Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ereticule, daca te-o macat limba sa spui ca pamantu-i rotund, te arde inchizitia pe rug... ;)

 

adevar graiesti , chiar ca este rotund :crack:si in cazul asta si in multe altele de genul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

/index.php?/topic/684880-accident-moto-pantera/

:(

Nu inteleg de ce ai pus emoticonul cum ca esti trist, cand ...

...motociclista a trecut peste linia continuă, pe banda destinată mijloacelor de transport în comun Âşi taximetrelor, pentru a efecuta o depășire și s-a izbit în plin de un taximetru care circula regulamentar din sens opus...

 

Insanatosire grabnica fetei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ai pus emoticonul cum ca esti trist, cand ...

...motociclista a trecut peste linia continuă, pe banda destinată mijloacelor de transport în comun Âşi taximetrelor, pentru a efecuta o depășire și s-a izbit în plin de un taximetru care circula regulamentar din sens opus...

 

Insanatosire grabnica fetei .

 

Poate pentru ca o cunoaste personal...:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, pa atunci are scuza, avea tot dreptul sa depaseasca linia continua.Scuza'ma, n'am stiut, am crez' ca era ceva ciuri buri dintr'asta ce respecta legea.

In concluzie, moarte taximetristului, nu'i ajute Dumnezo' de participant la trafic care circula regulamentar.

 

P.S Oare taximetristu' era constientizat de existenta motorbitziglistilor participanti la trafic sau acum, dand declaratii la sectie pt. vatamare corporala, este in curs de vesnica constientizare ?

Io zic sa mereti careva sa ii dati un flyer si niste abtipilduri cu motoristi, sa si le lipeasca pe portbagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, pa atunci are scuza, avea tot dreptul sa depaseasca linia continua.Scuza'ma, n'am stiut, am crez' ca era ceva ciuri buri dintr'asta ce respecta legea.

In concluzie, moarte taximetristului, nu'i ajute Dumnezo' de participant la trafic care circula regulamentar.

 

P.S Oare taximetristu' era constientizat de existenta motorbitziglistilor participanti la trafic sau acum, dand declaratii la sectie pt. vatamare corporala, este in curs de vesnica constientizare ?

Io zic sa mereti careva sa ii dati un flyer si niste abtipilduri cu motoristi, sa si le lipeasca pe portbagaj.

Yzule, ajunge. Ai inteles si tu, au inteles si altii motivul tristetii lui Galen. Daca nu l-ai inteles, putem filozofa la o cafea. Nu ma chema la bere ca nu mai beau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yzule, ajunge. Ai inteles si tu, au inteles si altii motivul tristetii lui Galen. Daca nu l-ai inteles, putem filozofa la o cafea. Nu ma chema la bere ca nu mai beau.

:goodposting:

/index.php?/topic/684880-accident-moto-pantera/page__view__findpost__p__3248058

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lasa-l pe nea soferu englez...de motorist se stie ceva? Sa speram ca auzim doar de bine!

Motociclistul e ok, doar s'a speriat. ca de nu era OK, ziceam ceva de el X-(

Bai Dom' Parinte ce sait ti-ai tras !!!

 

Cel mai mult mi-a placut la "contact" exprimarea aia care seamana izbitor de mult cu

Pai daca tot is somer, vorba lu' Galen...tre' sa'mi umplu timpu' cu ceva. Si ui' asa mi'am facut un sait :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident azi si in Grigorescu ( nu stiu cine si ce motor ) si in Floresti in fata la Oncos la ora 20.00...( sensul spre Gilau ) o Honda Repsol si ceva camioneta. Am vazut plecand SMURD-ul...nu stiu mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost 3 accidente moto si unu cu scuter : gsxr 600 in gheorgheni (a lu voicu ) , gsx550 gl la sala sporturilor de i`a taiat calea unu cu masina , ala cu repsol din floresti de la oncos , si unu cu scuter prin grigorescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost 3 accidente moto si unu cu scuter : gsxr 600 in gheorgheni (a lu voicu ) , gsx550 gl la sala sporturilor de i`a taiat calea unu cu masina , ala cu repsol din floresti de la oncos , si unu cu scuter prin grigorescu

 

Off.Da-mi te rog pe p.m nr. de tel a fratelui tau,ca mesaje nu primesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaug un accident ieri, pe Bucium. M-am zdrelit destul de serios, dar ma bucur ca sunt aici cu voi si putem sta la taste. Cum spuneam mergeam pe Bucium cu directia Grigorescu, banda 2 ~70kph. De pe ceva straduta din stanga a aparut un tovaras care avea de mers catre Polus. Cum nu stia ca exista si banda 1, s-a infipt direct in fata mea pe banda 2. Franat, virat dreapta cat am putut (aveam masina in dreptul meu pe banda 1) si agatat una bucata Fiat in drapta spate. Zburat peste fiat, peste acoperis una bucata logan si am finalizat tumba la 6.7 m (masurati de politie) cu nasul in asfalt. Geaca cu protectiiele, casaca si manusile si-au dat obsescul sfarsit facandu-si datoria. Sumar: umar dislocat, road rash picior stang, tumefieri degete mana stanga, luxatie picior stang, carena fata, far, semnalizator, maneta ambreaj, schimbator viteza, peg, carena spate. Asta eu. Romanul cu fiatul: indoit bara spate, spart semnalizator, 420 lei amenda si 60 de zile fara permis. Deci dupa posturile anterioare all-in-all a not a good day for science ieri.

 

Si in final intrebare pentru cunoscatori: Asiguratorul acopera si echipamentul de protectie sau numai motorul? Tovarasul militian sustine ca da, ca atare a trecut toate cele pe procesul verbal. Pe de alta parte am vorbit cu un amic de la o firma de asigurari care a cam strambat din nas. Omul are asigurare la Euroins.

 

Va multumesc pentru sfaturi, asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti parte vatamata asiguratorul e obligat sa acopere TOATE DAUNELE inclusiv echipamentul. Dar va trebui sa insisti foarte serios ca sa-ti capeti drepturile. Politistul a fost corect pentru ca ti-a trecut in procesul verbal si daunele de echipament. Intr-o situatie similara, eu m-am prins ca aveam cotul (din fericire doar de la geaca praf) doar dupa ce am iesit din politie si n-a mai vrut sa-mi adauge nimic la PV. Asa ca si asiguratorul mi-a ras una buna in nas cand am cerut bani de geaca. Morala: si azi umblu cu un petec zdravan pe maneca aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...