Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

nasol, vedeam motorul aproape zilnic parcat pe Napoca in capat pe partea cu fostul magazin Beneton, insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da ce comentarii inteligente au cei care au citit articolul:

 

:kali:

 

"vsz23-5-2013, 16:03

dar oare motoreta avea farurile aprinse??
sigur circula cu 50 la ora???
sa fim seriosi oameni buni, daca mergea ca nebunu si nu avea nici un bec aprins de unde era sa o vada muierea de la volan."

 

Chiar il vedeam in fiecare zi pe motor si mergea mai mult decat regulamentar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce comentarii inteligente au cei care au citit articolul:

 

:kali:

 

"vsz23-5-2013, 16:03

dar oare motoreta avea farurile aprinse??

sigur circula cu 50 la ora???

sa fim seriosi oameni buni, daca mergea ca nebunu si nu avea nici un bec aprins de unde era sa o vada muierea de la volan."

 

Chiar il vedeam in fiecare zi pe motor si mergea mai mult decat regulamentar.

Astazi circulam calm cu max 40 km/h cu masina pe str Bucuresti pe banda 2, ca banda 1 e ocupata de masini parcate... si tot n-am apucat sa evit o domnisoara care s-a gandit sa iasa/intoarca de pe banda 1 (acelasi sens) cu un BMW. Daune vizibile = bara fata +aripa stg fata +capac roata stg fata + plastice pe dedesubt...

 

Am stat si m-am gandit ca, in aceleasi circumstante daca eram cu motorul.... sigur faceam si eu macar o plimbare cu smurdul :hurt:

Nici macar nu a semnalizat...

In cei peste 500.000 de km parcursi pana acum nu am avut ocazia sa fiu atat de tare luat prin surprindere... nu mi-a dat absolut nici un indiciu... nici o sansa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi circulam calm cu max 40 km/h cu masina pe str Bucuresti pe banda 2, ca banda 1 e ocupata de masini parcate... si tot n-am apucat sa evit o domnisoara care s-a gandit sa iasa/intoarca de pe banda 1 (acelasi sens) cu un BMW. Daune vizibile = bara fata +aripa stg fata +capac roata stg fata + plastice pe dedesubt...

 

Am stat si m-am gandit ca, in aceleasi circumstante daca eram cu motorul.... sigur faceam si eu macar o plimbare cu smurdul :hurt:

Nici macar nu a semnalizat...

In cei peste 500.000 de km parcursi pana acum nu am avut ocazia sa fiu atat de tare luat prin surprindere... nu mi-a dat absolut nici un indiciu... nici o sansa...

Ai avut noroc curat!Ca de erai cu mobra...

Editat de cristianstrt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi circulam calm cu max 40 km/h cu masina pe str Bucuresti pe banda 2, ca banda 1 e ocupata de masini parcate... si tot n-am apucat sa evit o domnisoara care s-a gandit sa iasa/intoarca de pe banda 1 (acelasi sens) cu un BMW. Daune vizibile = bara fata +aripa stg fata +capac roata stg fata + plastice pe dedesubt...

 

Am stat si m-am gandit ca, in aceleasi circumstante daca eram cu motorul.... sigur faceam si eu macar o plimbare cu smurdul :hurt:

Nici macar nu a semnalizat...

In cei peste 500.000 de km parcursi pana acum nu am avut ocazia sa fiu atat de tare luat prin surprindere... nu mi-a dat absolut nici un indiciu... nici o sansa...

pentru astfel de intamplari cum ai avut si tu, i-mi doresc sa fiu proprietarul unei masini precum cea din imagine, si apoi nu au decat sa intorca in fata mea sa franeze brusc in fata mea , ca poate fac ceva cum is io mai nebun si confund frana cu acceleratia

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daaaa, mare idioata!

Am vesti proaspete (nu tocmai bune): individa a vrut sa parcheze pe dreapta, dupa care i s-a parut

ca locul de pe stanga e mai bun si a virat brusc taindu-i calea lui Laci...

