Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

One: Moto meu e la iernat, a expirat RCA-ul si nu il innoiesc ca nu se merita!

 

Calin: trebuie sa vrobesc si eu cu tipul ala ... eu vreau saua redesenata, nu doar retapitata :). Adica vreau partea pasagerului inaltata, cu bordura, a soferului mai scobita. Un pic gen cum arata alea de 400 euri :D

pai fix asta vreau si eu. in ultima vreme saua de Kult mi se pare teribil de incomoda (mi-oi fi schimbat eu forma?). vreau o mica inaltare in virf,. linga rezervor, sa fie mai scobit si mai apropiat de orizontala locul meu si al pasagerului.

eu pina acum n-am vorbit cu tipul ala pentru ca ar fi trebuit probabil sa-i las saua macar o saptamina si n-am fost dispus deloc sa renunt la motor. daca vrei caut o poza cu nepra aia sa vezi ce-a facut.

Mesaj completat

Poze cu mine si bandita n-avem in calc de la munka...si apoi ce ma luati ca pe mirc...doar e banditmania, nu? si bandita ati vazut-o... :) hai ca glumesc...da chiar n-am poze cu mine si cu ea aku...

sa stii ca mie nu mi-au cerut niciodata poze :)( tare mi-e ca intilnirea aia a banditilor (si banditelor mai nou) care se amina de 38 de ani o sa aiba loc in scurt timp, if you get my point :)

n-am nici un fel de date de contact ale tipului ala. am incercat si eu sa le obtin dar cel de la care am aflat de el mi-a zis doar pe unde sta. o sa vad ce pot sa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai fix asta vreau si eu. in ultima vreme saua de Kult mi se pare teribil de incomoda (mi-oi fi schimbat eu forma?). vreau o mica inaltare in virf,. linga rezervor, sa fie mai scobit si mai apropiat de orizontala locul meu si al pasagerului.

eu pina acum n-am vorbit cu tipul ala pentru ca ar fi trebuit probabil sa-i las saua macar o saptamina si n-am fost dispus deloc sa renunt la motor. daca vrei caut o poza cu nepra aia sa vezi ce-a facut.

Mesaj completat

 

sa stii ca mie nu mi-au cerut niciodata poze :)( tare mi-e ca intilnirea aia a banditilor (si banditelor mai nou) care se amina de 38 de ani o sa aiba loc in scurt timp, if you get my point :)

n-am nici un fel de date de contact ale tipului ala. am incercat si eu sa le obtin dar cel de la care am aflat de el mi-a zis doar pe unde sta. o sa vad ce pot sa fac.

 

 

Am vazut eu ca nu cere nimeni poze nimanui...ce mah...m-ati vazut fata si-ati sarit :) ...da' daca asta ar face banditii sa se intalneasca v-oi da si-o poza...da tot n-o sa stiti ca sunt eu pana nu ne vedem asa ca pot s-o pun si pe bunica... :)

Poate dai cumva de omu' ala cu shaua...chiar mi-ar placea sa-i fac cadou banditei mele o sha noua....ma rog...nou retapitata si aranjata...si dau o bere la intalnirea aia de care tot vorbim...hai aku repede cat inca mai e soare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut eu ca nu cere nimeni poze nimanui...ce mah...m-ati vazut fata si-ati sarit :) ...da' daca asta ar face banditii sa se intalneasca v-oi da si-o poza...da tot n-o sa stiti ca sunt eu pana nu ne vedem asa ca pot s-o pun si pe bunica... :)

Poate dai cumva de omu' ala cu shaua...chiar mi-ar placea sa-i fac cadou banditei mele o sha noua....ma rog...nou retapitata si aranjata...si dau o bere la intalnirea aia de care tot vorbim...hai aku repede cat inca mai e soare...

nu pune poze cu bunica, ca iar se anuleaza intilnirea :)

 

cu tipu' ala e mai complicat, ca numarul celui de la care stiu de el e in telefonul care tocmai s-a bushit (din cauza ca umblu cu el in buzunar pe motor, btw :) ). tre' sa recuperez agenda sau sa fac rost de nr. lui din alta parte. dar oricum nu-s convins ca se rezolva pina la sfirsitul sezonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pune poze cu bunica, ca iar se anuleaza intilnirea :)

 

cu tipu' ala e mai complicat, ca numarul celui de la care stiu de el e in telefonul care tocmai s-a bushit (din cauza ca umblu cu el in buzunar pe motor, btw :) ). tre' sa recuperez agenda sau sa fac rost de nr. lui din alta parte. dar oricum nu-s convins ca se rezolva pina la sfirsitul sezonului.

