Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

tre sa avem grija cu popii (cu cati de "i" s-o scrie ...) astia .. ca am auzit ca au servicii de rugaciuni negative .. servicii aparute din nevoia acuta a babelor de a pedepsi sanatistii violatori, calareti pe armasari de fier. (crek ma pot apuca sa scriu ceva carte :alcy: )

Editat de calin.m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma, oare cat coasta o binecuvantare a atelajului din dotare, fie el masina, fie motocicleta? E in functie de capacitate si categorie ? Si desenarea crucii pe motor intra in pret? Ca am vazut vreo cativa preafericiti ca aveau cruci pe portbagaju masinii sa ii pazeasca de ploi si vreme rea...

 

Ma gandesc serios sa imi binecuvantez si sfintesc motoreta, sa am parte numa de drumuri bune colegii, in anul care vine.

 

una dintre porunci spune sa nu iei numele Domnului in desert. nu crezi in Dumnezeu vezi-ti de-ale tale dar nu fa misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, oare cat coasta o binecuvantare a atelajului din dotare, fie el masina, fie motocicleta? E in functie de capacitate si categorie ? Si desenarea crucii pe motor intra in pret? Ca am vazut vreo cativa preafericiti ca aveau cruci pe portbagaju masinii sa ii pazeasca de ploi si vreme rea...

 

Ma gandesc serios sa imi binecuvantez si sfintesc motoreta, sa am parte numa de drumuri bune colegii, in anul care vine.

 

:crack: :crack:

 

 

 

post-47766-0-27906400-1351721048_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene,ideea de baza e sa nu confunzi popii si ser-"viciile" lor cu ADEVARATA CREDINTA!Ei doar se folosesc de ea pentru manipulare si foloase materiale,cat mai multe.Dupa cum exemplele din ultimii 20 de ani ne arata,popii au din ce in ce mai putin ceva in comun cu credinta!!!Sau nu e EVIDENT?

Crede-ma ca toti ABSOLUT suntem credinciosi,doar ca la unii ii spune crestinism-ortodox,catolicism,etc.,iar la multi altii ii spune credinta se numeste BINE/RAU!

Oricum noi motociclenii,suntem THE BAD GUYS,suntem roacheri,pletosi,nespalati si satanisti,asta daca cumva nu stiai in ce familie ai intrat!Asa ca nu se prea impaca cu credinta aia de care spuneai tu mai sus! :crack:

 

man, omu nu facea referiri la POPI, claro? n-ai treaba cu credinta, e dreptul tau, dar nu fa misto, ori "Ma, oare cat coasta o binecuvantare a atelajului din dotare, fie el masina, fie motocicleta? E in functie de capacitate si categorie ?" ... e la misto

 

pe de alta parte sunt convins ca toti cei de pe asfalt au avut momente in care i-au multumit celui de sus ca i-au salvat de ceva conservar dement ce nu stie regulile de circulatie :)

Editat de Suzuki_RM_125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, oare cat coasta o binecuvantare a atelajului din dotare, fie el masina, fie motocicleta? E in functie de capacitate si categorie ? Si desenarea crucii pe motor intra in pret? Ca am vazut vreo cativa preafericiti ca aveau cruci pe portbagaju masinii sa ii pazeasca de ploi si vreme rea...

 

Ma gandesc serios sa imi binecuvantez si sfintesc motoreta, sa am parte numa de drumuri bune colegii, in anul care vine.

mie mi-a propus un popa de prin neamt sa vin la el sa o sfintesc(babele din jur incuviintand din baticuri), ca e ieftin pentru mine, ca ma stie. 50 de lei numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@125: cine iti da binecuvantarea cu pixu' pe masina? Popa. ==> mistocareala era spre popi ==> Ghiavolu' avea dreptate si tu gresesti.

