).

 

Cu placere! :blink:

 

 

Sanatate motociclistului accidentat!

 

 

Hai ca asta a fost chiar funny ! Ti-ai gasit sa te iei de un user care a scris la misto ! Nu intotdeauna trebuie sa existe niste ghilimele pentru a-ti da seama ca e la misto !

 

P.S :Parerea mea..care este !

P.S2 : Sunt o gramada de useri pe forum care stalcesc limba romana si tu te iei de un post la misto ! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este semafoare acolo de mult.Chiar trei! Asa ca ai grija sa opresti. :lol:

 

Post conform cu realitatea(am verificat azi)! Este semafoare!Fara ghilimele si fara misto! :blink:

 

Nu va mai luoati de userii bineintentionati.Chiar daca este analfabeti.Uneori un post agramat poate salva o mie de vieti de motoristi savanti! :unsure:

 

Bikeru' de Chitila is alive an' kickin'? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca asta a fost chiar funny ! Ti-ai gasit sa te iei de un user care a scris la misto ! Nu intotdeauna trebuie sa existe niste ghilimele pentru a-ti da seama ca e la misto !

 

 

P.S :Parerea mea..care este !

P.S2 : Sunt o gramada de useri pe forum care stalcesc limba romana si tu te iei de un post la misto ! :blink:

 

 

 

Ei, na! :unsure: Daca asa iti place tie sa crezi, fie cum vrei tu, n-am sa te contrazic. Ai dreptate, e un...misto de calitate, care se cerea...cu sau fara ghilimele.

 

 

Da, asa e. Poate ar trebui sa-i incurajezi si pe ei. Parerea mea...care este :blink: .

Editat de birotic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa scrii, mai omule, "este semoafoare"??? : :unsure: Da..."este multe succesuri carele te asteapta in viitorul urmator, care este. Vezi ce se intampla daca nu citesti almanahe"???!!! Ramai fazan!

Istetule, sunt semafoare! Ar fi trebuit sa treci pe la scoala macar in ciclul primar (clasele I-IV, pt tine). Daca nu esti din Romania, mentioneaza in profil, daca esti roman si nu sti limba romana, abtine-te sa mai scrii. Nu de alta, dar din cauza unora ca tine am putea parea toti motociclistii niste analfabeti (ANALFABĂT, -Ă adj., s. m. f. 1. neÂştiutor de carte. 2. (fig.) ignorant, incult; incompetent. (< fr. analphabète) - sursa: MDN . Si nu e cazul. Oricum, si fara "ajutorul" tau, imaginea noastra lasa de dorit, asa ca, incearca sa te corectezi cat mai repede. (Daca era vreo glumita, aveai grija sa pui ghilimele sau vreun emoticon).

 

Cu placere! :blink:

 

 

Sanatate motociclistului accidentat!

hai ma cultule....lasa-ne aici e un forum despre motociclism nu de literatura.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, na! :unsure: Daca asa iti place tie sa crezi, fie cum vrei tu, n-am sa te contrazic. Ai dreptate, e un...misto de calitate, care se cerea...cu sau fara ghilimele.

 

 

Da, asa e. Poate ar trebui sa-i incurajezi si pe ei. Parerea mea...care este :lol: .

 

 

 

Lol!!!!! Bey,ati innebunit la cap ?????

In ultimele zile ,pe topicul de accidente, oamenii sunt mai interesati de nr de inmatriculare ...daca este indoit sau nu,ori ,si mai frumos, ofera invataturi despre cum sa scrii la misto. :blink:

Ce-aveti mai,ati luat-o razna?? Iesiti fratilor la plimbare,ca e cald si frumos.

Si-asa s-au dus dracu toate topicurile...

Sau macar intrebati si voi asa,din bun simt ,daca omul este ok sau nu. asa cum intreb eu acum :blink:

se stie ceva de cel care a cazut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa scrii, mai omule, "este semoafoare"??? : :unsure: Da..."este multe succesuri carele te asteapta in viitorul urmator, care este. Vezi ce se intampla daca nu citesti almanahe"???!!! Ramai fazan!

Istetule, sunt semafoare! Ar fi trebuit sa treci pe la scoala macar in ciclul primar (clasele I-IV, pt tine). Daca nu esti din Romania, mentioneaza in profil, daca esti roman si nu sti limba romana, abtine-te sa mai scrii. Nu de alta, dar din cauza unora ca tine am putea parea toti motociclistii niste analfabeti (ANALFABĂT, -Ă adj., s. m. f. 1. neÂştiutor de carte. 2. (fig.) ignorant, incult; incompetent. (< fr. analphabète) - sursa: MDN . Si nu e cazul. Oricum, si fara "ajutorul" tau, imaginea noastra lasa de dorit, asa ca, incearca sa te corectezi cat mai repede. (Daca era vreo glumita, aveai grija sa pui ghilimele sau vreun emoticon).

 

Cu placere! :blink:

 

 

Sanatate motociclistului accidentat!

dai si meditati????... daca da lasa un numar de tel si pretu il stabilim ..... sa nu ma omori ca este si eu motociclist ca tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, na! :unsure: Daca asa iti place tie sa crezi, fie cum vrei tu, n-am sa te contrazic. Ai dreptate, e un...misto de calitate, care se cerea...cu sau fara ghilimele.

 

 

Da, asa e. Poate ar trebui sa-i incurajezi si pe ei. Parerea mea...care este :blink: .