Ca rezultat avem clavicula, coaste, bazinul in multiple locuri si femurul toate fracturate,

imobilizare totala minim 4 saptamani si asa mai departe.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bazinul fracturat in multiple locuri? AUUUCH!!!!! Asta pe langa ca doare ca naiba se si recupereaza foarte greu...insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca vremea proasta din ultimele zile e de vina sau faptul ca romanasii au prea multi bani, realitatea e ca de la 14 la 16 mai ales in zona centrala, orasul e ca si blocat. In aceasta conjunctura se circula "no rules". Disperarea ii face pe unii conducatori auto obligati sa stea la coada uneori si 5-6 stopuri sa schimbe banda fara sa se asigure si fara sa semnalizeze cand li se pare ca ar putea avansa un metru sau doi.Unii mai si vorbesc la telefon ca apucatii. Mare atentie si ochii in 4 ca e de rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la filmuletu asta ma gandeam la metro azi si dupa cateva secunde patesc identic aceeasi faza , din fericire eu l`am evitat(prin fata deoarece mi`a blocat toata banda) . Reactia soferului dupa ce l`am oprit .... ,, te-am vazut dar am crezut ca pot sprinta '' :| aveam 60 la ora ... am primit si carti de vizita de la martori dar nu cred ca as rezolva nimic daca as apela la politie asa ca m-am multumit cu scuzele si cu promisiunea omolui ca nu o sa mai repete greseala niciodata , tremura si el din toate incheieturile .

 

acesta este filmuletul =>

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150784255419450

 

 

Insanatosire grabnica Laci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la filmuletu asta ma gandeam la metro azi si dupa cateva secunde patesc identic aceeasi faza , din fericire eu l`am evitat(prin fata deoarece mi`a blocat toata banda) . Reactia soferului dupa ce l`am oprit .... ,, te-am vazut dar am crezut ca pot sprinta '' :| aveam 60 la ora ... am primit si carti de vizita de la martori dar nu cred ca as rezolva nimic daca as apela la politie asa ca m-am multumit cu scuzele si cu promisiunea omolui ca nu o sa mai repete greseala niciodata , tremura si el din toate incheieturile .

 

acesta este filmuletul =>

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150784255419450

 

 

Insanatosire grabnica Laci !

motocicleta negra si duba rosie cumva ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca as rezolva nimic daca as apela la politie asa ca m-am multumit cu scuzele si cu promisiunea omolui ca nu o sa mai repete greseala niciodata , tremura si el din toate incheieturile .

Handicapatul care mi-a " taiat fatza" de doua ori ieri pe Avram Iancu nu tremura din pacate, din contra, conferentia la telefon in timp ce conducea pe pilot automat. Uitase insa sa incarce cateva programe "minore" (asigurarea, semnalizarea, :"decorul" prin care se misca si normal bunul simt). De anul asta incerc alta varianta. Nu mai claxonez si in special daca are geamul deschis incep sa-i explic. Animalul in cauza a fost nevoit sa inchida telefonul. Interlocutorul incepuse sa rada, se auzea pana la mine :) Faceti-i de ocara cat de explicit puteti, poate prin efortul asta salvati un alt motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta negra si duba rosie cumva ??

motocicleta neagra da , a oprit apoi o duba rosie langa mine sa mi zica sa ma iau dupa el dar a oprit omul , el era cu ceva gen papuc albastru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a vrut sa treaca prin mine unul de pe banda 2 pe banda 1 eu fiind paralel cu el. nu m-a vazut idiotul desi i-am dat semnale sonore din toate directiile, de la buton la acceleratii si injuraturi.

m-a vazut doar dupa ce am pus frana si a trecut in fata mea apoi din nou pe banda a 2-a.

am tras de gaz pana langa el si i-am inchis oglinda dreapta, oricum o tine degeaba. apoi in prima intersectie m-am oprit in fata lui (am blocat instersectia) si am descalecat la el.

scuza lui "nu te-am vazut, imi pare rau, iarta-ma"

replica mea "da-ti oglinda dreapta jos si asa nu o folosesti. de cat timp ai carnet? "2 ani" - du-l inapoi ca-l folosesti degeaba.

tremura de frica omu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident de scuter inainte sa inceapa furtuna pe sinele de tramvai de langa mec-ul din manastur. din pacate nu am putut opri, dar nici nu am vazut pe nimeni acolo, in afara de un politai, parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am ajuns acolo in zona era scuteru urcat pe platforma si inca salvarea era acolo , din cate am vazut masina i`ar fi taiat calea scuteristului impacul avand loc undeva aproape de roata fata a masinii (dacia 1300 cred rosie ) .

