Sari la conținut

Am Evitat Conserva Si M-am Varsat, Suzi Is Hurt :(


Emppu
 Share

Postări Recomandate

Si CULMEA JEGULUI: "Las' ca vezi tu ca o sa-mi platesti tu laboratoarele fiindca io acum lipsesc de la facultate ca sa vin aici la politie sa dau declaratii..., Ce ti-o placut numarul (de inmatriculare) meu?" nu stiu cum m-am abtinut sa nu-i fac dantura cu carboanele de la manusi.

 

 

Ce nu inteleg eu e, cum poti sa stai si sa nu-i faci ceva viermelui astuia.Nu as potea sa dorm noaptea pana nu l-as face sa imi plateasca motorul.L-as astepta la facultate si l-as bate in fiecare zi pana mi-ar plati motorul.In fine...Nu prea ai ce sa le faci jegurilor astora.Dar eu nu stiu cum as rezista fara sa-i fac numic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un jegos ordinar ! Imi pare rau pt ce ai patit ! Asta e marea problema; NU NE VAD ! BAGALEA-S PUMNUL PE GAT !

Sa auzim numai de bine !

P.S. Sa dea Cel de Sus sa piarda toate laboratoarele si examenele :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ai patit-o. Eu era sa patesc asa ceva, numai ca m-am oprit in flapsul stanga omului ca nu am putut vira nici de-a dracu (probabil de frica), cand mi-a iesit in fata de pe rosu. Exact in aceeasi situatie: s-a uitat lung, m-a vazut si cu ochii la mine a iesit, desi eram la 5 metri de el. Toata chestia e ca dupa ce m-am ridicat depe capota lui, am vazut ca motorul nu are nimic, l-am injurat bine de tot. Si cand a iesit din masina cu gura mare ca de ce il injur, i-am tras una de l-am lasat lat pe masina si apoi am plecat.

 

Solutia in cazul tau nu este maltratarea masinii. Suspectul esti tu si in plus, distrugerea de bunuri se pedepseste penal. Parerea mea e sa gasesti niste prieteni motociclisti mai mari (fizic) si sa il astepti langa masina, chiar si ore intregi. Sprijiniti pe masina. Daca vine si zice ceva, nici nu vb cu el. Daca vrea sa mute masina, va dati la o parte fara un cuvant, dupa care va puneti din nou pe masina. Pleaca cu masina, mergeti dupa el, dar fara figuri. Se opreste, va opriti si veniti langa el. Sa fiti umbra lui, orice ar face. Asta e un fel de razboi psihologic care sigur il termina daca e facut cu cap si rabdare. In plus, daca spune ceva sau sare la bataie, il puteti lovi fara probleme, nici in cazul asta "vinovatul moral" nu exista, daca pricepi ce vreau sa spun.

 

Bafta la reparat motorul si la stresarea marlanului.

 

:finger:

 

De ce nu postezi si numarul lui de telefon?

 

Sa-l sun c-am auzit ca ofera senzatii tari sau companie discreta sau something like that....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Sa te musti de poponeata, nu alta !

Se zice ca sa nu-ti faci dreptate singur. Dar daca te indruma o mana divina spre locul unde domnul Pu.a isi parcheaza rabla si DOMNUL zice.." .. acum rupe-i oglinzile, acum sparge-i parbrizul si acum pune-i o carpa cu benzina in busonul de la rezervor si vezi daca-ti functioneaza bricheta.." poti sa te impotrivesti ? NUUUUU !!!

Am un prieten in Mures caruia un ofiter, ( nu de la Politie ) cu o bere, doua, trei la bord, i-a taiat calea la iesirea dintr-o benzinarie. N-a avut asa noroc ca tine, a stat un timp in spital, femur fracturat...Domnul scapa basma curata ;), alcoolemie nici vorba :10:, de vina era motociclistul pentru neadaptarea vitezei. :finger:

Romania.

Vezi de grija !

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Sa te musti de poponeata, nu alta !

Se zice ca sa nu-ti faci dreptate singur. Dar daca te indruma o mana divina spre locul unde domnul Pu.a isi parcheaza rabla si DOMNUL zice.." .. acum rupe-i oglinzile, acum sparge-i parbrizul si acum pune-i o carpa cu benzina in busonul de la rezervor si vezi daca-ti functioneaza bricheta.." poti sa te impotrivesti ? NUUUUU !!!

Am un prieten in Mures caruia un ofiter, ( nu de la Politie ) cu o bere, doua, trei la bord, i-a taiat calea la iesirea dintr-o benzinarie. N-a avut asa noroc ca tine, a stat un timp in spital, femur fracturat...Domnul scapa basma curata :10:, alcoolemie nici vorba :moron:, de vina era motociclistul pentru neadaptarea vitezei. :10:

Romania.

Vezi de grija !