Inainte sa postezi prostii din astea trebuia sa dai o cautare dupa replicile respectivului, si daca ai fi avut rabdare sa citesti macar 2-3 dintre ele ai fi constatat ca sta bine de tot cu gramatica (eu pur si simplu stiu deja asta pentru ca-l stiu de mult aici pe forum, probabil e inscris inaintea mea) asa ca ai fi putut vedea ca a facut misto. Unul cu vechime pe forum uneori mai omite ghilimelele exact pentru ca lumea il stie deja, tu ai picat in plasa de incepator (pe forum, nu neaparat pe moto). Oricum chestiile astea cu gramatica sunt mult mai apreciate pe la "Motociclisti in timpul liber", nu la accidente unde inca nici macar nu se stie clar ce si cum.

 

Dar apropos, stie cineva ceva despre ce si cum? Cine, care e starea motociclistului, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa treci pe la scoala macar in ciclul primar (clasele I-IV, pt tine). Daca nu esti din Romania, mentioneaza in profil, daca esti roman si nu sti limba romana, abtine-te sa mai scrii.

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deranjeaza cand citesti si sunt unele nepotriviri gramaticale. Dar.... nu cred ca motociclistii sunt toti fosti elevi eminenti. Chiar ar fi naspa sa fie asa. Inchipuiti-va, fara diversitate ar fi monoton. Lumea s-a intors cu dosul in sus. Incepatori dau lectii batranilor. Cei negri striga sus si tare ca ei de fapt sunt albi. Cei albi se intreaba daca nu cumva sunt atinsi genetic si poate au ceva negreala in ei. Hotul striga... Hotul ! Pierdere de timp...Motociclismul se masoara in KM nu in teorii nu in ifose si fitze. Dar ...fiecare traieste in lumea lui...liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai si meditati????... daca da lasa un numar de tel si pretu il stabilim ..... sa nu ma omori ca este si eu motociclist ca tu

 

 

Ma bag si io poate o lasa la juma` ca de este recesiune...sau poate 2 la pret de 1...

Bre te gasisi sa te iei tocmai de unu care are peste 800 de posturi...deci cred ca omu asta care este, o fii scris pa`ci si bune si rele de circa multi ani si ceva...poate ca unii care deasemenea este aci , nici nu aveau motoreta...

B.T.W...CE SE MAI STIE DE RIDERUL DE CHITILA??

Editat de pepinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabililor :unsure: ,de cel caruia i s-a deschis topicul se stie ceva?Care e starea lui?

Sanatate si numai bine! :blink:

Probabil in afara de carene ii mai lipseste acum si altceva de pe motor.

Sa-i uram totusi sanatate, ca asa-i frumos.

 

Lasand la o parte mica disputa pe teme lingvistice si vorbind serios acum...

 

Desi intersectia aia nu pare mare lucru pentru ca este larga tocmai acest lucru constituie pericolul.Datorita faptului ca semafoarele sunt pozitionate departe de centrul imaginar al intersectiei face ca foarte multi participanti la trafic sa forteze culoarea galbena a semaforului sau sa incerce manevre bruste de parasire a intersectiei (cei care vin din directia Podului Constanta- Calea Grivitei pentru viraj stanga spre Chitila).

 

Daca urmariti forumul o sa observati numai aici inca doua accidente cu urmari destul de serioase intr-un loc care nu pare a avea nimic deosebit in abordarea traficului.

 

Sa fi-ti atenti la condus ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se poate face ? Ce se poate modifica in intersectia aceea? Ar trebui sesizat undeva. Poate o modificare a pozitiei semaforului ? Nu cunosc zona, dar cei ce cunosc despre ce e vorba...cat ar costa un telefon, doua, cu o sugestie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e asfaltul prost in zona aia, am facut si eu cateva slideuri p-acolo, e un intermitent spre dreapta (podul constanta), si se mai intampla sa vin ghiulea, sa observ pe cineva ca vrea sa iasa din benzinarie si sa franez, mai un voblaj, mai o fuga de poponeata la frane de motor (nu blocaj), dar opresc pana la urma, parerea mea sincera si personala : LIPSA EXPERIENTA

 

Oricum, vad ca va place topicul deschis PENTRU CHAT

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se poate face ? Ce se poate modifica in intersectia aceea? Ar trebui sesizat undeva. Poate o modificare a pozitiei semaforului ? Nu cunosc zona, dar cei ce cunosc despre ce e vorba...cat ar costa un telefon, doua, cu o sugestie?

Nu se poate face nimic la amplasamentul semafoarelor ,parerea mea,din cauza "geografiei" locului.Pur si simplu trebuie o atentie sporita pentru ca este o intersectie in care se circula tare din cauza spatiului larg si se forteaza galbenul la greu intentionat sau neintentionat.De exemplu cei care vin dinspre Bucurestii Noi intra pe verde/galben...pana ajungi sa te intersectezi cu cei care vin din Chitila...aia au verde,plus ca exista un intermitent verde pentru stanga dinspre Chitila si se intersecteaza oricum cineva acolo chiar pe rosu....Trebuie doar atentie si atat.

 

....... sa observ pe cineva ca vrea sa iasa din benzinarie si sa franez, mai un voblaj, mai o fuga de poponeata la frane de motor (nu blocaj), dar opresc pana la urma, parerea mea sincera si personala : LIPSA EXPERIENTA

 

Editeaza textul ,se intelege ca este vorba despre lipsa ta de experienta... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...