 

era ceva maxi-scuter negru cu nr CJ-02-EDN , daca nu ma insel Yamaha t-max .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mi-am adus aminte si eu de dacie, ca mai intai am vazut-o cu viziera pe capota si m-am gandit ca sigur era dacia vinovata acolo(am fobie de dacii). sa speram ca omul e safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident nasol pe Frunzisului acum 5 minute!

Din fericire pilotul era intreg, se misca, incercand sa se ridice, dar soferii nu-l lasau,

in asteptarea ambulantei. Avea sange pe fata si pe mana stanga, in rest membrele erau

in pozitie normala. Motorul era un speed verde, n-am vazut numar pentru ca tot

era spart si imprastiat, ceva gen Kawasaki. Pe coborare pe banda 2 era un Ford Focus break

la care era literalmente zmulsa roata stanga spate... Imbulzeala, masini oprite de-a valma, venea Politia.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul era un speed verde,

off topic

hmmm .......... cand zice lumea ca de la o vreme incepi sa nu mai distingi culorile , eu pana acuma nu i-am crezut .

andy ...... ti-ai facut recent un control oftalmologic ?......... ca paremise mie da tu o dai asa incet, incet in daltonism .

:scratch: :blbl:

on topic

grabnica insanatosire

link :http://citynews.ro/eveniment/accident-pe-varianta-zorilor-manastur-un-motociclist-fost-transportat-la-urgente-1243590

...................

sau poate astia de la citinius au minarit poza si au pus alta motocicleta acolo si atuncea ai nota 10 la examenul oftalmologic.

ramine sa aflam

Editat de autosos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

hmmm .......... cand zice lumea ca de la o vreme incepi sa nu mai distingi culorile , eu pana acuma nu i-am crezut .

andy ...... ti-ai facut recent un control oftalmologic ?......... ca paremise mie da tu o dai asa incet, incet in daltonism .

:scratch: :blbl:

on topic

grabnica insanatosire

link :http://citynews.ro/eveniment/accident-pe-varianta-zorilor-manastur-un-motociclist-fost-transportat-la-urgente-1243590

...................

sau poate astia de la citinius au minarit poza si au pus alta motocicleta acolo si atuncea ai nota 10 la examenul oftalmologic.

ramine sa aflam

doar ca scrie acolo : Foto: Arhiva citynews.ro deci nu este de la accidentul acesta

 

cine are nevoie de control ofta ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.stiridecluj.ro/social/accident-pe-varianta-zorilor-manastur-un-motociclist-a-zburat-cativa-metri-prin-aer-video

 

Despre acest accident era vorba,pe baiat il cheama Lucian Rus,din cate am aflat de la niste prieteni motociclisti,tipul are maxilarul rupt,fracturi la picioare si leziuni la bazin...asta am aflat eu dar nu e sigur...da intr-adevar era un kawasaki ninja verde modificat gen streetfighter recent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiridecluj/Citinews ca deobicei nu se informeaza inainte sa posteze "senzatii"! Luci urca dinspre manastur spre zorilor, pe banda 2, fordul deasemenea urca pe banda 1.. in dreptul spalatoriei din apropierea rompetrolului, masina a vrut sa intoarca si nu s-a asigurat cand a efectuat manevra. Luci nu a avut nicio sansa sa evite. Are ambele maini rupte (fracturi de radius/metacarpiene, trebuie operate), fractura coasta 9, fractura de mandibula cu deplasare (este in operatie acum) si un mic hematom intracranian. Conform celor de la UPU e insa inafara oricarui pericol, si se v-a recupera. Motorul era o Kawasaki Ninja, facut streetfighter. Ce a ramas, vedeti in poza atasata. Insanatosire grabnica!

 

post-19542-0-84248000-1370159996_thumb.jpg

Editat de szocspeti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu fordul.ar merita executat cu ghilotina pe Arena Cluj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...