Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Buna,... uitati, un prieten de al meu si-a deschis spalatorie si vulcanizare MOTO-auto, eu spun ca preturile sunt bune, el se pricepe, e serios si amabil, doar ii motociclist ;)

E vorba de Sandu cu ningealaul de la Port Artur, unii il stiti sigur.

Cafa din partea casei... ;)

Scump spalatul la mobra. Eu o spal cu 5 lei pe Victoriei, inclusiv spalat lant cu degrasant. Si nu e bine sa dati la oricine sa va spele mobra ca va baga spritul cine stie unde.Si fara spuma, intr-o galeata cu burete se spala doar carenele,rezervorul si restul plasticelor. Atentie cum va da cu jetul la cei cu radiatoare...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si fara spuma, intr-o galeata cu burete se spala doar carenele,rezervorul si restul plasticelor. Atentie cum va da cu jetul la cei cu radiatoare...

de ce fara spuma? ;)

de ce nu cu furtunul? ;)

de ce se spala numai"carenele,rezervorul si restul plasticelor"? :P

nu toate motoarele au radiatoare? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce fara spuma? ;)

de ce nu cu furtunul? :P

de ce se spala numai"carenele,rezervorul si restul plasticelor"? :blbl:

nu toate motoarele au radiatoare? :D

 

apa nu chiara, si mai is alea care au radiatoare, da nu se pun ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scump spalatul la mobra. Eu o spal cu 5 lei pe Victoriei, inclusiv spalat lant cu degrasant. Si nu e bine sa dati la oricine sa va spele mobra ca va baga spritul cine stie unde.Si fara spuma, intr-o galeata cu burete se spala doar carenele,rezervorul si restul plasticelor. Atentie cum va da cu jetul la cei cu radiatoare...

 

El nu e ORICINE... are scule, jet, spuma, solutiile speciale-profesionale-necesare, tot ce vrei, cum am si zis e motociclist,.. motoarele sunt lasate sa se raceasca dupa ce ajungi, numa bine, bei o cafa... ce ar fi sa mergi sa vezi inainte sa dai cu parerea... o zi buna.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu toate motoarele au radiatoare? ;)

evident ca nu

exista o gramada de motociclete racite cu aer si/sau ulei

ex: Yamaha XT, Honda Dominator etc

Mesaj completat

Avand in vedere ca tipul este si motociclist , ma gandesc ca stie sa spele un motor ...

Este o conditie necesara dar nu suficienta

Tot asa de bine poti spune ca orice motociclist stie sa mearga cu motocicleta, ceea ce nu e adevarat

 

Dar, cum zice Hondita500, sa nu combatem fara sa cunoastem, sa lasam faptele sa vorbeasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani si multa sanatate Micutule!!!.. :birthday:Sa-ti mearga bine pe toate planurile.. inca un biker nascut pe 2 iulie ;)

 

RESPECT ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Micutu si sa curga berea ;) maine se lasa cu multa bere :P

Lui Pety i-am urat deja. Ramane inca o urare de La Multi Ani pentru bunul nostru prieten Yedutu la implinirea frumoasei varste de 28 ani. Sa ne treiesti prietene, sanatate! Speram sa ne revedem cat mai curand. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lui Pety i-am urat deja. Ramane inca o urare de La Multi Ani pentru bunul nostru prieten Yedutu la implinirea frumoasei varste de 28 ani. Sa ne treiesti prietene, sanatate! Speram sa ne revedem cat mai curand.

 

Multumesc prietene ;) .Cu prima ocazie dau de baut :P .Numai bine si sanatate va doresc la toti cei care ma cunosc.Asemenea urari de bine si pentru restul baietilor din Arad ;)

 

Respectele mele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, 05.07.2010 Isti (Deauville) si-a trantit motorul din cauza unui idiot care a schimbat banda fara sa semnalizeze sau sa se asigure. Masina era un Wolkswagen Golf (3, dar nu e sigur) cu nr. de inmatriculare AR-08-GFI, albastru metalizat, care a si plecat fara sa incetineasca macar. El nu a patit nimik, doar geaca ii julita, in schimb carena din fata s-a rupt si frana de spate.. atat am aflat aproximativ acum cateva minute prin telefon,...

