Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

stii ce nu intaleg? sa zicem ca au uitat, DAR uiti cand se suna o data......da frate s-a sunat de 8 oriiiiiiiiiiiii cum sa uiti ? cum?

trebe aflat cine sunt, identificati pe strada cu masina, treci peste ei si dupa aia zici "oops, am uitat sa apas frana!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

trebe aflat cine sunt, identificati pe strada cu masina, treci peste ei si dupa aia zici "oops, am uitat sa apas frana!"

 

cu cea mai mare placere as proceda si eu la fell...pentru ca, in postura baiatului, as putea fi si eu, tu sau altcineva drag noua...din cauza unor tampiti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, nu contest ca cei de la dispecerat nu ar fi gresit sau ca Boros nu ar fi avut mai multe sanse daca cei de la SMURD ar fi ajuns mai repede ( sa nu uitam ca de la Cluj sunt totusi 30 de km ), dar oare ranile erau compatibile cu viata? In afara de constatarea decesului, i'ar mai fi putut face ceva ?

Ce vreau sa subliniez...sa ii dai afara de la job si eventual o amenda disciplinara e una, iar sa ii vanezi pe sosea si sa ii calci, ca mai apoi sa te scuzi e alta...parerea mea.

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, nu contest ca cei de la dispecerat nu ar fi gresit sau ca Boros nu ar fi avut mai multe sanse daca cei de la SMURD ar fi ajuns mai repede ( sa nu uitam ca de la Cluj sunt totusi 30 de km ), dar oare ranile erau compatibile cu viata? In afara de constatarea decesului, i'ar mai fi putut face ceva ?

Ce vreau sa subliniez...sa ii dai afara de la job si eventual o amenda disciplinara e una, iar sa ii vanezi pe sosea si sa ii calci, ca mai apoi sa te scuzi e alta...parerea mea.

Ma Yzule, sper ca iti dai seama ca nu vb serios referitor la calcatul cu masina, dar sincer prima imagine care mi-a venit in minte cand am vazut faza cu "au uitat" erau niste bugetari de-aia care abia asteapta sa se faca ora de plecat acasa ca sunt super obositi si cu ochii injectati de la atata solitaire. Genul ala care uita ca sunt platiti din taxele si impozitele oamenilor, deci lucreaza pentru oameni si nu invers, si te intreaba pe un ton de zici ca i-ai trezit din morti ca "tie ce iti mai trebuie?" In orice domeniu consider valabila regula ca in momentul in care te crezi stapan pe situatie atunci o iei. Inclusiv pe motor la inceput esti super prudent si dupa o vreme vine senzatia asta de relaxare cum ca deja le ai si consider ca ala e momentul cel mai periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

( sa nu uitam ca de la Cluj sunt totusi 30 de km ),

30 km cu ambulanta pe un drum destul de deschis ca cel cluj-topa, parerea mea ca un maxim de 15-17 minute pentru masina de la smurd.... eu cred ca, persoanele care au

de-a face cu moartea zi de zi cum is cei implicati in cazul de fata, uita gravitatea lucrurilor, probabil ( eh a murit si ala, au murit aia) ce mai conteaza ca ''ala e tatal a 2 copii poate sau ''ala'' e copilul cuiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace! :( Imi pare nespus de rau sa aud aceasta veste.

 

M-a anuntat cineva ca azi ar mai fi fost inca un accident pe Feleac, ambulanta a ajuns dupa 35 de minute dar si acest baiat a murit? Poate confirma cineva cele auzite de mine?

Doamne fereste :rose:

in final a fost sau nu a fost? O_o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa invatam un lucru din aceste multe accidente. O clipa de neatentie pe motor te poate costa chiar viata, trebuie mers prudent, e un mijloc de transport foarte nesigur pentru un om de rand si poti regreta o viata intreaga o decizie proasta. Stiindu-ma din fire un neatent evit sa imi iau A si prefer doar mersul pe dealuri unde riscurile exista, dar sunt infinit mai mici.

 

Condoleante familiei si Dumnezeu sa il odihneasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O explicatie excelenta oferita de ProTV.Insa au mai fost cateva apeluri,in concluzie dispeceratul ar fi trebuit sa verifice la ambulanta.Nu stim de fapt cum functioneaza sistemul.Dispecerul anunta ambulanta si acel"caz" ii apare cu status"operat"?La 3 telefoane primite dispecerul suna la ambulanta sau priveste acel status"in curs" sau ce au ei in legatura cu fiecare apel si nu se mai informeaza la ambulanta anuntand persoana care apeleaza ca "ambulanta e pe drum"?

