Sari la conținut

Diverse accidente in Botosani


cata_30
 Share

Postări Recomandate

 

 

Ultimul accident din weekend a avut loc ieri, pe drumul dintre Vorona Âşi BotoÂşani, în zona Maici, unde doi tineri au ajuns cu motocicleta în Âşanț. Chemate în zonă cadrele SJA i-au dus la spital pe M.S de 19 ani Âşi V.B de 18 ani. ?Ambii au suferit multiple plăgi excoriate, însă erau stabili hemodinamic. La Urgențe vor fi investigați abdominal Âşi la nivelul coloanei?, a precizat Bogdan Ursu, medic în cadrul SJA.

 

 

 

din cate vad eo acolo e un SRAD ! ...mdaa! asfalt uscat baietzi!

Editat de kidu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din botosani si vreau sa zic ca e jale cu motociclistii la noi in oras. Sunt cativa mai "batrani" si experimentati care merg decent, in rest e jale numai pustani in pantaloni scurti, tricou si adidasi care in linie dreapta ii dau jar si in curbe franeaza pana la 10 km/h ca nu sunt in stare se se aplece fara sa cada...

Editat de khazar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate vad eo acolo e un SRAD ! ...mdaa! asfalt uscat baietzi!

 

@Adidas, are dreptate @Kidu, intr-adevar este un SRAD.

Ciudat este ca duminica am fost pe sectorul acela de drum si au trecut pe langa mine venind din sensul opus. Mi-au aparut asa de brusc intr-un viraj ca am tras instinctiv de volan dreapta cu toate ca nu intrasera pe banda mea - e ironic ca tocmai ii spuneam prietenei atunci ce ciuda imi e ca pe o vreme asa buna eu stau cu mobra in reparatii si altii merg calare. Abia acum aflu ca imediat dupa ce au trecut de mine (din video cred ca e vorba de 200-300 de metri) au si cazut. In retrovizor nu aveam cum sa vad pt. ca sunt prea multe curbe.

Drumul despre care e vorba e un sector largit si modernizat relativ recent cu niste curbe si dealuri superbe dar in acelasi timp e si periculos pt. ca produce scarpinici la mana dreapta.

 

P.S. Aveau casti.

Editat de Jorj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...