Politia a zis, ca nu au ce sa faca, degeaba stie nr-ul pt ca nu s-au atins/nu s-au ciocnit vehiculele...

Rugaminte, daca il stie cineva masina sau proprietarul, sau o vedeti prin oras, sunati-l pe Isti...

0728-187581.

Romania te iubim. :laugh:

 

Multumim anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de incident bine ca nu a patit nimica.Si daunele sunt o "durere" dar reparabile. Intr-o tenta foarte ironica spun ca ar trebui inventata o patrua la bounty hunters care sa se ocupe de oameni din astia. Sper sa il gaseasca pe om macar sa ii zica vreo 2 asa la obraz

Mesaj completat

Imi pare rau de incident bine ca nu a patit nimica.Si daunele sunt o "durere" dar reparabile. Intr-o tenta foarte ironica spun ca ar trebui inventata o patrua la bounty hunters care sa se ocupe de oameni din astia. Sper sa il gaseasca pe om macar sa ii zica vreo 2 asa la obraz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , am mai auzit de faze dinastea . Legea pooooli din romania. Macar de ar fi avut un martor ...

nici cu martor nu faci nimic...nu s-au atins autovehiculele...asta-i tara... Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici cu martor nu faci nimic...nu s-au atins autovehiculele

Inseamna ca va trebui sa ne formam reflexul de a lovi masinile care ne taie calea

In acest caz SIGUR nu mai pleaca, mai ales daca e un cocalar cu masina de masina

Sau mai stii? daca e cu bube-n cap tot fuge de la locul accidentului

F utu-i, nicicum nu-i bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca va trebui sa ne formam reflexul de a lovi masinile care ne taie calea

In acest caz SIGUR nu mai pleaca, mai ales daca e un cocalar cu masina de masina

Sau mai stii? daca e cu bube-n cap tot fuge de la locul accidentului

F utu-i, nicicum nu-i bine :laugh:

Stie drak cum e mai bine s-a faci, nu are masina nici o vina ca ala e timpit.Un prieten a gasit masina cu stopul spart si un pic zgiriiata in micalaca saptamina trecuta.A tot cautat citeva zile in jurul blocului pina a gasit faptasul.A filmat masina cu urmele care se vedeau clar iar cind a aratat `organelor competente` inregistrarea iar `aia` au recunoscut masina l-au sfatuit sa se inteleaga cu proprietarul.A lasat nr. lui de tel. pe parbriz iar cind a fost sunat individul l-a amenintat ca trimite citiva sa ii sparga toata masina daca are pretentii de la el.Deci......TRAITI BINE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cinstitei comunitati aradene! Ma bag in seama pe acest thread intrucat nu vreau sa 'nasc' un topic distinct si dedicat pentru intrebarea mea punctuala, marunta, dar la care imi doresc mult sa primesc un raspuns...

 

Sunt pe care sa imi tocmesc primul meu motor si imi face cu ochiul un Hornet S din 2003, pus la vanzare de Vik Motor din Arad.

 

Atasez aici linkul catre anunt:

Anunt Hornet S - bikeshop

 

Intrebarea mea catre voi este daca stiti cate ceva despre acest dealer - vechime in business, seriozitate, parolism, profesionalism, calitate mobre pe care le importa / comercializeaza samd. Adica este sau nu recomandabil? La fel, daca ati vazut sau stiti motorul, ce impresie v-a facut?

 

Multumesc mult pentru raspunsuri si le astept in egala masura pe PM, daca simtiti ca este mai OK asa. Nu de alta, dar sa vin de la Brasov pana la Arad just for 'fun' parca nu ma atrage.

 

Thanks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am auzit nimic rau despre Victor, stiu ca aduce motoare din strainatate de cativa ani si nu stiu daca ai observat sau nu, motocicletele sunt la Nadlac, unde sta omul, nu sunt chiar in Arad, ca daca erau in Arad sigur se gasea cineva care sa mearga sa vada starea reala a motorului, dar fiind la Nadlac doar daca are careva drum prin zona si vrea sa faca o oprire din drum sa vada despre ce e vorba

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...