Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


dr.silviu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai mult de 180-190 nu i-am dat sigur, nu sunt drumuri pentru ,,dat'' ,plus ca nu vreau sa mor asa tanar.eram intr-a 4-a deci mai era loc.

 

iar despre kilometri peste cap???? nu ai citit bine,motocicleta are 59 350 KM, dar motorul a fost schimbat la 40 120 KM, si a fost pus unul nou =>> deci are 20 000 KM motorul(in 2004 a fost schimbat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

question .... cum adica motor din 2004???

motor de ce??? de 400???nu cred...poate un motor refacut in anul 2004 ...sa umblat la chiulase a distributie realezata sau asa ceva...

zxr 400 nu se mai fabrica de ceva ani....motor din 2004 nu cred sa existe dar poate ma insel.....oricum vine Silviu si imi zice sa ma documentez daca cumva gresesc dar nu prea cred :rusinica:

sa nu o iei in nume de rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ,m-am documentat si eu si am aflat ca e imposibil sa se fi pus motor nou pe el, dar stiu ca a fost schimbat cu altul,oricum merge brici. Ma cam bate gandul sa mi-o tin pentru consumul mic pe care il are si pentru aspect si pentru tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ,m-am documentat si eu si am aflat ca e imposibil sa se fi pus motor nou pe el, dar stiu ca a fost schimbat cu altul,oricum merge brici. Ma cam bate gandul sa mi-o tin pentru consumul mic pe care il are si pentru aspect si pentru tot.

 

 

 

 

 

 

salut!sunt incepato! fac acum scoala:).vreau sa.ti cumpar eu motorul.o sa am banii cam in 3 saptamani.care este pretul final...?sunt din bucuresti.daca este asa cum spui tu as vrea sa o cumpar.multumesc!numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimul ban e 2650 euro,dar iubesc motorul si tot imi vine sa bag banuti in ea. De exemplu i-am comandat ieri tuburi pentru admisie aer noi pentru ca ale ei erau fisurate putin.

 

 

o sa pun si ceva poze mai incolo ca mi-au furat aparatul foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare... pentru toti, voi, pasionatii de ZX4R:

 

1.am si eu una de aproximativ 2 luni (incepator - primul meu moto)

- deci este super, daca esti o persoana calma (ca je) inca nu m-a pus in situatii

pe care sa nu le pot depasii. Eu zic, ca este una din alegerile cele mai intelepte - pentru pasionatii de SS, pentru incepatorii - sa iti faci "lectiile" pe dansa.

 

2. si cel mai important, greu de gasit una prin Romania, plus ca mai bine zic eu de afar`, la un pret avantajos.

- eu am dat pe a mea 2550 de euro (pana la scara blocului), adusa din Germania, din `93 la 41.000 KM.

- deci, daca aveti banii, nu mai asteptati vb cu baietii de pe net sa va aduca una - cat mai repede - ca este, deja, sfarsitul lui iulie...cand ne mai vedem pe drumuri :)

 

salutare si bafta tuturor - rezervoare pline si sa ne vedem pe drum sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

stai linistit ,m-am documentat si eu si am aflat ca e imposibil sa se fi pus motor nou pe el, dar stiu ca a fost schimbat cu altul,oricum merge brici. Ma cam bate gandul sa mi-o tin pentru consumul mic pe care il are si pentru aspect si pentru tot.

 

 

de ce sa fie imposibil? :) sunt chiar si kit-uri "big-bore" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare... pentru toti, voi, pasionatii de ZX4R:

 

1.am si eu una de aproximativ 2 luni (incepator - primul meu moto)

- deci este super, daca esti o persoana calma (ca je) inca nu m-a pus in situatii

pe care sa nu le pot depasii. Eu zic, ca este una din alegerile cele mai intelepte - pentru pasionatii de SS, pentru incepatorii - sa iti faci "lectiile" pe dansa.

 

2. si cel mai important, greu de gasit una prin Romania, plus ca mai bine zic eu de afar`, la un pret avantajos.

- eu am dat pe a mea 2550 de euro (pana la scara blocului), adusa din Germania, din `93 la 41.000 KM.

- deci, daca aveti banii, nu mai asteptati vb cu baietii de pe net sa va aduca una - cat mai repede - ca este, deja, sfarsitul lui iulie...cand ne mai vedem pe drumuri :cheers:

 

salutare si bafta tuturor - rezervoare pline si sa ne vedem pe drum sanatosi

 

:) Inca un ZX4R-ist. Bine te-am gasit. Ride safe! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

aham, ma indoiesc .

 

mersi ca m-ai scos din dubii

 

 

te indoiesti ca exista sau ca al tau ar avea? :) oricum, gasesti si seturi de 400 cmc sau 39x cat o avea real zxr-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vopsit-o?...Promisesei niste poze cu ea vopsita ... :alcy:

 

 

Sau poate ma insel :)

 

 

P.S Busa lu' Nea Vasile e de vanzare...ca am vz ca se poarta la incepatori :cheers: :cheers: :cheers:

 

 

Bad joke...sry :crack:

 

 

:drink:

Editat de Motanuincaltat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...