Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Exista mai multe tipuri de filet, de dreapta, de stanga, cu pas in mm, cu pas in topi, etc etc. La Suzuki e standard de 10, pas normal de 1, filet de dreapta. La Honda CB, era tot de dreapta, dar parca pasul e de 1,5 :D. Deci..se poate. Cred ca sunt de Yamaha, aia aveau filetul pe invers (de stanga). Adaptopare sunt pe Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa m-am gandit si eu dar surubul de jos este intershimbabil si din cate am citit acum pe net am inteles ca parca yamaha are invers filetul...si cum eu nu m-am uitat decat la forma cand le-am luat...

iaca o sa caut un adaptor...ca se poate schimba surubul din oglinda...oricum m-am enervat un pic.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toli nu topi :) my bad;

 

oricum, sa stii ca un adaptor in afara de faptul ca inalta un pic, e destul de ..cu bun gust. :D

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur. Pana la urma arata ceva de genul ... ca mai jos (poza). Totul e ca de la Louis il iei cromat sau negru mat, ceea ce e un avantaj estetic :D

post-18065-1256233904_thumb.jpg

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare "banditilor" .

 

Vreau sa cumpar ptr Bandit 1200 S '96 : carene fata stanga , dreapta , ceasuri de bord, "schela de metal" de care se prinde faru si semnlizarile , maneta ambreiaj , frana , scarite stanga , schimbator .

Daca stiti pe undeva la pret rezonabil va rog anuntati-ma .

 

Multumesc anticipat.

Florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare "banditilor" .

 

Vreau sa cumpar ptr Bandit 1200 S '96 : carene fata stanga , dreapta , ceasuri de bord, "schela de metal" de care se prinde faru si semnlizarile , maneta ambreiaj , frana , scarite stanga , schimbator .

Daca stiti pe undeva la pret rezonabil va rog anuntati-ma .

 

Multumesc anticipat.

Florin.

Salut !

Am eu un far de pe un 600 kult (tot `96) , daca crezi ca se potriveste ti-l ofer fara nici un fel de obligatie .. doar sa iti platesti transportul.

Ii fac maine poza si o pun aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve banditilor! cum vine Banditul de 600 unuia de 1.80 si 75 kg?

 

daca aveti vreun bandit mai nou de 2001 si sub 35.000 km, si vreti un chopper frumos, poate facem un schimb :rolleyes:

 

Salutare, am eu un Bandit 650 N din 2005, dar nu vreau schimb cu chopper, ci cu enduro, pretul e de 3500 discutabil. singura problema e ca are deja 35.400 km.

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am eu un Bandit 650 N din 2005, dar nu vreau schimb cu chopper, ci cu enduro, pretul e de 3500 discutabil. singura problema e ca are deja 35.400 km.

 

Cheers!

of Cosmine, eu cred ca s-a facut frig in Bucuresti, si-ntr-o seara ploioasa, stind in casa te-au apucat niste idei din astea ciudate. azi am facut o tura cu Vishco, el cu un Super Tenere. sa-l fi vazut ce cuvinte "de lauda" avea despre motocicleta, mai mai ca-mi venea sa nu ma urc pe ea. si m-am urcat, da' n-am fost curios sa merg :rolleyes:)

in alta ordine de idei: cit de norocos tre' sa fii sa ti se termine benzina FIX in secunda cind intri in parcare, acasa? tot in seara asta am patit-o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of Cosmine, eu cred ca s-a facut frig in Bucuresti, si-ntr-o seara ploioasa, stind in casa te-au apucat niste idei din astea ciudate.

 

Ciudate din punctul tau de vedere, eu de cand ma stiu am fost fascinat de motocicletele enduro-touring. Banditul l-am luat intr-un moment in care nu stiam exact ce vreau. Credeam ca vreau o motocicleta de strada. Dar dupa jumatate de an de mers pe naked, mi-am dat seama ca tot un enduro ma satisface mai mult. Aici intram iar in zona subiectivismului. Tu preferi un motor naked fata de toate celelalte categorii, iar eu prefer un enduro. Referitor la cuvintele de lauda pe care colegul tau de drum le-a adus Tenere-ului, fiecare isi are motocicleta dupa cum o ingrijeste. Eu, prin cate am bagat BMW-u, niciodata nu am avut ce sa-i reprosez. M-a traversat un rau unde un R1100GS s-a inecat. A sarit santuri si borduri fara sa schiteze niciun gest de oboseala. De fiecare data ma asiguram ca tot e in regula atat la inceputul plimbarii cat si la sfarsit. Unde vedeam ceva in neregula, rezolvam. Niciodata nu am mers pe principiul "las ca mai merge asa". Sunt si acum motociclete din anii 80 care au peste 200.000 km si merg fara nicioproblema. totul tine de posesor.