 

 

Nu-i bai ca oricum operatiunea intentionez s-o fac la iarna...deocamdata mai e vreme de plimbare si fara sha nu prea se poate...asa ca timp ar fi.

 

Bine, fara bunica, dar tot n-am poze...va trebui sa ma credeti pe cuvant ca-s fata...:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calin, important e sa dai de el si el sa fie dispus sa faca manevra. eventual vede saua ta, isi da cu parerea daca poate sau nu, estimeaza un cost si apoi discutam! Poate nu poate/nu stie, si atunci lucrurile se simplifica complet :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pune poze cu bunica, ca iar se anuleaza intilnirea :)

 

cu tipu' ala e mai complicat, ca numarul celui de la care stiu de el e in telefonul care tocmai s-a bushit (din cauza ca umblu cu el in buzunar pe motor, btw :) ). tre' sa recuperez agenda sau sa fac rost de nr. lui din alta parte. dar oricum nu-s convins ca se rezolva pina la sfirsitul sezonului.

ce are sula cu pasula?umblatul cu telefonul in buzunar cand esti pe motor ti-l strica?ce-i cu aberatia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce are sula cu pasula?umblatul cu telefonul in buzunar cand esti pe motor ti-l strica?ce-i cu aberatia asta?

nu te pune cu mine ca am boala contrazicerii si o sa pierzi.

e din cauza ca am c.oaiele prea mari (ca sa nu mentionez ca de fapt sint 5 in total) si mai devreme sau mai tirziu sfarma telefonul in bucati.

game over. you lose :)

 

mai port si alte chestii prin buzunar in afara de telefon (chei, de exemplu), si cu toate ca in general sint atent sa stea singur in buzunar, odata si-odata tot uit si s-a intimplat sa sparga ecranul, din cauza pozitiei. happy now?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine oglinzi. Acu nu stiu, intreb si io ca omu'...se pliaza? si presupun iar ca omu neshtiutor ca se pot prinde fara probleme, indiferent de care Bandit, nu? Adika nu vin pe model ca alte piese...intreb, nu dau cu paru'...

Auzi da husa de rezervor de unde o luashi? ca ma gandeam si la asa ceva...aveau si alte culori? sigur te-au mai intrebat si altii cu muuulte pagini in urma dar nu mai stiu unde sa caut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzi din alea am si eu si sint cvasi-universale (parca la Ducati nu merg), filet M10, daca nu ma insel. doar ca tu ai bandit S si e alt sistem de prindere ca la N-uri.

huse sint pe ebay destul de ieftin. eu am luat husa de pe ebay.fr ("protege reservoir"), care e de fapt pt. Pop (eu avind Kult). daca reusesc sa repar rezervorul incit sa para intact o s-o vind (asta tot la iarna ramine de vazut). am luat-o cu 60 de euro noua (cu tot cu transport din Franta).

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit One.

 

Pentru sei - ati incercat sa cautati ?

 

 

Multumesc! :)

De Darian intrebam de la inceput si o sa-i dau omului un PM ca sa vad ce si cum. Oricum, asa cum am zis, nu as vrea sa stau mult fara sha, asa ca daca reuseste Calin sa dea de omu' din Iasi nu strica niciodata sa compari.

 

 

Mesaj completat

oglinzi din alea am si eu si sint cvasi-universale (parca la Ducati nu merg), filet M10, daca nu ma insel. doar ca tu ai bandit S si e alt sistem de prindere ca la N-uri.

huse sint pe ebay destul de ieftin. eu am luat husa de pe ebay.fr ("protege reservoir"), care e de fapt pt. Pop (eu avind Kult). daca reusesc sa repar rezervorul incit sa para intact o s-o vind (asta tot la iarna ramine de vazut). am luat-o cu 60 de euro noua (cu tot cu transport din Franta).

 

 

Multumesc Calin.

