Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Si fiindca tot se vorbeste de lumini...geamu' de la faru meu e julit destul de urat...acu mai merg asa dar aveti idee, se poate schimba doar fata sau tre' sa schimb farul cu totu'?

merge si numai geamul cu un pistol cu aer cald ca e lipit cu mastik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca tot vorbeati mai inainte de oglinzi, in special de oglinzile lui Macke.

La mine oglinzile originale au o mica problema si vreau sa le schimb.

Student fiind, am ales cea mai ieftina(si, zic eu, mai proasta) varianta si asa ca am comandat de pe louis un set de oglinzi care arata asa :

post-41379-1254908302_thumb.jpg post-41379-1254908342_thumb.jpg

Nu am bani de baracuda sau alte cacaturi si asa ca incerc varianta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vorbeati mai inainte de oglinzi, in special de oglinzile lui Macke.

La mine oglinzile originale au o mica problema si vreau sa le schimb.

Student fiind, am ales cea mai ieftina(si, zic eu, mai proasta) varianta si asa ca am comandat de pe louis un set de oglinzi care arata asa :

post-41379-1254908302_thumb.jpg post-41379-1254908342_thumb.jpg

Nu am bani de baracuda sau alte cacaturi si asa ca incerc varianta asta.

bun asa,eu tocmai le schimb si o sa le vand arata exact ca si in poza :) ....daca nu intrebi si tu ...si by the way mia am si oglinzile originale in plus :)

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki GSX 600 F fara carene evident, modelul de la inceputul anilor '90.

 

 

castigator la puncte este PIJAMA!

 

 

 

Subject: anunt bikeshop

To: tzu_motto@yahoo.com

Date: Tuesday, October 6, 2009, 8:18 AM

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...994-235975.html

 

 

Salut.

 

Spune-mi si mie ce model e motorul din anuntul tau ... sau, daca nu stii, da-mi o serie de sasiu, te rog. Intreaba un amic ... :)

 

Bafta

 

 

 

 

 

E modelul de Suzuki GSX600F din 1994 pt alte detalii ma gasesti la tel 0768223318 sau pe mess tzu_motto@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol , ma intrebam cand o sa-l sune cineva pe om sa-l intrebe.

 

Thx Calin pentru sfat, dar fata de becuri normale, cred ca mai bine un halogen ... in fine , oi fi plin de capitalism , dar macar daca dai bani putin mai mult ( cu cap cu cap) parca iti iese ceva mai bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke, degeaba. e B4 cu racire pe ulei si cadru de Katana :) nu mai insista ca te faci de ris :)

 

 

Deci...ideea de a pune raspunsul nu a fost nicidecum de a demonstra cuiva ca a gresit sau nu, ci din pura curiozitate (recunosc ca muream de curiozitate :) ) si am laudat pe cel mai inspirat (sau care chiar a stiut :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am glumit man.

 

chiar daca se demonstra ca nu e Katana, era evident ca nu e B4. intial si eu vrut sa zic ca-i B4 dar m-am uitat mai bine si-am vazut ca nu are cadru de B4 (care se observa foarte clar). m-am gindit c-o fi GSXR vechi dar nu stiam sa existe vreunul la care sa arate asa cadrul. in plus, faza cu schimbatorul de viteze e si ea indiciu destul de bun, mai ales ca nu stiu ce om sanatos la cap s-ar apuca sa faca modificari de genul asta la un B4, care e motor de forjat, distrus, batut joc de el, dar in nici un caz de "tunat".

eh, ca sa vezi, nu chiar tot ce citesti pe Google e abureala si unii forumisti chiar nu le stiu pe toate :)

Mesaj completat

@arw: chiar sint curios daca reusesti sa gasesti un bec care sa lumineze mai bine, dar banuiesc ca nu. mai bine ia un xenon de pe ebay, ca sint ieftine ca braga. invata si tu din greselile altora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu xenon ramai fara faza lunga si faza scurta .. Eu dau flash-uri cand intru intre masini sa mai ma vada ( seara ) deci nu prea stiu cum e. Si pe deasupra la xenon e si magaoiaia aia de transformator pe care nu stiu unde sa o pun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun asa,eu tocmai le schimb si o sa le vand arata exact ca si in poza :) ....daca nu intrebi si tu ...si by the way mia am si oglinzile originale in plus :)

Kmihai, te mananc.

Ca pret informativ, eu dau cam 80 de lei pe ele.

Trebuia sa spui si tu ca vrei sa ajuti in frate bandit :) si ca vinzi oglinzile.

Spune-mi te rog, daca tot le-ai avut, cum arata/se vad/merg pe motor ? Nu vreau cine stie ce, doar sa vad in ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu xenon ramai fara faza lunga si faza scurta .. Eu dau flash-uri cand intru intre masini sa mai ma vada ( seara ) deci nu prea stiu cum e. Si pe deasupra la xenon e si magaoiaia aia de transformator pe care nu stiu unde sa o pun.

eu mi-am pus h4 bixenon(faza lunga+scurta).balastul (transformatorul) este slim si il ascunzi usor :) si se vede foarte bine....am avut si eu philips ultrashit si e un cacao. pt xenon vezi ca e un baiat luigi pe forum de la el am luat e din bucuresti era 250ron,poate s-a mai ieftinit intre timp ca doar e "criza"

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Se poate desface bordul de la bandit n600 din 2003 fara a se da farul jos ?

Am joc la bord (ceasurile si buttoanele) si nu stiu cum sa il fixez. Nu vad cum l-as putea desface fara sa umblu la far, asa cum am vazut intr-un manual de reparatie (din manual nu inteleg foarte bine toata procedura).

