Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!!

Sti eu lucrez la o tipografie!! Si acolo lucrez cu mai multe reviste te pot ajuta daca vrei sa scri in vreo revista de domeniu!! (intamplator si eu sunt motorist si am inceput cu ss si mai fost foarte greu dar multumesc ca am fost ponderat si inca nu am dat-o pe jos de 2 ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu ideea ca omul invatza toata viatza.insa eu am un vis practic de cand ma stiu=acela de a conduce un supersport.deocamdata nu am motocicleta ,insa de curand m am apukt sa strang bani k sa mi cumpar una, deoarece problema mare=nu am voie motocicleta(norma impusa de mama, pt k tata a avut in tineretze si a avut mainile si picioarele rupte,iar acuma deh a mai inaintat in varsta si s a mai potolit).si tot citind ce voi ati scris pe aici parca si mai mult imi doresc asaceva. ca sa se mai stie astept sfaturi, ele sunt binevenite. de condus am condus doar masina pana in ziua asta, practic zilnic am mers.deci asa cat de cat aprecierea o am in trafic. acuma sper sa nu va suparatzi k am dat pe aici , dar kiar imi plac 2rotzi.in viitorul apropiat sper sa mi procur si eu ceva frumos.makr sa incep cu una veche.ca stiti cum este= inceputul e greu, restul vine de la sine. p.s.: sunt pitestean.asa ca daca e vreunu pe aici si are timp si chef sa mai dea cate o lectie mik as fi bucuros. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AKY daca vrei senzatie de viteza eu zic sa incerci un naked.Una e 200 pe SS si una e pe naked.

 

Incearca tu 120-130 pe drum forestier mai dur, sa vezi senzatie de viteza! :baldy:

 

Incercati 80 pe bicicleta sa vedeti senzatie de viteza! Nu se compata cu 220 pe naked. :bigstar:

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@ruud914: la ce dreaq iti trebuie sa mergi pe o roata? sa impresionezi prieteni sau panarame? :bounce:

oricum, cu cbr600f cu pinion stock nu cred ca vei reusi. io n'am reusit. nici nu am incercat, dar am avut unele faze in care am dat tare gaz in 1'a si a 2'a si nu s'a ridicat fata, insa pleaca ca din pusca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si yo am vazut care or patit pe 80 cmc sau 125 cmc

 

 

tocmai asta e si ideea...ca se poate intampla pe orice categore de motor...si la orice cmc...daca esti cu capu` pe umeri...cred ca zx4r iarta mai mult decat surorile mai mari :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

sa ma bag si io in seama sa nu ma bag...

sper sa nu ma injure nimeni sau chesti dastea...

io am inceput cu un fzr 1000 5 valve 140 kai :| (am 17 ani si io si motoru)

daka mergi linistit si nu te mananka ... nai treaba ( lam cumparat din intamplare.. imi doream motor dar nu ma gandeam la asa ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma bag si io in seama sa nu ma bag...

sper sa nu ma injure nimeni sau chesti dastea...

io am inceput cu un fzr 1000 5 valve 140 kai :| (am 17 ani si io si motoru)

daka mergi linistit si nu te mananka ... nai treaba ( lam cumparat din intamplare.. imi doream motor dar nu ma gandeam la asa ceva)

 

17 ani, fara carnet, fzr 1000 ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma bag si io in seama sa nu ma bag...

sper sa nu ma injure nimeni sau chesti dastea...

io am inceput cu un fzr 1000 5 valve 140 kai :| (am 17 ani si io si motoru)

daka mergi linistit si nu te mananka ... nai treaba ( lam cumparat din intamplare.. imi doream motor dar nu ma gandeam la asa ceva)

 

 

tu o sa mori in public bah!

tu nu ai mah parinti, sa te bata ma-ta rau de tot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vam spus k imi sariti in kap :|

asta e....

mc de urare HONDANEGRU..

aa... si nam spus ka merg cu el in trafic ... am spus ka lam luat din intamplare ( sa fac un ban- cu alte cuvinte lam luat la pretz de rs50):bounce:

numai bine

Editat de dany_cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vam spus k imi sariti in kap :|

asta e....

mc de urare HONDANEGRU..

aa... si nam spus ka merg cu el in trafic ... am spus ka lam luat din intamplare ( sa fac un ban- cu alte cuvinte lam luat la pretz de rs50):angry:

numai bine

 

 

pai nu tre' sa iesi in trafic ca sa faci lumea sa puna de o coliva :bounce: . si, vorba aia, a murit unul cu R6 in spatele blocului, nu in trafic, la cateva ore dupa ce si-a luat motorul. so............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vam spus k imi sariti in kap :|

asta e....

mc de urare HONDANEGRU..

aa... si nam spus ka merg cu el in trafic ... am spus ka lam luat din intamplare ( sa fac un ban- cu alte cuvinte lam luat la pretz de rs50):what:

numai bine

 

da, l-ai luat pentru enduro, sa mergi pe camp cu el..

tu ai zis ca ai INCEPUT cu asa ceva

faptul ca te-ai urcat pe niste motoare la SMAEB nu inseamna ca le-ai si condus :bounce:

e ca diferenta intre un film XXX si o femeie :angry:

 

 

daca e doar atat..renunta cat mai ai timp

ia ceva mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti ka renunt is constient ka nu e de mine are 299 de kile :|

am zis k am luat motoru ka sa fac un $ si lam scos la cateva ture..

nam mers mai mult de 50 kph.. ( e primu meu motor cu numele meu pe acte )

ps e de vanzare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti ka renunt is constient ka nu e de mine are 299 de kile :|

am zis k am luat motoru ka sa fac un $ si lam scos la cateva ture..

nam mers mai mult de 50 kph.. ( e primu meu motor cu numele meu pe acte )

ps e de vanzare..

 

sa stii ca se moare din mult mai putin :angry: . si este suficient sa se intample o data. succes la vanzare si ia un motor ca sa zic asa "user friendly" :bounce: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...