 

Da de veste cand/daca te hotarasti sa o vinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de veste cand/daca te hotarasti sa o vinzi.

daca isi repara Ciprian (Vishco) motoru', zicea ca si-ar pune el husa (el are tot Pop), deci depinde si de el. dar el urmeaza sa se hotaraste in scurt timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te pune cu mine ca am boala contrazicerii si o sa pierzi.

e din cauza ca am c.oaiele prea mari (ca sa nu mentionez ca de fapt sint 5 in total) si mai devreme sau mai tirziu sfarma telefonul in bucati.

game over. you lose :)

 

mai port si alte chestii prin buzunar in afara de telefon (chei, de exemplu), si cu toate ca in general sint atent sa stea singur in buzunar, odata si-odata tot uit si s-a intimplat sa sparga ecranul, din cauza pozitiei. happy now?

pai de boala ta stiu da io nu prea-mi pun mintea :) totusi defectarea telefoanelor nu are nimic de a face ca esti pe motor...la fel de simplu ti se pot defecta in conditile astea si daca stai pe scaun.iti sugerez niste pantaloni cu mai multe buzunare,un telefon mai bun(by the way eu am unul personal si 2 de servici in buzunare si iaca nu o crapat niciunul de cativa ani),sau sa il agati la gat ca si copii :)

Mesaj completat

oglinzi din alea am si eu si sint cvasi-universale (parca la Ducati nu merg), filet M10, daca nu ma insel. doar ca tu ai bandit S si e alt sistem de prindere ca la N-uri.

huse sint pe ebay destul de ieftin. eu am luat husa de pe ebay.fr ("protege reservoir"), care e de fapt pt. Pop (eu avind Kult). daca reusesc sa repar rezervorul incit sa para intact o s-o vind (asta tot la iarna ramine de vazut). am luat-o cu 60 de euro noua (cu tot cu transport din Franta).

ma da cum explici tu ca un profesionist.cine te-a invatat pe tine? :)

Mesaj completat

Multumesc Calin.

Da de veste cand/daca te hotarasti sa o vinzi.

eu iti recomand sa-ti cauti o husa la culoarea motorului tau sa nu arate ca o nuca-n perete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de boala ta stiu da io nu prea-mi pun mintea :) totusi defectarea telefoanelor nu are nimic de a face ca esti pe motor...la fel de simplu ti se pot defecta in conditile astea si daca stai pe scaun.iti sugerez niste pantaloni cu mai multe buzunare,un telefon mai bun(by the way eu am unul personal si 2 de servici in buzunare si iaca nu o crapat niciunul de cativa ani),sau sa il agati la gat ca si copii :)

da' totusi nu pricep de ce ti se pare asta un amanunt atit de important incit sa merite dezbatut aici? da-l in mama lui de telefon, vesnica pomenire, RIP etc

 

eu iti recomand sa-ti cauti o husa la culoarea motorului tau sa nu arate ca o nuca-n perete

am uitat sa mentionez ca husa mea e neagra. din cite-mi aduc aminte am vazut si albe sau gri deschis pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce are sula cu pasula?umblatul cu telefonul in buzunar cand esti pe motor ti-l strica?ce-i cu aberatia asta?

 

Daca vii de la intrunire de la CJ cu el in buzunarul de la geaca si te prinde potopu lu' Noe, da, ti-l strica. :)

Mesaj completat

Ziua buna frati Banditi! :)

 

Poate m-ati vazut bantuind pe aici, am citit toate cele 439 pagini inainte sa scot o vorbulita. Am zis ca daca tot sunt pe aici mai bine intai sa ascult si apoi sa vorbesc. Asadar...eu si Bandita mea (B6 S Pop) ne jucam de anu' trecut da' nu prea am stat pe forum. Sau mai mult am citit si am bagat la cap...ca sa stiu pe cine sa intreb cand am vreo problema...Imi place de ea mult de tot, e primul motor si ne intelegem de minune. Si in oras si la drumuri mai lungi si la drum drept si pe serpentine...(am facut impreuna sezonul asta -de fapt mai putin luna iulie cat a fost in service...dar asta e poveste lunga- aproape 5000 km and still counting ca nu ne dam batute asa usor si un pic de ploaie nu ne sperie)

Acum vroiam sa ma prezint si sa va intreb apropo de re-tapitarea seii, pentru ca ma bate gandul ca la iarna sa ii mai fac cate ceva, nu modificari mecanice sau tehnice majore, dar pe ici pe colo, de exemplu:

re-tapitare sa

vopsit si indreptat rezervor (v-am zis, e poveste lunga)

schimbat oglinzi

in limita bugetului si altele...

 

Bine ai venit in randul nostru. Ma bucur ca o fata nu s-a speriat de greutatea si gabaritul relativ mari ale unui Bandit. La cat mai multi km frumosi!

Sper ca nu te ai atacat la faza cu kitul de coborare a coditei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is foarte curios cum de-ai ajuns la B6, in general fetele nu prea-s cu nakedurile, le plac carenatele si chopperele.