Deci daca cineava a desfacut si e dispus sa-mi explice, ii multumesc.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Kmihai, te mananc.

Ca pret informativ, eu dau cam 80 de lei pe ele.

Trebuia sa spui si tu ca vrei sa ajuti in frate bandit :) si ca vinzi oglinzile.

Spune-mi te rog, daca tot le-ai avut, cum arata/se vad/merg pe motor ? Nu vreau cine stie ce, doar sa vad in ele.

de vazut se vede bine in ele,de aratat ai vazut cum arata pe motor(acceptabil) singura chestie care nu-mi placea e ca sunt din plastic.

mi-am comandat niste rizoma din aluminium(plus ca arata beton :) ) astept sa vina si dupaia probabil ca o sa le pun oficial la vanzare

oricum daca le-ai luat cu 80ron pe amandoua noi e pret BETON!!! eu le-am luat acum vreo un an jumate cu 70 de euro s iacum parca is al oferta cu 40 amandoua...asa ca ai facut o afacere buna cu 80ron :)

Mesaj completat

Buna.

Se poate desface bordul de la bandit n600 din 2003 fara a se da farul jos ?

Am joc la bord (ceasurile si buttoanele) si nu stiu cum sa il fixez. Nu vad cum l-as putea desface fara sa umblu la far, asa cum am vazut intr-un manual de reparatie (din manual nu inteleg foarte bine toata procedura).

Deci daca cineava a desfacut si e dispus sa-mi explice, ii multumesc.

 

Bafta.

singurul lucru ce poate s ate determine s adai jos farul e c anu iti ajunge cablul care merge al ceasuri in rest suruburile cred ca se pot desface fara sa umblii la far

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bordul se poate desface fara sa dai jos farul destul de usor si daca te pocnesti de-o conserva. dar nu e recomandat.

honda e honda.

Mesaj completat

Razvan, o cestiune legata de oglinzi: parca se vede in ele mai mult din umar in comparatie cu cele stock. de vibrat vibreaza si ele (ca si cele stock) dar la 12000 rpm sau 170+ nu cred ca grija ta maxima e ce-ai in spate. sint ok per ansamblu, cu toate ca plasticul inspira cumva "ieftin", mie mi se par destul de faine. si pretul chiar e bun, eu am dat un milion+ pe una (e drept, varianta cu semnalizari incorporate).

poate mai potrivite sint niste oglinzi dreptunghiulare, asta daca vrei sa pastrezi mai mult din lookul de motor clasiv al Banditului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca intinzatorul de la lantul de distributie e hidraulic la bandit kult ?

@Calin, ori ai baut mai mult ca mine in seara asta ori te grabeai rau de tot.

Intradevar, oglinzile imi plac cum arata ca forma, acum sa vad care e treaba cu ele. Sunt restposten pe louis, 9 euro bucata.

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca intinzatorul de la lantul de distributie e hidraulic la bandit kult ?

 

din pacate (sau din fericire, depinde cum vrei sa o iei) este mecanic, pe arc si cu sina convexa din teflon. de fapt sunt 2 intinzatoare, de fiecare parte a cursei cate unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Calin, ori ai baut mai mult ca mine in seara asta ori...

Razvane, sa stii ca nu e deloc exclusa aceasta varianta :)

 

http://cgi.ebay.co.uk/Suzuki-Bandit-New-Cu...id=p3286.c0.m14 O husa de sa de bandit kutl, interesanta, dar mi se pare enorm de scumpa :)

nu mi se pare chiar exagerat pretul (rememeber, lira e inca la pamint), dar oricum acea husa nu rezolva mare lucru.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost

 

post-14862-1255009911_thumb.jpg

post-14862-1255009919_thumb.jpg

post-14862-1255009928_thumb.jpg

 

si cum arata :)

 

post-14862-1255009944_thumb.jpg

post-14862-1255009958_thumb.jpg

post-14862-1255010001_thumb.jpg

post-14862-1255010044_thumb.jpg

post-14862-1255010110_thumb.jpg

post-14862-1255010158_thumb.jpg

 

In mare o sa-i mai aduc urmatoarele modificari & accesorii

 

 

- 2 finale cu spliturire de galerie

- Oglinzi

- Undertail

- Crash paduri

- Bugspoiler

- Proiectoare (Bi)

- Leviere

- Mansoane

- Monopost

- Confectionat sha'

- Stickere

 

Mai multe poze aici . Enjoy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mih, imi place f mult cum arata. Ai schimbat si rezervorul ? Radiatorul de pe ce motor e ?

 

 

Salut & merci . rezervoru si radiatorul sunt originale dar au fost "reconditionate"

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-ai facut cumva la kaore ? Ca mi se pare cunoscut .

Daca da , te-a intins mosu sau nu ? ca timp ma refer !

 

 

ooooooo , da ....lucreaza doar daca "stai cu biciul pe el " initial vorbisem de 1 sapt dar s-a lungit pe 1 luna ++ timp in care a durat pana au ajuns piesele dupa ebay , dus la vopsitor etc (la cum vopseste nu m-am riscat sa vopsesc plasticaraia la el) .

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ti-au luat pe vopsit ca mie vroiau sa-mi ia 80 lei pe inlocuit placutele la frana pe fata ... sa-mi pice mie.

 

250 Euro - vopsit cadrul (vopseaua mea) , schimbat diverse rulmenti bascula (cumparati extra) , curatat etrieri ..etc + montat motorul pe cadru

 

Faza e ca nu stie Yoshi ce fac fumeile' lui . Mie mi-a cerut extra 350 roni manopera ptr schimbat rulmenti roata fata/spate & schimbat simeringuri furca + ulei .. si intr-un final am negociat la juma de pret

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...