Sari la conținut

Desene Yamaha V-max


ddcristi
 Share

Postări Recomandate

Salut lume,

 

Tot caut pe net nishte desene cu Yamaha V-MAX... Shi nu reushesc sa gasesc... Poze cu motorul normal gasesc la greu, dar caut ceva mai futuristic, mai stilizat... Un desen cu un V-MAX cat mai SF pe care sa mi-l desenez pe perete acasa... Shtie careva unde pot sa gasesc asha ceva? Am gasit ceva, va atashez mai jos un exemplu cu ceea ce m-ar interesa....

 

DDC

post-3067-1139393245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Tomina (tomina www.tomina.ro/index.php) facusera ceva interesant cu un V-Max. Mie mi-a placut. Sper sa il gasesti interesant, desi nu i-as zice chiar "futuristic".

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam... shi ala ii fain... da' incerc sa caut ceva desene cu motociclete V-MAX... nu desene DE PE motocicletele V-MAX.... ideea e ca vreau ca pe un perete de acasa sa desenez un V-MAX... dar am nevoie sa am un desen al unui V-MAX, nu o poza... :finger:

 

Multzam oricum, DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe!!! Multzam!

 

Intre timp am mai gasit shi eu cateva poze... O sa caut printre ele sa incerc sa gasesc una care imi place cel mai mult, dupa care o sa-l pun pe fratele lu' pretena-mea sa "o puna" pe perete.... :finger: Daca reushesc sa fac kestia asta, o sa postez o poza cu "produsul finit"...

 

Multzam inca odata.. DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-am hotarat la o poza... shi am shi inceput desenu' pe perete.... Ia uitatzi ce va trebui sa iasa... shi ce am pe perete pana acuma.... :yikes: O sa pun poze shi cu "produsul finit"... :yikes:

 

DDC

post-3067-1140705254_thumb.jpg

post-3067-1140705297_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnule!Uite daca am vazut ca esti asa pasionat de V-Max ti-am gasit ceva meserias pe net.Asta e de pe site-ul celor de la Yamaha.Model de V-Max din hartie.Il ai aici in link format PDF si poti sa iti printezi si ansamblezi cate vrei.Tot acolo gasesti si instructiunile de asamblare.Si mai ai si alte modele bine inteles.Sunt super modelele.Cu putina rabdare poate iesi ceva super.Eu mi-am facut deja Dragstar classic.Spor la decupat,lipit si vopsit!!

 

http://www.yamaha-motor.co.jp/global/enter...vmax/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule!Uite daca am vazut ca esti asa pasionat de V-Max ti-am gasit ceva meserias pe net.Asta e de pe site-ul celor de la Yamaha.Model de V-Max din hartie.Il ai aici in link format PDF si poti sa iti printezi si ansamblezi cate vrei.Tot acolo gasesti si instructiunile de asamblare.Si mai ai si alte modele bine inteles.Sunt super modelele.Cu putina rabdare poate iesi ceva super.Eu mi-am facut deja Dragstar classic.Spor la decupat,lipit si vopsit!!

 

http://www.yamaha-motor.co.jp/global/enter...vmax/index.html

 

 

Hehehehehhehe.. salut! :cheers:

 

Multzam pentru link.. Modelul de V-MAX il am si eu de ceva vreme deja, dar din pacate pana acuma nu am avut nici timpul, nici rabdarea sa ma apuc sa-l fac... Probabil ca totushi ma voi apuca odata shi-odata de taiat si lipit... Chiar mi s-a parut interesanta chestia.... Pana atunci, i-am dat de lucru fratelui prietenei mele sa-mi picteze un V-MAX pe perete, acasa... :D Aici o sa vezi mai multe poze cu pictura:

 

/index.php?showtopic=37685

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...