 

disclaimer anti-cearta: sau cel putin asa am observat eu

Pentru ca banditul e mare si tare....frumos. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe la noi one!

 

Calin: Ai rezolvat cu cheia aia olandeza? Eu m-am uitat in trusa de chei care a venit sub saua banditului meu si pe acolo am si o cheie asemanatoare cu cea din poza ta. Daca nu ai gasit, iti fac o poza sa vezi daca se potriveste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe la noi one!

 

Calin: Ai rezolvat cu cheia aia olandeza? Eu m-am uitat in trusa de chei care a venit sub saua banditului meu si pe acolo am si o cheie asemanatoare cu cea din poza ta. Daca nu ai gasit, iti fac o poza sa vezi daca se potriveste?

stiu de ce cheie zici tu, e vorba de cheia pt. reglarea amortizorului. am si eu, dar nu se potriveste, are dintele ala prea lat. pina la urma cred ca o sa rezolv batind cu un dorn, ceva, ca cea mai ieftina pe care-am gasit-o costa vreo 20 de euro (Louis).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vii de la intrunire de la CJ cu el in buzunarul de la geaca si te prinde potopu lu' Noe, da, ti-l strica. :)

Mesaj completat

 

 

Bine ai venit in randul nostru. Ma bucur ca o fata nu s-a speriat de greutatea si gabaritul relativ mari ale unui Bandit. La cat mai multi km frumosi!

Sper ca nu te ai atacat la faza cu kitul de coborare a coditei. :)

 

Multumesc frumos! Nu m-am speriat...a fost dragoste la prima vedere. La inceput nu ajungeam bine cu picioarele jos, asa ca a fost nevoie de kit de coborare si n-am de ce sa ma atac...era chiar necesar. Desi am invatat sa merg pe ea fara kit, recunosc ca e mult mai usor cu. Si asta e...nu ma simt slaba pentru ca sunt femeie asa ca n-as avea de ce sa ma atac. :D

 

is foarte curios cum de-ai ajuns la B6, in general fetele nu prea-s cu nakedurile, le plac carenatele si chopperele.

 

disclaimer anti-cearta: sau cel putin asa am observat eu

 

Nu ma cert...am cautat mult si bine, am incercat si chopper inainte sa raman la Bandita. Dar nu era ce vroiam eu...prea mare sau prea mica, nu suficient de manevrabila sau prea de fitze...no offence to anybody. Dar asa cum am spus, cu Bandita a fost dragoste la prima vedere...m-am urcat prima data pe ea si am simtit ca ea e! :) Tre' sa recunosc ca usor nu a fost, am cazut destul de urat la inceputul verii, dar n-am putut sa stau departe de ea...

 

Despre husa...da, tre' musai sa fie culoarea motorului dar ma cam bate gandul s-o vopsesc...de-aia ma si interesa husa neagra. Inca nu m-am hotarat si depinde mult si de buget. O sa mai vad.

 

Va multumesc tuturor pentru urarile de bun venit. Poate totusi reusim sa ne si vedem la ochi anu' asta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu husa si eu ma gandeam.. dar putin greu cu marafetii ...

 

ne relaxam , fie pat, fie canapea si mai pun o intrebare .

 

Ce bec sa pun si eu la farul meu ca momentan am un bec normal no halgen no life no light. Poate vrunu' sa recomande vro marca si un model? Sau ma duc si cer unu alandala de halogen ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu husa si eu ma gandeam.. dar putin greu cu marafetii ...

 

ne relaxam , fie pat, fie canapea si mai pun o intrebare .

 

Ce bec sa pun si eu la farul meu ca momentan am un bec normal no halgen no life no light. Poate vrunu' sa recomande vro marca si un model? Sau ma duc si cer unu alandala de halogen ?

s-a mai discutat. mie mi-a recomandat cineva nush ce Philips Ultravision, cica ar fi o diferenta colosala fata de un bec ieftin. avind doua faruri, am zis sa schimb doar un bec ca sa pot compara. ei bine: sula diferenta. pur si simplu lumina e putin mai alba la Philips, dar abia se cunoaste. o fi si vina farurilor propriu-zise, dar ma indoiesc ca e semnificativ aportul. zicea si KMIHAI ca-s abureli, eu m-am incapatinat sa dau 50 de RON de jegul ala de Philips totusi si mi-a parut rau.

ori xenon ori lasa-l asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si fiindca tot se vorbeste de lumini...geamu' de la faru meu e julit destul de urat...acu mai merg asa dar aveti idee, se poate schimba doar fata sau tre' sa schimb farul cu totu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...