Roli

 

Da, pot sa zic ca am scapat ieftin (eu, fizic vorbind)... Imi pare rau pt. prietenul tau si sper ca s-a recuperat. Iti vine sa-i strangi de gat, nu alta. Sper ca ati "indreptat" cumva situatia referitor la criminalu ala care l-a nenorocit pe prietenul tau (si al nostu la urma urmei). :finger: X-( ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pot sa zic ca am scapat ieftin (eu, fizic vorbind)... Imi pare rau pt. prietenul tau si sper ca s-a recuperat. Iti vine sa-i strangi de gat, nu alta. Sper ca ati "indreptat" cumva situatia referitor la criminalu ala care l-a nenorocit pe prietenul tau (si al nostu la urma urmei). :finger: :10: ;)

 

Stai asa !

Suna Politia la tatal lui .." hai ca ficioru'to ii intins pe strada.." Pe om sa-l loveasca guta, nu alta.

Merge la fata locului...vine ambulanta, il ia pe baiat ...Care-i ala cu masina ? Apare domnu' ..pai sa vedeti..sa ne intelegem..

Asta, il prinde de haina, il baga in masina si dai cu el in padure. Acolo..nu-ti povestesc, ca n-am auzit personal.

Cand s-au intors, domnu' avea o pata mare pe pantaloni, si-n fata si-n spate, insa ii astepta politia.

Aici au inceput celelalte probleme, plangere penala pentru sechestrare, cerere de daune morale...nu-i de bine. Nu mai zic, ca numa' ma enervez.

Sa le cada pu.a la toti tampitii si handicapatii astia! Cine ...le-o dat carnetu' ?

Noapte buna!

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi, el deja s-a scapat in legatura cu slabiciunea lui: absentzele de la facultate!

 

eu in locul tau l-as chema foarte des pe la politzie, si acolo sa razi si sa faci misto de el, ca o sa-l chemi pe la politzie de cate ori vrea p**a ta, si o sa te simti asa de bine ! :yikes: :yikes: :yikes:

 

plateste-i cu aceeasi moneda, el nu te-a atins, tu nu-l atungi, dar o sa-l faci sa regrete ca te-a intalnit :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor nu spun decat atat: motociclistii au de obicei o imaginatie destul de bogata...

 

UPDATE referitot la Suzi: e in reparatii, am gasit ceva piese (bord, ambreiaj cu prindere), as mai avea nevoie de far sau macar sticla ca restu se indreapta. Stie cineva daca face cineva sticle de faruri cu nervuri cu tot la comanda? Apoi scos galma din rezervor si vopsit... Cam intr-o luna, poate mai mult (ca paintjobu' cam costa) sper sa pot posta niste poze cu "Suzi reloaded, a legend reborn".... :moto: ... Dupa care strang din buci si-mi fac CASCO ca nu mai mere! :yikes: Gaborii astia dau permise de conducere la toti psihopatii si ciminalii si nu au nici cel mai mic interes de a rezolva cazuri ca al meu. :eek:

 

Ieri o fost o vreme "pro-motor" si io is cu Suzeta in camera... Noroc ca o venit pretenu meu Luci (caruia ii gazduiesc ZXRul 400)... si l-a scos un pic la caldurica si am facut un pic de scandal cu el prin cartier...:yikes: That's what friends are for! :eek:

 

Numa bine fratilor!

:yikes: :moto: :eek:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai nevoie de reparatii la carene, stiu pe cineva in Codlea, care se pricepe foarte bine. Pe ale mele mi le-a facut bec, cu tot cu vopsit si pus bucati lipsa (de lipit defapt Skywalker s-a ocupat) cu 1 mil. Le-am vazut slefuite si arata beton, azi sper sa ma duc sa le si iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de ajutor insa a mea e naked. Apropos de carene: este o firma care face carene la 80 de km de SB. Am inteles ca fac si la comanda, inclusiv aripi, cam tot ce e plastic. E fabrica in toata regula si fac pt export printre altele: KTM, Honda (CBR 600 RR) :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai nevoie de reparatii la carene, stiu pe cineva in Codlea, care se pricepe foarte bine. Pe ale mele mi le-a facut bec, cu tot cu vopsit si pus bucati lipsa (de lipit defapt Skywalker s-a ocupat) cu 1 mil. Le-am vazut slefuite si arata beton, azi sper sa ma duc sa le si iau.

 

mah, sa nu se inteleaga ca eu ti-am luat 1 milion.....:yikes:

eu i le-am lipit cu fibra de sticla, petecit ( ca erau praf) etc.. 1 milion a luat vopsitorul pt slefuit, chituit,vopsit, lacuit, cu materialele lui(vopsitorului). Initial pacasac trebuia sa duca vopseaua, dar pana la urma face cu vopseaua lui si o da pe aia inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...