Urat...

Sa fie iertat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite explica astia de la ProTv cum a fost posibil sa uite:

 

http://stirileprotv....e-la-19-00.html

 

Un om penibil, care a uitat sa sune dupa ce s-a luat decizia trimiterii Smurdului.

 

Se mentioneaza faptul ca motociclistul rula pe o roata inainte de accident. Se confirma sau e doar fantezia stiristilor?

 

In orice caz, daca nu te aperi singur, nu te apara nimeni. Pe institutiile/serviciile din Romania nu te poti baza!

 

 

R.I.P

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi ne intalnim la 20:30/21:00 la iulius mall in parcare.

 

sambata ne intalnim la ora 11:00 la sala sporturilor...la 11:30 am plecat , facem o tura si pe 12 sa ajungem in cimitirul din baci/cardos

 

cei care vor sa il conduca pe Boros Dragos pe ultimu drum sunt asteptati sambata la 11 la sala sporturilor sau la 12:00 in cimitirul din baci/cardos

 

PS: in liniste, fara zgomot mare, fara puscaturi ca la parada moto

Editat de vipu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mentioneaza faptul ca motociclistul rula pe o roata inainte de accident. Se confirma sau e doar fantezia stiristilor?

 

In orice caz, daca nu te aperi singur, nu te apara nimeni. Pe institutiile/serviciile din Romania nu te poti baza!

 

 

R.I.P

 

 

 

E cea mai mare tampenie care au putut sa o spuna , il stiu pe Boros de cand avea zx7-r`ul si cu mine a fost dupa motorul cu care a avut accident , si nu e cazu de mers pe o roata , pe langa asta a fost in coborare .... o sa ramana un mister motivul inclusiv pentru mine care am ajuns la locul accidentului dupa o ora si ceva cand l`au pus in smurd .

 

Inca nu am cuvinte sa mai spun altceva .... imi era prieten bun si de 2 zile ma trezesc noaptea din somn ....

Nu stiu care dintre voi il cunosteau dar cine ii era prieten ca mine stia ca e un om su suflet mare asa mai aiurit cum era el uneori , avea un suflet cum putini au ...

 

 

Prietene sa ai grija de noi din ceruri si cu durere in suflet spun RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cea mai mare tampenie care au putut sa o spuna , il stiu pe Boros de cand avea zx7-r`ul si cu mine a fost dupa motorul cu care a avut accident , si nu e cazu de mers pe o roata , pe langa asta a fost in coborare .... o sa ramana un mister motivul inclusiv pentru mine care am ajuns la locul accidentului dupa o ora si ceva cand l`au pus in smurd .

 

Inca nu am cuvinte sa mai spun altceva .... imi era prieten bun si de 2 zile ma trezesc noaptea din somn ....

Nu stiu care dintre voi il cunosteau dar cine ii era prieten ca mine stia ca e un om su suflet mare asa mai aiurit cum era el uneori , avea un suflet cum putini au ...

 

 

Prietene sa ai grija de noi din ceruri si cu durere in suflet spun RIP :rose:

 

Asa este, era un baiat cu suflet mare si imi pare rau ca am fost plecat din Cluj, ca de vedeam invitatia la tura, il chemam cu mine, da de nu mai mergea pe Topa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP Boros , Dumnezeu sa-l odihneasca .

Condoleante familiei.

 

PS: Nu era pe o roata, astea is basme. Cel mai sigur a intrat in voblaj la iesire di viraj .

 

Sambata la ora 11:00 la Sala sporturilor ,il conducem pe ultimu' drum.

post-33365-0-26445200-1347567424_thumb.jpg

Editat de razvanel15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

PS: Nu era pe o roata, astea is basme.

 

pe o roata pe doua pe sase pe opt ce mai conteza , sansa lui a fost risipita de omenii care au uitat sa trimita ambulanta :huh: , si care primesc amenda doar!!!! si suspendare , cum (cuvant urat) mea este posibil !!!! viata unui om valoreaza doar atat ????

 

:rose: RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...