Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cine are sa imi imprumute si mie o gveanta de rezervor cu magneti mai mare ( eu am una dar nu imi incap decat portofelul si lucruri de genul )

am nevoie de ea pentru weekendul 27-29 Aprilie. Dau o bere !

 

:wave:

 

io,

 

:04Biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate 190 gasesti mai usor si diferentele nu sunt mari, ai putea incerca si de ala :)

Ariciu 100% are ceva pe acolo

Nu stiu cat de ok e sa pui 190 cand in carte scrie clar ca trebuie 180...nu degeaba lucra inginerii ani de zile in proiectarea unei mobre:-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai inginerii aia ti-au pregatit mobra pentru circuit, sa scoti performante maxime cu ce e pe ea. Tinand cont ca nu esti vre-un rossi si nu mergi zilnic la rupt asfaltul pe viraje pe circuit unde ai nevoie de gume subtiri ca sa se incalzeasca cat mai rapid eu iti pot garanta ca merge perfect 190-ul. In cel mai rau caz iti creste consumul cu vreo 0.1. Uite ca sa compensezi plusul de latime incearca 190 50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de ok e sa pui 190 cand in carte scrie clar ca trebuie 180...nu degeaba lucra inginerii ani de zile in proiectarea unei mobre:-s

Iari incepi bre cu prostiile. Merge si de 190 foarte bine. 1 cm nu conteaza intodeauna, poate altundeva, nu la guma. :rolleyes: Pe la Sorin de pe calea Radnei am vazut ceva, poate la Ariciu, daca nu la spalatoria de pe str Dambovitei, cea care merge spre Bujac. Spalatoria e situata pe stanga, inainte de a o lua la panta soseaua. O casa mare cu etaj, se distinge usor. Intri , intrebi de sefu si ii spui ca vrei sa vezi ceva gume de mobra, acolo in pod la el. Bafta! Si nu mai fii asa fixist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vânzare ulei pentru motocicletele în 4 timpi + 100ml spray pentru uns lanțul, ambele CASTROL (by Louis).

Mai multe detalii găsiți aici: LINK.

Este valabil doar săptămână în curs, doar astăzi prețul fiind puțin mai mic.

 

În altă ordine de idei, interesează pe cineva lubrificatoarele de lanț Loobman?

Eu vreau două bucăți dar ca să plece comanda aÂş mai avea nevoie de cel puțin 3 persoane interesate.

Prețul pe care l-am obținut pentru 5 persoane este de 85Ron/bucată (transport inclus în Arad, eventual ne întâlnim într-o zi -poate la Joia Moto- îmi dați banii Âşi ne reîntâlnim într-o altă joi ca să vi le aduc...).

Pentru mai mult de 5 persoane -maxim 10- prețul va fi de 80Ron/bucată cu transportul inclus (aÂşa mi s-a spus).

Dacă sunteți interesați anunțați-mă cât mai curând ca să pot să dau undă verde pentru a pleca comanda. Odată plasată comanda, am înțeles că vor ajunge în două (2) săptămâni, dacă nu mai devreme.

 

Aceste lubrificatoare de lanț sunt produse în Anglia (LINK producător) Âşi se pot folosi cu orice tip de ulei (de la cel de bucătărie până la cel deja uzat din motor -10W40 spre exemplu- precum Âşi uleiuri mai vâscoase -caz în care lubrificatorul trebuie montat astfel încât tubul prin care curge uleiul {2ml la o apăsare de buton -deci este manual, nu automat-, lucru care se recomandă a se face o dată la ~ 150Km} să aibe o direcție ~ verticală-).

Informații mai multe găsiți la orice căutare de "Loobman chain oiler" pe motoarele de căutare.

 

Mie mi se par foarte OK Âşi pe termen lung salvați ceva banuți pentru puÂşculiță din moment ce nu mai cumpărați spray de uns lanțul Âşi nu va mai fi nevoie nici să curățați lanțul la fel de des (lubrificarea făcându-se la distanțe relativ scurte -150Km între ungeri-).

