Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Ce intelegi prin subturat? In ce "interval" ar trebui sa ma situez pentru un rulaj ok..? Tu ce consum ai? Aproximativ...

Multumesc mult pentru raspuns!

 

Subturat inseamna sa dai repriza adica sa tragi relativ brusc si sustinut de gaz la 2-3, chiar si 4 mii de ture. Al meu papa cam 8% in city, cred, dar vede destul de frecvent 8-10-12 mii de ture si plecarile de la stop sunt in asa fel incat sa simt ca traiesc. :crack: Nu stau la cozi deci plec de obicei primul de la stop. Mi se intampla cateodata sa merg insa si cruising lejer asa de dragul plimbatului, asta daca nu cumva apare vreun Sti cu chef de scandal. :lol: Dar 8% mi se pare ok... avand in vedere ce imi ofera. Adica ma misc decent cu 8% pe cand cu cadavru' de Polo 1,2 deabea ma tarai cu 10+% si frec si vremea in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am un Bandit 600 din 1998,3500 km,albastru .Vreau sa-l vand!

0742483842 Andrei

 

Salut! Am o mica nelamurie... Detin un Bandit 600 S din '96 si acum cateva zile facut plinul.. Pana acum am facut 160 km, iar azi a trebuit sa rotesc "robinetul" la gaz pt ca benzina era pe duca... Daca nu ma insel in mod normal ar mai trebui sa fie aproximativ 3 litri de benzina in rezervor. Faza este ca dupa calculele mele ar veni un consum de aproximativ 10l / 100 km... Ceea ce, sincer, mi se pare cam exagerat.. Sunt incepator si nu ma duc mai sus de 5000/6000 ture.. Este normal consumul? Voi ce consum aveti? Multam'

Astfalt uscat!

[/quote

Al meu e la fel 600 S din 98 merg circa 220 km si raman pe rezerva 4 litri

Editat de cosmopoker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditilor knd facem o intalneala? Stiu ca am citit mai demult despre o intalnire a proprietarilor de Bandit mai demult (fusese in fata Casei Poporului).

Ce ziceti?...repetam figura?....Mai schimbam un sfat...o impresie.

 

Ne bagam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditilor knd facem o intalneala? Stiu ca am citit mai demult despre o intalnire a proprietarilor de Bandit mai demult (fusese in fata Casei Poporului).

Ce ziceti?...repetam figura?....Mai schimbam un sfat...o impresie.

 

Ne bagam?

 

am inteles ca nu ii primiti pe astia mai mici , cu 4sute :crack:

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditilor knd facem o intalneala? Stiu ca am citit mai demult despre o intalnire a proprietarilor de Bandit mai demult (fusese in fata Casei Poporului).

Ce ziceti?...repetam figura?....Mai schimbam un sfat...o impresie.

 

Ne bagam?

Eu vin numai sa anunta ti din timp :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orioane, ti-ai gasit aripa?

 

Nu... ai tu? ca deja toate gecile mi-s stropite...

 

cat despre intalnirea Banditilor facem asa :crack:

 

trec prin sibiu duminica dim, il iau pe emppu pana in buc... ne intalnim cu restu', si dupa aia inapoi acasa daca nu are unde sta in Buc :lol:

 

Caline am eu maneta de ambreaj da e rupt capatul (biluta)

Editat de Orion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trec prin sibiu duminica dim, il iau pe emppu pana in buc... ne intalnim cu restu', si dupa aia inapoi acasa daca nu are unde sta in Buc :lol:

 

baaa... io numa uichendu trecut am fo in Bucale. M-am intalnit acolo cu fo 2 Hotzi, un 6 si un 12 la o :crack: . Ne vedem la CJ, sper. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, saptamana asta, incet dar sigur imi iau banii pe motor si in cel mai scurt timp fac upgrade-ul la B12 . Inca nu stiu 100% de care va fi , dar in plan e un N pop(o) din 2002. Mai vedem, dar de venit sigur vine un hotoc. Va tin la curent.

Pt. Emppu :lol: . No bine, asa :crack: , ca tre sa-l ud ala nou cand vine, poate chiar la Cluj la intrunire , cine stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaaa... ca.cat. :lol: Prea tarziu il iei. Tocmai ce o fo' parada Pop(o). :crack:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu... ai tu? ca deja toate gecile mi-s stropite...

 

Caline am eu maneta de ambreaj da e rupt capatul (biluta)

Am, da-i pe motor, si vreau sa-mi tin geaca curata, ca s-a murdarit destul la accident :crack:

Eu speram sa-mi zici c-ai gasit, poate ai dat de-o sursa miraculoasa de pese. La mine problema nu e de gasit, gasesc la orice ora si ultima saiba de pe Bandit, numa' ca e de asteptat si costa. Na, asta-i viata.

Maneta deja mi-am comandat din 2 surse, dupa ce am comandat o data am aflat de cineva care-mi aduce in 2 zile, si ieri am comandat inca una. Nu-i rau sa fie de rezerva, ca-i numai 35 RON.

 

M-am uitat de curiozitate cit e aripa aia, nu-mi vine sa cred. Ar trebui pus flamethrowerul pe ala care ti-a saltat-o. Sper sa gasesti SH.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emppu refuzi tu o liniuta pe valea oltului cu mine? dezamagitor....

 

:kiss::):lol:

 

Va astept la cluj prieteni

 

Baa... te calc in picioare. Facem oricand. :D Iti dau si 10 m avans. :D Imi permit ca nu ai aripa si nu ti permiti sa-ti iei zboru la 130. Mai adresez odata, pe aceasta cale, multa mue celui care a ciordit-o. :crack:

Stai sa-mi fac ambreiaju ca ultima data am avut putine emotii vs un STi. :lol:

 

Update: am facut rost de janta de 5,5 de pe 12. Momentan este in lucru (polishat marginile). Da nu prea imi vine sa o pun asa stock sus (45) pana nu fac rost de un pinion de 47-48 pt ea. :lol:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe restu le am cam eliminat. Vad daca-i ambreiaju, mai exact ce din ambreiaj, sapt aviatoare cand il crap. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la "intrunire"... Unde? Cum? Cand? Ma bag si eu.. :)

 

Deocamdata nu e stabilita decat ziua...duminica.

Stiu ca s`au mai facut intalniri de genu` in parcarea din fata Casei Poporului. Poate stabilim o ora convenabila tuturor. Veniti cu propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...