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke, ai o bere de la mine :D sau chiar mai multe :lol: mai tii minte de discurile de frina de pe eBay, de care mi-ai zis? l-am contactat pe vinzator si mi-a raspuns ca e dispus sa trimita in RO. si se pare ca le-am cistigat la fabuloasa suma de 30 de lire sterline (si e vorba de doua discuri fata + cel spate!). adica nici macar 150 de RON :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic:

Banditule albastru, care esti si cu care m-am intalnit pe la sofitel in seara asta...Sa te stiu si eu poate te scot la un ceai.

cosmin, nu schimba banditul. Joc weekendu` asta la loto si daca castig, iti iau eu motor numai sa nu dai banditul :rolleyes:

 

Calin WTFFFFF?!?!?!?!?! Caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ? 30 de lire ?

Macke taica, nu-i mai zi lu' Calin, zi-mi si mie :D

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosmin, nu schimba banditul. Joc weekendu` asta la loto si daca castig, iti iau eu motor numai sa nu dai banditul :rolleyes:

 

Hehe, cine-stie, daca nu-l vand pana in primavara si reusesc sa strang aprox 1000-1200 euroi, nu-l mai vand si-mi iau pe langa talhar o capra de enduro fun. Dar totusi anunta-ma daca castigi la loto sa dai o bere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of Cosmine, eu cred ca s-a facut frig in Bucuresti, si-ntr-o seara ploioasa, stind in casa te-au apucat niste idei din astea ciudate. azi am facut o tura cu Vishco, el cu un Super Tenere. sa-l fi vazut ce cuvinte "de lauda" avea despre motocicleta, mai mai ca-mi venea sa nu ma urc pe ea. si m-am urcat, da' n-am fost curios sa merg :rolleyes:)

in alta ordine de idei: cit de norocos tre' sa fii sa ti se termine benzina FIX in secunda cind intri in parcare, acasa? tot in seara asta am patit-o :D

azi am imprumutat de la un prieten teneroasa si m-am dat prin oras si usor in afara orasului pe cateva curbe. " cuvinte de lauda " inseamna :

-centru de greutate sus si mie nu imi place pentru ca nu pot intra in curbe asa cum sunt obisnuit

-frane proaste ca sa nu spun foarte proaste

-vibratii mari

 

Mesaj completat

si la banditul kult un minus imens e saua. la pop nu aveam treaba la franari cu alunecatul si durerile de oo

Editat de Vishco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calin WTFFFFF?!?!?!?!?! Caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ? 30 de lire ?

Macke taica, nu-i mai zi lu' Calin, zi-mi si mie :moron:

stii, e o vorba: "cine n-are Macke, sa-si cumpere!" :laugh: nici mie nu mi-a venit sa cred: timp de citeva zile licitatia a stagnat la 0,99 lire (lol) si chiar ma gindeam cum ar fi sa le cumpar cu 2 :D cu citeva ore inainte de sfirsit au aparut 3 bid-uri noi si a ajuns la 29. am zis "hai sa dau si eu un bid acolo, sa dorm linistit", da' eram convins c-o sa fiu supralicitat imediat de licitatia automata a vreunuia din aia. da\' tot vad ca trec minutele si nik. na, se pare ca "se" mai si merita sa incerci. acuma sa ma-nteleg cu el in legatura cu transportul.

Mesaj completat

azi am imprumutat de la un prieten teneroasa si m-am dat prin oras si usor in afara orasului pe cateva curbe. " cuvinte de lauda " inseamna :

-centru de greutate sus si mie nu imi place pentru ca nu pot intra in curbe asa cum sunt obisnuit

-frane proaste ca sa nu spun foarte proaste

-vibratii mari

 

Mesaj completat

si la banditul kult un minus imens e saua. la pop nu aveam treaba la franari cu alunecatul si durerile de oo

dupa cum ziceam: eu am c.oaiele ovale de-acuma :lol: da' e bine, ca par mai mari :rolleyes:

faza cu saua e si de la ghidonul aftermarket, inainte nu era asa de crunt.

 

vibratiile is probabil si de la faptul ca-i monocilindru, plus ca are si toba aia care de fapt e o teava care cred ca se aude pin'la Bucuresti.

Mesaj completat

LE: ar fi fost funny sa mi se termine benzina in sensu\' giratoriu din Podu\' Ros, nici nush cum dreq am ajuns acasa, ca deja acolo incepuse sa-mi moara motoru'

Mesaj completat

LLE: eu inca cred ca Cosmin trece printr-o pasa proasta, tre' sa fie de la vreme :P

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dracu se face ca de fiecare daca cand se ofera cineva sa iasa la o plimbarica? eu sunt in urma cu salariu??? :rolleyes: Daca vreti, poate ne vedem la o tigara la arc, ca mai departe nu cred ca ma duce mobra... si de acolo, plecati voi la o plimbarica pe undeva.

Te bagi la o cafea la arc ?

Poate ne strangem mai multi banditi acum la arc ..

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...