 

na, daca asta a fost intentia, atunci dati-le din camara, ca merita multa carne unii dintre ei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de-a dreptul impachetata... nici nu mai am cuvinte... e motocicleta cu care am invatat eu traficul, motocicleta cu care am iesit anul trecut locul 2 la concursul de indemanare si tot locul 2 la mers incet la Polus.

o motocicleta nota 10*. nu-ti puteai dori nimic mai mult de la o clasica. avea tot, ciclistica nota 10, confortabila, sprintena si era pur si simplu o placere sa o conduci... kiki si laci stiu cel mai bine. kiki cred ca ti se rupe sufletul, la laci mai mult ca sigur, sa nu mai zicem de erika

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una dintre porunci spune sa nu iei numele Domnului in desert. nu crezi in Dumnezeu vezi-ti de-ale tale dar nu fa misto

 

Pretene , nu intelegi nimic. Ti-au explicat colegii mei intru batjocura cam cum sta treaba. Vorbeam despre popi si despre cretinii care isi picteaza cruci pe masini si motoare. La fel si aia cu icoane in oglinda masinii, zaruri, papusi si alte kitschuri cretine. Nu am nimic cu crestinii, musulmanii, satanistii si restul cultelor/sectantilor si pupatorilor de moaste. Atata timp cat nu imi bat la usa. Eu sunt obosit. Ma pun la somn.

 

Taranul pute si-n poza.

 

P.S. Ma simt obligat sa rad de prostie si fanatism. Nu ma pot abtine.

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taran si prost esti tu, caci daca citeai si urmatoarele posturi obaervai ca mi-am dat seama. auzi la el fanatism, mai citeste dexul

 

iar o iei prea in serios man...nu se referea la tine , era doar o figura de stil....ghiavolu vorbea la modul general nu se referea la o persoana anume ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taran si prost esti tu, caci daca citeai si urmatoarele posturi obaervai ca mi-am dat seama. auzi la el fanatism, mai citeste dexul

Nu te tot agita ca un pepsi. Dupa cum spun colegii mei, nu faceam referire la cineva anume, era o generalizare. Nicidecum nu faceam aluzie la tine.

Prieten drag, faptul ca esti prost de puti o demonstrezi tu insuti, fara ajutor.

Stai jos, 2 !

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi adunati posturi pt. castile de sub avatar, sau chiar va intereseaza tema accidentelor? Nu ca m-ar interesa vreun pic cine ce scrie, dar e plictisitor sa tot dai cu scroll-ul pe un topic destinat accidentelor...Spor la posturi!=))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ieri masina cu care a fost lovit Laci.

daca imi explica nu credeam ca e chiar asa de avariata. la a mea dupa ce mi-a fost luata fata masinii cu sprinter de 3.5T nu era atat de avariata. pur si simplu s-a impachetat fata dupa motocicleta lui Laci, dupa cum arata botul masinii, atat de violent a fost impactul ca a fost impins si motorul catre habitaclu. din cate mi-a povestit si laci, popa a declarat la politie ca nici macar nu a incercat sa franeze, mai mult era in accelerare.

 

ce ziceti? seamana cu tentativa de omor daca accelerezi catre cineva si-l lovesti asa violent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ieri masina cu care a fost lovit Laci.

daca imi explica nu credeam ca e chiar asa de avariata. la a mea dupa ce mi-a fost luata fata masinii cu sprinter de 3.5T nu era atat de avariata. pur si simplu s-a impachetat fata dupa motocicleta lui Laci, dupa cum arata botul masinii, atat de violent a fost impactul ca a fost impins si motorul catre habitaclu. din cate mi-a povestit si laci, popa a declarat la politie ca nici macar nu a incercat sa franeze, mai mult era in accelerare.

 

ce ziceti? seamana cu tentativa de omor daca accelerezi catre cineva si-l lovesti asa violent?

 

doar daca o faci intentionat .Daca ocolesti un caine , o groapa , o baba si iei motoristul intre faruri este doar din imprudenta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar daca o faci intentionat .Daca ocolesti un caine , o groapa , o baba si iei motoristul intre faruri este doar din imprudenta....

popa n-a evitat nimic, decat doua strazi si o intersecctie ca sa scurteze drumul, virand la stanga chiar daca semnul interzis e mare cat un cap de bou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kamikaze...sunt suficiente indicii din posturile tale, incat sa pot spune cate ceva despre profilul tau psihologic, cat si profilul tau de motociclist.