 

Se pot monta Âşi demonta relativ uÂşor deci le puteți muta în caz că aveți mai multe motociclete sau în caz că schimbați/vindeți/etc. motocicleta.

Cei interesați aÂş prefera să-mi răspundă pe PM... dintr-un motiv pe care nu mi-l explic nu primesc notificările pentru mesajele care se posteaza aici deÂşi sunt abonat la topic...

 

O zi bună tuturor Âşi scuze dacă am deranjat pe cineva cu acest mesaj!

Asfalt uscat! :cheers:

Editat de xmas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iari incepi bre cu prostiile. Merge si de 190 foarte bine. 1 cm nu conteaza intodeauna, poate altundeva, nu la guma. :rolleyes: Pe la Sorin de pe calea Radnei am vazut ceva, poate la Ariciu, daca nu la spalatoria de pe str Dambovitei, cea care merge spre Bujac. Spalatoria e situata pe stanga, inainte de a o lua la panta soseaua. O casa mare cu etaj, se distinge usor. Intri , intrebi de sefu si ii spui ca vrei sa vezi ceva gume de mobra, acolo in pod la el. Bafta! Si nu mai fii asa fixist.

Am fost si la AMW, si pe Dambovitei...fug imd pana la Ariciu sa vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iari incepi bre cu prostiile. Merge si de 190 foarte bine. 1 cm nu conteaza intodeauna, poate altundeva, nu la guma. :rolleyes: Pe la Sorin de pe calea Radnei am vazut ceva, poate la Ariciu, daca nu la spalatoria de pe str Dambovitei, cea care merge spre Bujac. Spalatoria e situata pe stanga, inainte de a o lua la panta soseaua. O casa mare cu etaj, se distinge usor. Intri , intrebi de sefu si ii spui ca vrei sa vezi ceva gume de mobra, acolo in pod la el. Bafta! Si nu mai fii asa fixist.

Problema rezolvata...cauciuc nou 190/50 R17:D Se simte diferenta la curbe...se lasa mai mult motorul si parca mai usor, insa manevrele scurte le face mai lent:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema rezolvata...cauciuc nou 190/50 R17:D Se simte diferenta la curbe...se lasa mai mult motorul si parca mai usor, insa manevrele scurte le face mai lent:)

 

de unde l`ai luat, cati bani ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost la ocica. am vazut gume moto la mana a doua. eu nu am nevoie momentan de gume dar citind p'aci ca se cauta am vorbit cu gagiu' care le vindea.

avea omu' v'o 25 bucati. gumele erau de la bunicele in sus (numa' una am vazut mai naspa) si cica sunt aduse din elvetia. dimensiuni variate, de la subtirele la foarte late, majoritatea pt. strada, dar si v'o doua-trei pt. enduro.

tanarul care le vindea, vorbaret nevoie mare si foarte entuziast, e la prima incercare de comert cu astfel de gume si pana acum a vandut 40 buc. zice ca daca ii merge bine cu ele va mai aduce. preturi intre 40 si 70 lei.

nu mai stiu cum il cheama pe june dar telefonul sau e 0753/228847.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate mai sunt Âşi alții care vor să-Âşi schimbe uleiul în perioada asta... eu am găsit ulei Motul 300v, cu 199 lei la 4 litri, la băieții ăÂştia:

http://www.car-parts.ro/piese-auto/uleiuri/uleiuri-motor/motul-original/motul-gama-moto/feed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate mai sunt Âşi alții care vor să-Âşi schimbe uleiul în perioada asta... eu am găsit ulei Motul 300v, cu 199 lei la 4 litri, la băieții ăÂştia:

http://www.car-parts...-gama-moto/feed

 

intreaba si cand a fost produs sa nu fie de anul trecut

nu ca ar avea ceva, doar ca fapt divers..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...