Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

nu de mult am venit de la UPU. Laci este constient si aparent nici o fractura in afara de o julitura zdravana pe nas si gatul in atele pus de cei de la ambulanta. a incercat sa se ridice cand m-a vazut dar nu l-am lasat, ce am observat e ca ar fi avut forta in el sa o faca deci e cat de cat ok.

i s-a facut testul cu etilotestul si lui si la popa iar acum este inca la upu pentru radiografii si alte investigatii. la acel moment era cu perfuzii, probabil pentru calmare.

 

mai tarziu am sa ma duc dupa el si va voi tine la curent.

 

update:

Laci e acasa, e bine. i s-au facut o gramada de analize, rmn si radiografii si nu are nimic rupt. bine-nteles dureri prin tot corpul ca dupa orice accident.

 

cat despre motocicleta... e cam sifonata.

 

despre accident:

 

popa a intrat pe contrasens si Laci s-a izbit frontal de el. norocul este ca a zburat peste masina si nu s-a atins de capota sau parbriz, ca altfel acum avea nevoie de atele prin oase.

domnul popa nu a vrut sa sufle in etilometru, si a fost dus de catre echipaj sa i se ia sange. si-a recunoscut vina fara nici o problema, dar am impresia ca va incerca sa musamalizeze posibilul alcool din sange, ca sa nu i se faca dosar penal, si a refuzat din cate am inteles, orice fel de analiza.

 

in tot raul si un bine, Laci e ok si nu a suferit rani majore. se va face bine repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a suflat popa in etilotest acolo la fatza locului..., am vazut eu, Sebi si Dani..., arata 0..., bine ca nu are fracturi Laci..., tocmai pove cu el pe mess...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi cum vine asta ca a refuzat orice proba care sa ii ateste nivelul alcoolemiei?

 

apoi vine simplu si ii doar infractiune 1-5 ani si anularea permisului daca bine mai retin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fa ca popa,ci fa ce-ti spune popa!Parca asa era.Dupa ce ca veniturile popilor nu sunt supuse impozitelor,mai si dau in altii fara rusine!Popo,bata-te ala a tau dumnezo' pentru magaria ce ai facut-o!

Cat il priveste pe Laci,insanatosire grabnica!

 

Ma pis pe slujbasu ala al bisericii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ...mie imi plac mult slujbele de la catolici ( cat am stat in italia (6 ani) am intrat de curios la o chiesa de a lor sa vad cum e ....preotii imbracati frumos in alb "cantau" slujba frumos nu ca ortodocsii nostri in negru care parca incanteaza ritualuri satanice)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciun credincios adevarat,nu are nevoie de intermediar-popa,preotul,etc!Credinta adevarata te insoteste peste tot si tot timpul,24/7!Asa traiesc astia de pe spinarea celor slabi de inger ce au nevoie de"mersul la beserica dumineca"!Daca astia s-ar trezi la un moment dat,ar ramane popii fara obiectul muncii!Ar fi foarte corect!

 

aici iti dau dreptate......i biblie nu scrie nicaieri ca tre sa ai intermediar pt a vb cu dumnezo......daca vrei sa te rogi o poti face la fel de bine din pat , de pe motor , te poti ruga cu hainele in brate din sifonier sa nu te prinda :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt o secunda, incercati sa ii vedeti pe preoti ca pe niste psihologi, daca intelegeti ce vreau sa spun. Un om cu probleme sentimentale, de exemplu, nu are nevoie neaparat de psiholog, dar in schimb, isi poate gasi linistea sau eventualele raspunsuri, cu ajutorul unui psihilog. Got it ?

Sau haideti sa va mai dau un pont: duhovnic sau parinte duhovnicesc. Cautati pe net, daca vreti, ce inseamna , si mai povestim...dar nu aici, pt ca suntem offtopic.

 

Insanatosire lui Laci !

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt o secunda, incercati sa ii vedeti pe preoti ca pe niste psihologi, daca intelegeti ce vreau sa spun. Un om cu probleme sentimentale, de exemplu, nu are nevoie neaparat de psiholog, dar in schimb, isi poate gasi linistea sau eventualele raspunsuri, cu ajutorul unui psihilog. Got it ?

Sau haideti sa va mai dau un pont: duhovnic sau parinte duhovnicesc. Cautati pe net, daca vreti, ce inseamna , si mai povestim...dar nu aici, pt ca suntem offtopic.

 

Insanatosire lui Laci !

 

hai sa fim seriosi Yzule si mai dai in (cuvant urat) mea ca 90% dintre ei is niste farisei care fac bani si de pe vii si de pe morti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa fim seriosi Yzule si mai dai in (cuvant urat) mea ca 90% dintre ei is niste farisei care fac bani si de pe vii si de pe morti

greu mai gasesti un preot care isi face treaba cu credinta si nu pe bani, spunand ca-i ajunge ce are de la dumnezeu. ala e preot adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greu mai gasesti un preot care isi face treaba cu credinta si nu pe bani, spunand ca-i ajunge ce are de la dumnezeu. ala e preot adevarat

 

astia is percum fetele virgine, se gasesc rar, si doar in gradinata grupa mica :crack:

 

bani donati biserici aka cutia milei se arunca in sus , ce ramane in aer sus merg in scopuri nobile bisericesti ce cade jos se duce la popa in jeb :crack: ai doamne ce pacatos is ma trazni vreu fulger :crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt o secunda, incercati sa ii vedeti pe preoti ca pe niste psihologi, daca intelegeti ce vreau sa spun. Un om cu probleme sentimentale, de exemplu, nu are nevoie neaparat de psiholog, dar in schimb, isi poate gasi linistea sau eventualele raspunsuri, cu ajutorul unui psihilog. Got it ?

Sau haideti sa va mai dau un pont: duhovnic sau parinte duhovnicesc. Cautati pe net, daca vreti, ce inseamna , si mai povestim...dar nu aici, pt ca suntem offtopic.

 

Insanatosire lui Laci !

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ...mie imi plac mult slujbele de la catolici ( cat am stat in italia (6 ani) am intrat de curios la o chiesa de a lor sa vad cum e ....preotii imbracati frumos in alb "cantau" slujba frumos nu ca ortodocsii nostri in negru care parca incanteaza ritualuri satanice)

da, si iubesc baieteii prin spatele altarului, dupa ce ii fura de la Michael Jackson

Editat de byrons13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam pe ce topic ai vrea sa discutam de popi,daca in accidentul acela,vinovatul e un popa?La "Bursa locala"?Sau poate la rubrica "Vorba de cultura"? :scratch:

Evident ca sanatate accidentatilor!

 

apoi nu te supara dar Mariana cam are dreptate, drept si prin urmare propun sa deschida careva ( care nu are inca warn ca io am ceva si nu ma risc ) un noi topic intitulat astfel

 

Motociclismul si duhul sfant sau , Spiritismus si duhul sfant pe doo roti :crack: si acolo putem discuta despre popi acatiste si alte chesti din astea sfinte :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, oare cat coasta o binecuvantare a atelajului din dotare, fie el masina, fie motocicleta? E in functie de capacitate si categorie ? Si desenarea crucii pe motor intra in pret? Ca am vazut vreo cativa preafericiti ca aveau cruci pe portbagaju masinii sa ii pazeasca de ploi si vreme rea...

 

Ma gandesc serios sa imi binecuvantez si sfintesc motoreta, sa am parte numa de drumuri bune colegii, in anul care vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...