Un aspect pe care il sesizez este acela ca tu, in caz de pericol de exemplu, esti genu' care se infige in frane, chiar daca nu e solutia potrivita in situatia respectiva. In schimb, daca ai accelera, te'ar salva de la necaz.

Exemplu concret: mergi printre coloanele de masini. Un neatent, sa spunem, schimba banda. Daa tu franezi, il lovesti oricum. Daca accelerezi, scapi. Dar din posturile tale, cele recente si nu numai, deduc ca tu psihic esti setat sa franezi. Si nu doar tu, ca tine mai sunt sute de alti motociclisti.

In schimb, cine nu este setat psihic sa franeze, sunt indeosebi enduristii. Ei si la un caine, si la un sant, din reflex, baga mana in gaz, de unde si sansele de reusita.

Si ca fapt divers, din ce am observat la motociclisti...75 % dintre motociclisti habar nu au CUM sa franeze si CAND sa franeze. Si marea majoritate a accidentelor se intampla din aceasta cauza... si prea putin din cauza vitezei excesive.

 

Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kamikaze...sunt suficiente indicii din posturile tale, incat sa pot spune cate ceva despre profilul tau psihologic, cat si profilul tau de motociclist.

Un aspect pe care il sesizez este acela ca tu, in caz de pericol de exemplu, esti genu' care se infige in frane, chiar daca nu e solutia potrivita in situatia respectiva. In schimb, daca ai accelera, te'ar salva de la necaz.

Exemplu concret: mergi printre coloanele de masini. Un neatent, sa spunem, schimba banda. Daa tu franezi, il lovesti oricum. Daca accelerezi, scapi. Dar din posturile tale, cele recente si nu numai, deduc ca tu psihic esti setat sa franezi. Si nu doar tu, ca tine mai sunt sute de alti motociclisti.

In schimb, cine nu este setat psihic sa franeze, sunt indeosebi enduristii. Ei si la un caine, si la un sant, din reflex, baga mana in gaz, de unde si sansele de reusita.

Si ca fapt divers, din ce am observat la motociclisti...75 % dintre motociclisti habar nu au CUM sa franeze si CAND sa franeze. Si marea majoritate a accidentelor se intampla din aceasta cauza... si prea putin din cauza vitezei excesive.

 

Parerea mea...

 

IN PU LA MEA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yzule inca nu ai condus alaturi de mine ca sa sti cum reactionez in caz de pericol. stiu cand sa franez si cand nu yzule. vrei sa-ti povestesc cum am scapat de niste accidente? ne intalnim si iti povestesc. eu cand vad pericol nu ma gandesc niciodata sa franez, doar sa ma dau din calea lui. fac asta franand? daca franez risc sa scap utilajul de sub control. sunt constient de asta.

dar si cand a trebuit sa franez am franat, cel mai recent exemplu e accidentul cu masina din sensul giratoriu. e un sens atat de stramt ca nu poti lua viteza daca accelerezi. am franat, si mi-a luat duba fatza, daca nu franam ma lua din lateral si ma dadea probabil peste cap. dupa ce m-a lovit s-a oprit abea pe la 50m de sens, deci impactul cum era daca ma lua in plin? asa mi-a ras doar musteata masinii.

sunt cazuri si cazuri. sti si tu foarte bine

 

apropo popa venea aproape pe linie dreapta, intelegeam daca incerca sa accelereze sa evite impactul. dar popa l-a izbit perfect frontal cu mijlocul botului masinii. daca accelera si mai tare ce rezolva? ca reflex sa vireze se pare ca n-a avut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

popa n-a evitat nimic, decat doua strazi si o intersecctie ca sa scurteze drumul, virand la stanga chiar daca semnul interzis e mare cat un cap de bou

Vroia sa il trimita cu elan in Rai.

@Yzu: cand ne intalnim sa imi arati cum se franeaza? Dar sa stii ca nu sunt curios de urmele tale de frana :P

@Ghiavolu': te alaturi clasei, sa predice parintele Yzu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...